Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za linki i porady i tak zrobię . Spróbuję ogarnąć tematykę. A zdjęcia robię z takiego powodu, że lubię ładne widoki (natura, dziwne rzeczy, ludzie w naturalnych reakcjach i życiu (bez pozowania), zwierzęta itd.) i lubię je pokazywać innym bo mam wrażenie, że świat jaki widzę bardziej mnie zadowala niż inne osoby, więc chciałbym pokazać co ja widzę . Najgorsze przy eksperymentach jest to, że lubię zdjęcia czegoś co jest ulotne i czasem jest dosłownie jedna okazja na zdjęcie, przez co trudno się zastanowić co i jak.

    Zastanawia mnie też jak sprawdzać czy moja fotografia jest progresywna czy regresywna? Jest jakaś strona gdzie ludzie oceniają pod tym kątem? Znalazłem kiedyś strony jak flickr i temu podobne, niestety tam bardziej zależy do ilu grup się należy i do ilu się wrzuci zdjęcie niż samo zdjęcie (tak przynajmniej odebrałem to co tam zauważyłem).
    Ostatnio edytowane przez Epqir ; 03-07-2019 o 15:24

  2. #12

    Domyślnie

    Korzystasz ze strony 500px? Myślę, że znajdziesz tam sporo inspiracji, zdjęć, które się podobają, możesz też wrzucać swoje. Oceny niestety nie oczekuj obiektywnej, mają swoje algorytmy, które bazują też na aktywności i trudno stwierdzić na czym jeszcze. Fotografia przyrody to w dużej mierze doświadczenie, od razu trudno wejść na poziom NatGeo. Już łatwiej sfrustrować się jakością zdjęć natury dobrych fotografów, bo myślę, że dziś poziom jest kosmiczny. Ważne, żeby Tobie sprawiało to radość.

    Ps. Sporo książek o fotografii czy fragmentów znajdziesz w necie w pdf, na różnych chomikach itp. Możesz przejrzeć, jak coś się spodoba nabyć. Takie początki to może Scott Kelby?

  3. #13

    Domyślnie

    Zobaczę . Czytałem już jedną albo dwie od Scotta i mam trochę wrażenie jakby każda zawierała połowę wcześniejszej i w pewnym momencie miałem wrażenie, iż czytam drugi raz tę samą książkę =) . Dostałem taką książeczkę i chętnie się wgłębię w nią. Dużo tam widziałem zdjęć i prostych opisów (Sztuka fotografowania. 60 pomysłów na lepsze zdjęcia David duChemin ), ale nie miałem jeszcze czasu jej przeczytać.

    Co do fotografii to robię to właśnie bardziej dla przyjemności, ponieważ raczej nie wiążę z tym swojej przyszłości zawodowej. Co jednak do samej fotografii to nadal nie wiem i nie umiem wykorzystać tego 17-50 a podobno jest lepszy niż ten dłuższy jakościowo .

  4. #14

    Domyślnie

    Jak interesuje Cię krajobraz, to przejrzałbym stronę Karola Nienartowicza (jest też książka), Marcina Dobasa.
    Tutaj masz też co nieco o obróbce krajobrazu: https://www.youtube.com/watch?v=bWrafG99Pio

  5. #15

    Domyślnie

    A macie może jeszcze jakieś materiały o lightroomie? Na internecie jest sporo tego, ale nie wiem które z tych materiałów są dobrej jakości. Zaproponowany wcześniej Matt Kloskowski ma kilka filmów o tym, ale o ile jest możliwość to chyba bardziej bym wolał coś po polsku, albo faktycznie podstawy i tłumaczenie kiedy i czego używać . To co kolega wyżej zaproponował Elia Locardi, jest spoko, ale niestety dużo jest robione w photoshopie, a ja bym szczerze bardzo chciał na razie jednak ograniczyć się do jednego narzędzia.

    Znalazłem jakąś książkę, ale chyba to co przekażę książka można zrobić w godzinnym filmiku . A książka ma warto dodać około 700 stron, więc nie wiem czy na początku przyda mi się takie doktoryzowanie nad tym tematem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Moje pierwsze kroki w świecie fotografii
    By maronl in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 19:10
  2. [ Portret ] Aneta- pierwsze kroki w fotografii
    By .:Ania:. in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 15:46
  3. [ Portret ] Maja - pierwsze kroki fotografii dziecięcej
    By Piotr Szmidt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 23:05
  4. [ Przyroda ] pierwsze kroki w fotografii ....
    By Sandra in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 00:38
  5. Julka - pierwsze kroki w fotografii dzieci
    By Shokata in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 10:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •