Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Może tak konkretnie coś napiszecie, żeby z tego jakaś wartość edukacyjna była. Co się podoba, co nie podoba, jak odczytuję itp.
    Ja tych zdjęć np nie rozumiem, tzn "co autor miał na myśli". W szczególności jedynka i ta mina (co ona ma oznaczać?) oraz padanie światła na twarz. W dwójce jest jakiś pomysł. Tyle, że skojarzenie jakie przychodzi do głowy, to baron Münchhausen. On to ponoć miał się sam z bagna za włosy wyciągnąć. Światło zupełnie nie tak... za ostre. Chyba że taki kontrast ma być, to wtedy znów kontrast za słaby. I na moje oko 2 mocno w fiolet całość idzie, nie wiem czemu. Coś jak Fuji Superia. Nie dawaj też tego loga, bo ani zdjęć od kradzieży nie uchroni, ani ładnie ni profesjnalnie nie wygląda.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Może tak konkretnie coś napiszecie, żeby z tego jakaś wartość edukacyjna była. Co się podoba, co nie podoba, jak odczytuję itp.
    Całkowicie podzielam Co do samych zdjęć zaś - na wielu forach (także i na tym, które zwykło być bardzo zacne, choć nic nie uchroni się od niepotrzebnych sporów) powtarzana jest ta sama obiegowa prawda: To nie aparat robi zdjęcia, lecz fotograf. Świadomy fotografujący zaś, to nie taki ktoś, kto naciska na spust, ale ktoś, kto widzi przede wszystkim ŚWIATŁO i rozumie, jak zobaczą to światło obiektyw i matryca jego aparatu (niezależnie od marki i ilości zer w oznaczeniu korpusu).

    Autorze szanowny, warto może czasem zwrócić uwagę, że kiedy fotografujesz dziewczynę - która oprócz trzepotania rzęsami i sposobu poruszania się ma swój zapach czy głos - aparat większości tych rzeczy nie widzi. Bardzo dobrze widzi natomiast światło - a cień na pół twarzy to raczej częsty błąd - chyba, że chciałeś wydobyć z modelki nastrój złowrogi lub podkreślić dwoistość kobiecej natury.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta



    Podoba Ci sie bo? Bo mi sie ani jedynka ani ta druga fota nie podoba. Chociaz nie, podoba mi sie na jedynce tylko i wylacznie swiatelko na spietych wlosach.
    Podoba mi się poza, tło, ładne włosy, bluzka, kolory... Ogólnie wszystko ładnie pasuje. Dlatego mi się to zdjęcie podoba. Najważniejsza jest tu chyba poza modelki; taka beztroska, sielankowy poranek i "kocia leniwość".
    Ostatnio edytowane przez Obrazek2000 ; 06-07-2019 o 13:33 Powód: literówka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Pierwsze zdjęcia
    By dariusz.osiecki.1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 01:57
  2. [ Portret ] Pierwsze zdjecia D90
    By turbokolor in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 22:29
  3. [ Krajobraz ] Pierwsze zdjęcia
    By Pshem in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-08-2007, 20:21
  4. [ Reportaż ] Pierwsze zdjęcia - Ona
    By Kwinto in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-06-2006, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •