Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6 - losowe zawieszenia aparatu

    Witajcie
    Zetkę mam od lutego 2019r.
    Niemal od początku miałem z nią problem - w losowych momentach aparat się zawiesza. Polega to na tym, że wyświetlacz bądź wizjer traci płynność (mamy wtedy slide-show jakieś 3-4 kl/s) a aparat przestaje reagować na jakieś 7-8 sekund. Nie można go nawet wyłączyć, bo obraz nadal klatkuje (nie w czasie rzeczywistym, tylko jakby wyświetlał zapisaną sekwencję, wiem to bo gdy ruszam pierścieniem ostrości nic się nie zmienia).
    Po zawieszce otrzymuję komunikat że "przysłona jest zamknięta, naciśnij spust migawki aby kontynuować" czy jakoś tak. Po tym wszystko jest dobrze.

    Problemy pojawiają się z natywnym szkłem 50 1.8S jak i innymi szkłami podpiętymi przez adapter. Testowane na oryginalnej baterii jak i nowym zamienniku newella. Raczej nie jest to kwestia słabego naładowania, bo błąd wyskakuje czasami już na początku sesji/ślubu gdy baterie są prawie na full.

    Aparat wysłałem do Nikona na serwis, trochę to trwało więc dostałem zastępczą z6...i co? Aparat zastępczy, z którym nie było problemów zachowywał się dokładnie tak samo. Moja zetka wróciła z serwisu, niby wgrali nowy soft (chociaż miałem najnowszy) i wyregulowali mechanizmy migawki - efekt? Żaden, jest dokładnie tak jak przed serwisem.

    Mam podejrzenia co do softu, bo zdarza się to po tym jak aparat skonfiguruje wg własnych preferencji - na ustawieniach fabrycznych wszystko jest ok. Próbuję dojść jakie ustawienie i warunki wywołują owe zwiechy.
    Póki co wykluczyłem tryb AF (punktowy i wykrywanie twarzy), auto-iso, ustawienie migawki na mechniczną/auto/elektroniczną.

    Na zagranicznych forach znalazłem kilka podobnych przypadków z z6/z7.......
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  2. #2

    Domyślnie

    Mam to samo. Do tej pory występowało tylko w trybie preselekcji przysłony.

  3. #3

    Domyślnie

    Którą wersję softu masz?

  4. #4

    Domyślnie

    najnowszy 2.00

  5. #5

    Domyślnie

    W pierwszej wersji miałem dokładnie raz taką sytuację przy migawce ustawionej na elektroniczną i wykrywaniu twarzy (być może przypadek). Po aktualizacji do 2.0 już nigdy, mam dość odmiennie ustawione tryby U1-U3 i w żadnym z nich nic się na szczęście nie dzieje.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    U mnie podobnie aparat poszedł na serwis, zobaczymy.

  7. #7

    Domyślnie

    Skoro Twój aparat oraz zastępczy zachowywał się tak samo to może coś nie tak jest z kartą pamięci?
    Pozdrawiam
    AS
    Z6 Z24-70/2.8S | Z24-70/4S | Z14-30S | D4 | AFS24-70/2.8 | S24-105/4 ART | AFS70-200/4 | AFS16-35/4 | SB910 | SB900

  8. #8

    Domyślnie

    Błąd występował na karcie, którą zakupiłem razem z aparatem i także na drugiej dokupionej kilka miesięcy później.
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  9. #9
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Sugeruje zerknac na FB na grupe Nikon Z6/Z7.

    Ostatnio jest wysyp watkow na temat zawieszen ww aparatow.

    PS.
    Chyba tez na tej grupie mignelo mi info o korespondencji pomiedzy klientem a serwisem Nikona. Serwis wypytywal bardzo dokladnie o rodzaj baterii oraz stan naladowania w momencie wystapienia zawieszenia aparatu. Z kontekstu mozna sie domyslac ze problem jest znany Nikonowi i szukaja informacji mogacych ich nakierowac na znalezienie przyczyny.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 01-07-2019 o 15:03

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek1 Zobacz posta
    Skoro Twój aparat oraz zastępczy zachowywał się tak samo to może coś nie tak jest z kartą pamięci?
    Dokładnie to samo chciałem napisać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. System zawieszenia tła-jaki?
    By avatarr in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 23:04
  2. Losowe zdjęcia nie wczytują się na stronie
    By zaitsev in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 14:03
  3. [ Sport ] Stunt GP 2011 - losowe
    By tom3kk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 20:16
  4. Nagrywanie losowe MP3
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 00:22
  5. [ Makro ] Przegląd zawieszenia..
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 10:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •