Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Epson L805 - problem z kolorem

    Kupiłem używaną drukarkę, przed zakupem poprzedni właściciel wykonał wydruk, który ładnie wyszedł.
    U mnie natomiast wydruk z Gimpa i PS wychodzi czarno-zielony, drukując bezpośrednio z folderu wychodzi w kolorze, jednak kolor nie jest jak być powinien.
    Sprzedawca powiedział, że miał ustawione kolory i skalibrowany monitor, ale wraz z usunięciem drukarki usunął ustawienia przez co nie może podać mi ustawień.

    Nie posiadam sprzętu do kalibracji monitora, ale chyba mimo tego wydruk powinien w miarę dobrze wyglądać, a nie, że np. zamiast szarego drukuje się zielony.

    Czy jest szansa uzyskać tutaj odpowiedzi jak ustawić drukarkę?
    Może jest tu ktoś kto posiada ten model?


    Drukowany obrazek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2org_m_6493203.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	499,0 KB
ID:	27079

    Wydruk:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190630_215804.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	8,42 MB
ID:	27080
    Ostatnio edytowane przez nigraS ; 30-06-2019 o 22:41

  2. #2

    Domyślnie

    Drukarka Epson L805 (i barwnikowe tusze Epson ITS) to dobra i tania opcja do zabawy w drukowanie zdjęć kolorowych, ale nie zapewni Ci idealnie neutralnych szarości. Satysfakcja z wydruków z tej drukarki to sprawa bardzo indywidualna, zależna od poziomu akceptowalności samego użytkownika. Przy wysokich wymaganiach co do precyzji koloru i wrażliwości na niuanse w tonalności, a szczególnie do drukowania zdjęć czarno białych lepiej wybrać drukarkę na tuszach pigmentowych. O ogólnych różnicach pisałem jakiś czas temu tutaj: https://www.optyczne.pl/669.1-artyku...o_zdjęć.html. Jeśli drukujesz na papierach Fomei (FomeiJet i Fomei Collection) to spróbuj drukowania z naszymi profilami ICC: https://sklep.medikon.pl/profile-icc/.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  3. #3

    Domyślnie

    Ogólnie drukować będę tuszem sublimacyjnym na papierze sublimacyjnym.
    Teraz jak zalany jest zwykły tusz, to chciałem to wykorzystać i na zwykłym papierze drukować posiadane .pdf i zdjęcia.
    Poprzedni właściciel również testowy wydruk zrobił na zwykłym papierze i miał kolor szary zamiast zielonego, a głowa ludzka wychodziła w normalnej barwie, a nie czerwonej.

    Czy Twoje profile można wykorzystać do druku na zwykłym papierze?
    Czy prócz zainstalowania profilu coś jeszcze w ustawieniach drukarki trzeba zmieniać?

  4. #4

    Domyślnie

    Profile ICC tworzone są dla konkretnego zestawu: drukarka + atrament + papier + ustawienia druku (sterownik drukarki + aplikacja z jakiej drukujesz). Profil ICC zrobiony dla konfiguracji ABCD da dobre rezultaty tylko przy druku na konfiguracji ABCD. Zmiana któregokolwiek czynnika wymaga przygotowania i potem zastosowania w drukowaniu nowego profilu ICC dla nowej konfiguracji.

    Profile generyczne ICC Fomei z podanej wcześniej strony będą działać na oryginalnych tuszach Epson i papierach Fomei.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  5. #5

    Domyślnie

    Może banalne pytanie, ale dla formalności: sprawdzałeś czy głowica ma drożne wszystkie dysze (nozzle check z poziomu sterownika drukarki)?

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie to standardowy problem braku poprawnego profilu drukarki. Odezwij się do mnie na prv, powalczymy.

  7. #7

    Domyślnie Epson L805 problem z kolorem

    Mial ktos moze do czynienia z drukarka Epson SureColor SC-P600 A3 ?

    Czy wystarczy do wydrukow do albumow slubnych?

    Moge ja teraz kupic w miare przystepnej cenie 2200 razem z Epson A3 Hot Press Natural 25 stk.

Podobne wątki

  1. epson l805 vs l850
    By arecki1338 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2018, 11:11
  2. Epson L805 odwzorowanie kolorów
    By veronek in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2017, 21:57
  3. Tusze do Epson L805
    By Par_Dez in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-11-2017, 13:36
  4. Epson L805 i wydruk A5 (15x21) bez marginesów
    By tomaszfus in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 18:17
  5. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •