Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: D5200 czy D7200

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2019
    Miasto
    Starogard gdański
    Posty
    2

    Domyślnie D5200 czy D7200

    Witam. Jestem tutaj nowy więc na początku chciałem się przywitać i podziękować za przyjęcie do grupy. Miałem D3100 teraz mam D5200 i zastanawiam się nad D7200. Czy jest duża różnica między D5200 a D7200? Mam sigmę 17-50 i 50 1.8. Fotografia raczej amatorska na razie (wciąż się uczę)

  2. #2

    Domyślnie

    W ergonomii ponoć tak, w obrazku to pewnie lepsze ISO w D7200; nie miałem żadnego z tych aparatów.
    Ale, wymieniłem D3200 (którego nadal mam, gdyż jest to według mnie bardzo dobry aparat) na D610.
    I TO JEST różnica, dosłownie we wszystkim.
    Pomijam rozmiary i wagę; wszystkie ustawienia dostępne z poziomu guzików na obudowie, do menu zagląda się rzadko; szybkość ostrzenia/responsywność; no i najważniejsze - jakość obrazka.
    Poszedłem sobie do ogrodu i zrobiłem zdjęcie krasnalowi - z D3200 i 35mm 1.8 i D610 z 50mm 1.8. Różnica w zdjęciach na komputerze widoczna jako przepaść (no prawie).
    Od tej pory zawsze zdjęcia z DX mają braki

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7200 oferuje dużo ale pytający niech napisze czego mu brakuje w jego zestawie bo może sama puszka D7xxx będzie na plus z jej ergonomią i użytecznością.
    Nie uważam żeby trzeba pchać się w pełną klatkę na siłę, masz fajne obiektywy i tu D7200 może ci tać dużo ale nie koniecznie to odczujesz w samym obrazku.

  4. #4

    Domyślnie

    @Obrazek2000
    A mógłbyś dać jakiś przykład tej przepaści w jakości obrazka? Skoro przepaść, nie powinno być trudno. Wrzuć choćby te zdjęcia krasnali.


    Ps. @ZALMAN1111 Skoro masz S17-50 to na porównywalny zestaw w FX nawet z używanymi i problematycznymi d600/610 trzeba szykować dużo pln-ów.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale się czepiasz
    Według mnie przepaść.
    Takie są moje odczucia. Uwierz mi, nie pchałbym się we większą wagę, gabaryty i koszty tylko ze względu na FX na obudowie. Zawsze zdjęcia z pełnej klatki były dla mnie bardziej naturalne, przestrzenne. Potrafiły mnie jakby wciągną do środka. To jest moje osobiste odczucie (takie samo przez długie lata) i czy się z tym zgodzisz czy nie to takie raczej zostanie. Nie zmienia to faktu, że szanuję Twoją opinię. MOJA jest właśnie taka i wolałbym, żebym tego tak nie widział, bo miałbym lżej i taniej, ale niestety różnica w odbiorze jest dla mnie trochę jak być albo nie być

    D3200
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KrasnalD3200.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	8,78 MB
ID:	27051

    D610
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KrasnalD610.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	7,54 MB
ID:	27052

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki. Szkoda, trochę że trochę inne kadry. W wolnej chwili podepnę się do monitora, bo na laptopie jakoś poza innym kątem i GO (poniekąd wynikającą z tego kąta) nic innego nie widzę. Może pokusisz się test, który pokaże laikom tę różnicę?

  7. #7

    Domyślnie

    Oddaję swój głos również na wejście w FX. Sigmę można wymienić na Tamrona 28-75/2.8 więc nie będzie trzeba dopłacać do optyki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dzięki. Szkoda, trochę że trochę inne kadry. W wolnej chwili podepnę się do monitora, bo na laptopie jakoś poza innym kątem i GO (poniekąd wynikającą z tego kąta) nic innego nie widzę. Może pokusisz się test, który pokaże laikom tę różnicę?
    Proponuję, żeby ten test polegał na pokazaniu obrazków na iso 3200 w słabym świetle... Wspomniana przepaść dopiero wtedy nabiera mocy prawnej. Tak to będziemy się spierać o różnicę w głębi ostrości czy przejściu obrazka z obszaru ostrego w nieostry i szukaniu tam magii pełnej klatki... Jeden to widzi, drugi nie. Ja po 12 latach zakończyłem całkowicie przygodę z DXem i mam już same FXy, więc doskonale wiem o co chodzi, jednak kolega autor wątku spokojnie może kupić D7200. Nie będzie wymieniać szkieł, odczuje sporą różnicę w lepszej serii i na pewno będzie mu się wydawać, że obrazek jest lepszy

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem 5200 , 5600 , 7500 teraz mam 750 i żałuję ,że nie kupiłem od razu 750. Patrzę na fotki z poprzednich lat z Dx i widzę różnicę .
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  10. #10

    Domyślnie

    Ale po co?
    Ja wyrażam swoją opinie a nie naukową
    Ktoś może postrzegać pewne rzeczy podobnie jak ja, i dla takich osób piszę tutaj o swoich odczuciach.
    Jeżeli ktoś ma inne zdanie, to niech je tutaj napisze i uzasadni. To jest dyskusja, która ma pomóc jednej lub większej ilości osób w podjęciu decyzji. Każdy przeczyta i wybierze co jest lepsze dla niego/niej.
    Ja akurat Twoje posty czytam z zainteresowaniem i wiem, że potrafisz i chcesz pomagać. Dajmy @ZALMAN1111 materiał do przejrzenia i przeanalizowania i niech sam podejmie decyzję.
    To co tutaj wstawiłem to raczej porażka pod kątem "testu", ale mi wystarczyło żeby się zdecydować (pierwsze wrażenie było dla mnie ogromne i tak już zostało).
    Nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać, piszę jak jest (dla mnie).

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 czy a7
    By kosmoludek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-06-2019, 22:42
  2. D7200 na D3s
    By sebapl in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 18:31
  3. D7200 i FEE
    By 53 77 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2017, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •