Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: D5200 czy D7200

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie takie porady powodują najczęściej że ludzie sięgają po fony, a ten wspaniały sprzęt gdzie "widać różnice" zostawiają w szafie.
    Jak sięgasz po pełną klatkę rób to świadom że będzie zestaw większy i cięższy, a te różnice w postaci jednej działki ISO nie wielu wykorzysta.

    Oczywiście mowa o zestawie z S17-50 i na to miejsce T28-75 to już krok do tyłu moim zdaniem duży:
    - mając stabilizacje w sigmie utrzymam dłuższe czasy i obniżę przez to ISO
    - 17mm to dużo szezej niż 28 w tamronie na pełnej klatce, taką stratę kąta widzenie nie da się zrekompensować
    - ostrość sigmy na f/1.8 zwłaszcza w zakresie 30-50mm jest nie osiągalna dla tamrona na f/2.8

  2. #12

    Domyślnie

    Ale dla mnie różnica w ISO jest dużo większa. Tyle tylko, że nie o to chodzi.
    Każde zdjęcie zrobione FX wygląda lepiej niż DX. Dla mnie! I jest to różnica, dla której płacę więcej, noszę więcej i ciężej i cieszę się, że osiągam efekty na których mi zależało.
    Gdybym nigdy nie widział zdjęć z pełnej klatki, to byłbym więcej niż szczęśliwy z APS-C.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Każde zdjęcie zrobione FX wygląda lepiej niż DX.
    To może mieć jedną przyczynę... Nigdy nie miałeś porządnych szkieł do DXa Wszystkie magie i inne są wytworem naszej wyobraźni... Różnica jest w iso i to ogromna, łącznie z tym, że D500 przegrywa z leciwym D700. Ale w obrazku to jest kwestią indywidualnych odczuć. Z dobrymi szkłami DX jest ciężki do odróżnienia od FXa.
    Nie zmienia to faktu, że jeżeli ma się świadomość inwestycji w szkła, to FX jest lepszym rozwiązaniem. Aha, nie chodzi tu o szkła pokroju Tamrona 28-75 2.8, choć jest on świetny jak się dobrze trafi

  4. #14

    Domyślnie

    Przez ostatnie 10 lat, może więcej, wszystkie zdjęcia które mnie zatrzymały na dłużej były z pełnej klatki.
    Nie mówimy tu o moich zdjęciach, tylko o zdjęciach, które widziałem.
    Oczywiście jest mnóstwo zdjęć z mniejszych matryc, które mi się bardzo, ale to bardzo podobają. Jednak tylko te z "fulfrejma" potrafią mnie "wciągnąć". Mam taką wadę wzroku, że prawym okiem widzę lepiej z bliska a lewym z daleka; być może to "pomaga" mi widzieć inaczej... Nie wiem. Wiem że nie chodzi tutaj też o ISO, chociaż przewaga jest spora, tylko o zwykły odbiór.
    Twoje zdjęcia, Zośku, też mi się bardziej podobają z FX-a, pomimo posiadania dobrych szkieł w DX
    Ja nikogo nie chcę na siłę przekonywać czy dawać jakichś "mylnych" rad. JA tak to widzę, i wierzę, że nie jestem sam.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Twoje zdjęcia, Zośku, też mi się bardziej podobają z FX-a, pomimo posiadania dobrych szkieł w DX
    Mi też Ale ja do FXa też mam raczej całkiem dobre szkła

  6. #16

    Domyślnie

    Ja pytam z czystej ciekawości. Chciałbym, żeby ktoś mi pokazał, tak po prostu, bez odczuć, magii czy wad wzroku te różnice . Kwestie ISO oczywiście doceniam, nie o to mi chodzi. No nic, może ktoś coś innym razem.

  7. #17

    Domyślnie

    Przekonanych się nie przekonuje

  8. #18

    Domyślnie

    Ale jak bez magii, jak to właśnie o tą całą Magię jest afera

    D7200 to bardzo dobry wybór, D3300 też. Ważne żeby robił zdjęcia...

  9. #19

    Domyślnie

    Widziałem trochę "magicznych" zdjęć. Były z różnych puszek, nawet Canona pewnie było wiecej

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Widziałem trochę "magicznych" zdjęć. Były z różnych puszek, nawet Canona pewnie było wiecej
    I to wiele wyjaśnia w całej tej "licytacji"- każdy interpretuje "magię" na swój sposób. Po prostu różne osoby zwracają uwagę na różne cechy zdjęcia.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 czy a7
    By kosmoludek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-06-2019, 22:42
  2. D7200 na D3s
    By sebapl in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 18:31
  3. D7200 i FEE
    By 53 77 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2017, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •