Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zasilacz do PC

  1. #11

    Domyślnie

    Nie bezszelestny, po prostu cichy. "Panowie, muszę kupić jakiś cichy zasilacz..."

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Następny zasilacz też będzie Seasonic tylko pewnie o większej mocy, 650 lub 750W. Ważne by była długa gwarancja
    Nie znajdę teraz na szybko testu zasilaczy z niemieckiego bloga gdzie gościu rozkręcał wszystkie i sprawdzał co tam wcisnęli producenci, robił pomiary podzespołów, stabilności przy odciążeniu itd i tam w zasilaczach z tego co pamiętam do 150 euro wygrywały evga, silentiumpc i fortron, cała reszta z podobnymi bebechami kosztowała więcej albo miały mniej lub bardziej istotne wady.

  3. #13

    Domyślnie

    1.


    2.


    3.


    i wiele innych.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co to za filmy, możesz streścić co z nich wynika ?
    Ja wspomniałem o testach gdzie gościu coś jak w stylu "reduktor szumu" gdzie robił konkretne sprawdzenie bebechów, zasilacze były rozmontowane i robił pomiary dokładne jakie tam wsadzili zwłaszcza kondensatory itd. Podpięcie oscyloskopu nie powoduje że coś jest wiarygodne i pomiar ma sens.

  5. #15

    Domyślnie

    myślę że dla autora wątku wystarczy budżetowy dobry cichy zasilacz a nie mini reaktor atomowy rozebrany na miliony części i dodatkowo każda z nich przetestowana pod względem molekularnym, czy przypadkiem zasilacz nie ma jakiejś wady i czy wytrzyma "do jutra"
    na tym swoje kończę wywody i "doradztwo" w kwestii cichego zasilacza do kompa syna służącym jedynie do gier. Każdy będzie dobry w zasadzie aby nie chińszczyzna
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie wyśmiewaj tego bo wiele dobrych marek zagalopowało się w robieniu z ludzi idiotów i w zasilacze za dośc sporo kasy pakują zwykłe podzespoły, które moze wytrzymają gwarancje, może wytrzymają kręcenie, może będą stabilne itd, tu nie ma żadnej magii, podstawa budowy zasilaczy to już dziesiątki lat, kondensatory dobrej jakości tez łatwo sprawdzić itd
    Serio SilentiumPC to dobre zasilacze, jak polecałem je pięć lat temu to się dziwiono i krytykowano ale teraz wielu przekonało się że za 200zł dostaną coś co u konkurencji kosztuje sporo więcej.

  7. #17

    Domyślnie

    Kilka lat temu spalił mi się Chieftec, który był swojego czasu polecany. Po jego rozkręceniu okazało się, że pół wentylatora było przeźroczystym kawałkiem pleksy przesłonięte.
    Drugi Chieftec, kupiony z braku dostępnych SPC grzał się tak, że musiałem mieć budę otwartą.
    Na SPC nie narzekam, przynajmniej na razie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Nie bezszelestny, po prostu cichy. "Panowie, muszę kupić jakiś cichy zasilacz..."
    Kup coś takiego be-quiet-system-power-9-500 albo dorzuć stówkę na: be-quiet-500w-pure-power-11 Mam model 600W jest niesłyszalny. Przekonasz się jak głośny jest dysk twardy komputerze
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale nie wyśmiewaj tego bo wiele dobrych marek zagalopowało się w robieniu z ludzi idiotów i w zasilacze za dośc sporo kasy pakują zwykłe podzespoły, które moze wytrzymają gwarancje, może wytrzymają kręcenie, może będą stabilne itd, tu nie ma żadnej magii, podstawa budowy zasilaczy to już dziesiątki lat, kondensatory dobrej jakości tez łatwo sprawdzić itd
    Serio SilentiumPC to dobre zasilacze, jak polecałem je pięć lat temu to się dziwiono i krytykowano ale teraz wielu przekonało się że za 200zł dostaną coś co u konkurencji kosztuje sporo więcej.
    Ty akurat masz doswiadczenie z Silentium PC i chwalisz (ja nie znam). A ja chwale Thermaltake i Bequiet z moich i znajomych doswiadczen.
    Naprawde chyba nie trzeba rozbierac na atomy, zeby wiedziec ze cos jest ok. Jesl mi czy mojemu znajomemu chodzi bez problemu dluzszy czas, to znaczy ze jest ok.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niby tak ale to tak jakby twierdzić że znajomemu stara sigma 24-70 fajnie działa i jest zadowolony, a przecież wielu stwierdzi że tamrony czy inne są lepsze, taki przykład właśnie że można "rozkładać" na czynniki pierwsze działanie, budowę itd danych rzeczy, jednemu wystarczy logo ulubionej firmy, a inny będzie do tego podchodził inaczej

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. yn 560 iv zasilacz?
    By Shuya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 10:37
  2. Zasilacz EH-5a/EH-5
    By esio in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 04:49
  3. zasilacz do d 300
    By piotr61 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2008, 11:28
  4. Zasilacz do SB-800
    By valoos in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2007, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •