Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Co do tych opinii to zależało mi też po prostu najzwyczajniej na postronnej opinii żeby się dowiedzieć jaki ten film po prostu jest, bo znajomi mówią że super ale wiadomo że oceniają go przez pryzmat nas, ja też nie jestem obiektywny bo oceniam przez pryzmat wspomnień.
    Na youtubie też nie ma co liczyć na opinie bo wyświetlenia są zerowe jeżeli się nie prowadzi jakiegoś kanału.
    Dlatego wybrałem to forum i jeszcze jedno inne forum z dronami, żeby poznać opinie ludzi postronnych ale nie z przypadku czyli z forum z warzywami i owocami a ze zbieżnymi zainteresowaniami i wiedzą.

  2. #12

    Domyślnie

    i na forum foto chcesz poznać opinię o ruchomych obrazkach....ok

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak dla mnie tylko za szybko ujęcia przelatują, większość chyba trzy sekundy i chyba nie o taka dynamikę chodziło ?

  4. #14

    Domyślnie

    fafniak no a nie jestesmy w dziale video?
    No nie wierzę że nikt z Was nie filmuje swoimi puszkami? Ja nawet jak miałem X100 to parę filmików nakreciłem, tylko że nie obrabiałem tego później.

    Tak no to zrypałem jak widać tutaj większośc się tak wypowiada. Ale to da się poprawić na szczęście.
    Co jeszcze można zrobić? Ta muzyka serio Wam nie odpowiada?
    Ostatnio edytowane przez InfinityRoad ; 27-06-2019 o 22:20

  5. #15

    Domyślnie

    Wbrew pozorom fotografi i ruchome obrazki (prócz samego medium obrazkowego i technikaliów naświetlania) nie mają wiele wspólnego

  6. #16

    Domyślnie

    No ale jakieś części wspólne są Akurat ten Soniak jest chętnie kupowany w obu celach.

  7. #17

    Domyślnie

    To tylko narzędzie a sposób opowiadania różni się diametralnie.
    Fotografia w swojej naturze dąży raczej do konsolidacji, grupowania, syntezy tematu w jednej fotografii lub cyklu. Ale tak czy inaczej dysponuje mniejsza ilością i różnorodnością obrazów.
    Ruchome obrazki to sekwencje, zmiany wielkości planów, narracja, ruch kamery, ruch wewnątzrkadrowy
    Montaż to skleja i tu jest kolejna warstwa tworzenia opowiadania

  8. #18

    Domyślnie

    No ja tego nie kwestionuję bynajmniej, ale nie wierzę że nie ma tu userów zajmujących się filmowaniem. Po co byłby tu ten dział inaczej?

    "Mogę szczerze?"
    Co chciałeś napisać?

  9. #19

    Domyślnie

    To już jutro - idę spać
    Może do jutra znajdę filmik który może ci się przydać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Materiał video "na noc"

    https://www.youtube.com/watch?v=idr01rpcSfM

    Pomijajac super zgrabną dziewczynę podejrzyj montaż pod muzykę, dobór ujęć (nie sa to mistrzowskie ujęcia)
    Ale zobacz jaką zgrabną całość tworzą
    Pójdź tropem tego faceta który to robi - ma kilka ciekawych materiałów

  10. #20

    Domyślnie

    Tutaj kolega ci bardzo dobrze już podpowiedział.
    Musisz zdecydowac się jaką historię opowiedzieć. W tej chwili jest totalny chaos, który być może kojarzy wam się ze wspomnieniami i to razem tworzy lepszy efekt.
    Najprostszy sposób również ci kolega podpowiedział:
    - zobaczcie jaką drogę przebyliśmy i nagrana wędrówka na mapie/globusie palcem może być znakomitym łącznikiem i kręgosłupem filmu.
    - jak montujesz to staraj się tworzyć sekwencje minimum 3 ujęć które opowiadają fragment historii z jednego miejsca/zdarzenia. W formach teledyskowych jest to coraz rzadsze
    - jak montujesz ujęcie z ruchem kamery i zaraz potem wstawiasz zdjęcie foto. to jest dysonans. zdjęcie można także pokazać z ruchem tak aby było komplementarne do reszty.
    - unikaj łączenia nasyconych obrazów kolorem z obrazkami które wyglądają jakby to było nagrane w s-logu i nie skorygowane
    - podejrzewam ż emasz trochę bardziej zróżnicowane ujęcia jeśli chodzi o wielkości planów , wykorzystaj to

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Moj pierwszy film
    By young in forum Video/film
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 12:23
  2. Pierwszy film - Polecany program?
    By drips in forum Video/film
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 10:07
  3. Festiwal, graffiti, pierwszy film
    By hateom in forum Video/film
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 14:04
  4. [DR5000] Nasz pierwszy film wizerunkowy
    By DR5000 in forum Video/film
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 00:48
  5. [ Krajobraz ] Road Trip
    By evilseed in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 13:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •