Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Porządny plecak foto

    I stało się: kręgosłup powoli odmawia noszenia na ramieniu torby Tamrac 12 pro i upomina się o przepakowanie do plecaka, który zmieściłby przynajmniej jedno body z gripem i 5-6 obiektywów ( w tym 70-200 albo 200-500).
    Mam na oku dwa plecaki:

    a) Lowepro Pro Runner BP 450 AW II https://www.fotoplus.pl/torby-fotogr...r-BP-450-AW-II

    b) Benro CoolWalker 450N https://www.fotoplus.pl/torby-fotogr...oolWalker-450N

    Lowepro przemawia do mnie solidnością wykonania, marką, dobrym wspomnieniem po torbie, ale zastrzeżenie budzi brak pasków z klamrami, które zabezpieczałyby klapę przed przypadkowym otwarciem (np. w razie awarii zamka błyskawicznego).
    Benro z kolei "uśmiecha się" względnie niską ceną i ładnym wyglądem na obrazku (także ergonomią), ale nie mam zdania na temat jego praktycznej użyteczności i solidności uszycia (mam dobre zdanie na temat statywów).

    Czy ktoś może ma doświadczenie z tymi plecakami - a może ma inne ciekawe propozycje...?
    Byłbym wdzięczny za budujące konkretne sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozważ następujące sytuacje:
    1. zdjęcie plecaka - jak otwiera się główna klapa?
    Jeśli przewidujesz łażenie np. po błotnistym terenie, lepiej, żeby dostęp do głównej komory był od tyłu
    2. statyw - nogi nie powinny schodzić poniżej dolnej krawędzi plecaka
    3. czy potrzebujesz szybkiego dostępu? np. przez boczną kieszeń

  3. #3

    Domyślnie

    1. Klapa może być otwierana od przodu - wyprawy o których piszesz, mogą się zdarzyć incydentalnie...
    2. Tak, te nogi statywu powyżej dolnej krawędzi plecaka to oczywista sprawa. Ja jednak chcę traktować plecak jako zamiennik torby (kręgosłup), dlatego w przypadku potrzeby zabrania statywu przewiduję oddzielny dla niego futerał. Raczej nie jestem typowym fotografem przyrody...
    3. Mam już mały plecaczek na rower (taki z szybkim dostępem przez boczną kieszeń). Teraz potrzebuję kupić plecak, który będzie alternatywą dla dużej torby (a różnorakich - lepszych i gorszych toreb - używałem od czasów późnego Gierka). Dlatego tez swoją uwagę nakierowałem na te dwa zalinkowane plecaki. Chcę do nich załadować to, co do tej pory zabierałem, idąc w plener (body z gripem, standardowy zoom, szeroki zoom, tele zoom, makro, 2-3 stałki i lampa). Jestem prostym człowiekiem i mam proste wymagania...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    2. Tak, te nogi statywu powyżej dolnej krawędzi plecaka to oczywista sprawa.
    To zostaje jeden z Twojej listy

    Zerknij jeszcze na to, kiedyś to była Kata, kilogram lżejszy od ProRunnera.
    Jest promocja na amazonie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    statyw - nogi nie powinny schodzić poniżej dolnej krawędzi plecaka
    Tutaj sprawa wcale nie jest taka jednoznaczna- nogi nizej=nizej środek ciężkości statywu...
    Istotna sprawa to jak mocno są nizej, jak jest zamocowany statyw, czy całość dynda, obija się...
    Mam trzy plecaki Lowepro umożliwiające montaż statywu chyba w każdej możliwej opcji. I każda ma swoje plusy i minusy.

  6. #6

    Domyślnie

    Oglądałem ostatnio tego Benro ale finalnie wybrałem inny model - Benro Pioneer 200. To mój drugi plecak Benro. Jakość wykonania postrzegam jako bardzo zadowalającą. Zmieniałem ponieważ 200-500 rozwalił mi zupełnie logistykę w poprzednim i ponownie zdecydowałem się na Benro. W tym moim jest kieszeń na jedną nogę statywu z boku i iT25 idealnie tam leży nie wystając poza obrys plecaka.

  7. #7

    Domyślnie

    Cóż, przemyślałem wszystko i ostatecznie zamówiłem Lowepro Pro Runner BP 450 AW II. Wydaje się być dobrą, choć bardzo drogą propozycją. Zamki błyskawiczne (tak twierdzi sprzedawca) ma bardzo mocne i dlatego zrezygnowano z pasków zabezpieczających klapę. Zobaczymy po odbiorze przesyłki. Jeśli będę miał zastrzeżenia, odeślę i poszukiwania zaczną się od nowa....
    Wszystkim Kolegom, którzy włączyli się do rozmowy, serdecznie dziękuję za porady.

  8. #8

    Domyślnie

    Niedawno wymieniałem mocno wysłużony plecak JPA, któy kupiłem 10 lat temu za jedyne 130 zł. Prawdę mówiąc, gdyby nowe były w sprzedaży, to chyba nie bawiłbym się w drogie marki, tylko kupiłbym drugi, taki sam. Niestety, po 10 latach zaczęły odmawiac posłuszęnstwa zamki. Wracając do tematu - zdecydowałem się na Lowepro Flipside 400 AW. Ja co prawda noszę body z podpiętym obiektywem i do tego maks trzy obiektywy, ale wszystko się mieści i mam jeszcze sporo miejsca na gadżety. Dodatkowa kieszeń na zamek z przodu plecaka pozwala upchnąć jakąś cienką kurtkę, czy polar, a dodatkowo są z boku kieszenie na elastyczne na wodę czy coś tam. Sprawdziła mi się opcja kiedy plecak obracam przypięty na pasie biodrowym i robi mi on za pulpit do zmiany obiektywów, które moge od razu pakować w odpowiednią przegrodę plecaka. Strach w oczach trochę mam, ale wierzę, że producent to przemyślał i cała szklarnia z plecakiem nie poleci na glebę, czy w błoto

Podobne wątki

  1. Porządny plecak foto, jaki powinien być? Co kupić?
    By Michał Sz. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 15:20
  2. Plecak foto ok. 200
    By Amadipo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 11:59
  3. Plecak foto + plecak podróżny? Jak?
    By Marek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 09:33
  4. plecak foto
    By carl00s in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 13:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •