Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Czyli na 100% brać pierwszą lepszą Sigmę i wysyłać na kalibrację i wszystko będzie cacy?
    No ja tak zrobiłem już kilka razy i jest cacy, więc albo mam szczęście, albo właśnie tak jest

  2. #22

    Domyślnie Sigma 24/1 4 ART problemy

    Ale do 14-24 juz skonstruowali taki adapter do cokina, fakt ze filtry prawie formatu A5 sa do tego
    A sigma to bardzo fajne szklo jest, za ta kase polecam

  3. #23

    Domyślnie

    Sigma 24 w Krakowie w fotoplusie okazała się trefna. Zamówiona w K-konsult także (przyszła dziś). Więc powstaje pytanie co robić? Materiału w necie w sumie mało, więc albo zwrot i wycieczka do Wawy do salonu Sigmy, albo kupno USB docka, albo wysyłka szkiełka z aparatem i lampą do kalibracji.
    Gówniana sprawa.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #24

    Domyślnie

    Wycieczka do Salonu Sigmy w Warszawie, skończyła się po przymiarce kilku sztuk 24/1.4 zakupem i zostawieniem szkła i aparatu na kalibrację. Wszystkie Sigmy 24/1.4 są jakieś trefne, a dokładna kalibracja w serwisie ma pomóc. Się okaże do dostarczeniu puszki ze szkiełkiem.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Wycieczka do Salonu Sigmy w Warszawie, skończyła się po przymiarce kilku sztuk 24/1.4 zakupem i zostawieniem szkła i aparatu na kalibrację. Wszystkie Sigmy 24/1.4 są jakieś trefne, a dokładna kalibracja w serwisie ma pomóc. Się okaże do dostarczeniu puszki ze szkiełkiem.
    Patrz, straciłeś na to miesiąc, a już dawno robiłbyś zdjęcia skalibrowaną 24

  6. #26

    Domyślnie

    Poprostu szkła mają wgrywane określone charakterystyki. Nie są uszkodzone. Nikkory prawdopodobnie na poziomie oprogramowania mają jakąś korektę z automatu. W samochodzie niby tez kola powinny po wymianie dzialac a trzeba czesto wycentrowac. Kalibracja obiektywy ma na celu zmiane charakterystyki p.AF obiektywu wzgledem charakterystyki p.AF body

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Patrz, straciłeś na to miesiąc, a już dawno robiłbyś zdjęcia skalibrowaną 24
    Się okaże jak ją odeślą

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Poprostu szkła mają wgrywane określone charakterystyki. Nie są uszkodzone. Nikkory prawdopodobnie na poziomie oprogramowania mają jakąś korektę z automatu. W samochodzie niby tez kola powinny po wymianie dzialac a trzeba czesto wycentrowac. Kalibracja obiektywy ma na celu zmiane charakterystyki p.AF obiektywu wzgledem charakterystyki p.AF body
    Jakoś problemu nie było z S 85/1.4 Art, S 35/1.4 Art czy 70-200/2.8 OSM na 2xD700 czy D850. Coś z tym szkłem jest, ale nie wydam kasy na Nikkora 24/1.4.
    W serwisie kalibrują na jakiś supermaszynach, nie na USB Dock, więc liczę na żyletę.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #28

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz, odnośnie działania na bocznych punktach.
    Prawdopodobnie (nie można tego potwierdzić nie grzebiąc w firmware) za działanie na bocznych punktach odpowiedzialne są instrukcje wysyłane z body do obiektywu.
    Ten soft jest pod literą L w puszce. Coś jak profil w lightroom.

    Te profile zostały stworzone aby zniwelować sferyczność szkieł. Czyli mamy kalibrację na środkowy punkt a profil w puszcze rozpoznaje że jest podpięte np. 70-200 i koryguje sferyczność dająć korektę na bocznych np. +3.
    Może tak być że szkło sigmy nie czyta tych instrukcji, bo nie ma tych szkieł w bazie, albo sferyczność nie zgadza się z profilem nikona.

    Stąd problemy ludzi na bocznych skrajnych w różnych szkłach.

    To jest moja rozkmina poparta wiedzą z nikona i sigmy. Ale nikt w nikonie oficjalnie nie może tego potwierdzić.

    Szerzej o tym opiszę w moim artykule kalibracja.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam aparaty skalibrowane wzorcowo, a Arty kalibrowane w Gdyni. Nie mam absolutnie żadnych problemów z celnością AF na bocznych punktach. Owszem, z szybkością działania może troszkę tak, ale jak jest kropka, to jest ostrość

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. SIGMA - obawy o kontrolę jakości, przypadkowość i problemy
    By damian_888 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 22-12-2018, 21:52
  2. Sigma 28-70 i 3 problemy.
    By Assire in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:55
  3. SIGMA UC 70-210mm 1:4-5.6 - problemy z ostrzeniem
    By arkadoo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 16:03
  4. Problemy Sigma 150-500
    By pacmanq in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 08:14
  5. Czy SIgma 20/1,8 często ma problemy z BF/FF??
    By viper345 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 08:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •