Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Sigma 24/1.4 ART - problemy?

    Wczoraj wpadłem do jednego ze sklepów foto w Krakowie celem negocjacji i zamówienia m.in. Sigmy 24/1.4.
    Panowie z obsługi mocno mi ten obiektyw usiłowali obrzydzić, twierdząc, że AF trafia 1/5, że jak ostrzy dobrze w środku do 1 m, to po wyjściu na zewnątrz jest mydło i nie może AF w nic trafić. Proponowali 24/1.8 Nikkora, ale Sigmy bardzo lubię (mam 35, 70-200, miałem cudowną 30) Dziwne. Niespecjalnie wcześniej interesowałem się tym tematem. Chciałem zostawić w sklepie z okazji zamówienia 20 tysięcy... Sprzedawcy mnie średnio potraktowali, ale i tak lepiej niż ładnych parę lat temu jak reklamowałem słynnego D7000.
    Czy rzeczywiście jest jakiś większy problem z Sigmą 24?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    Ja używam ponad dwa lata i absolutnie nie mam z nią żadnych problemów. Obiektyw był na kalibracji jak każda moja Sigma. Bardzo polecam, bo jest świetny od 1.4. Trochę ostrzej i ciekawiej jest z 20 Art, ale to już inny gabaryt.

  3. #3

    Domyślnie

    Najwidoczniej leza im nikkory i musza je wypchnac...

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Z ciekawosci co to byl za sklep jak mozesz powiedziec ?

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja używam ponad dwa lata i absolutnie nie mam z nią żadnych problemów. Obiektyw był na kalibracji jak każda moja Sigma. Bardzo polecam, bo jest świetny od 1.4. Trochę ostrzej i ciekawiej jest z 20 Art, ale to już inny gabaryt.
    Mój znajomy, znakomity foter kotletowy, powiedział mi właśnie, że miał problemy z tym szkłem na Canonie. Rzadko trafiało. Ustawiało ostrość gdzie chciało. Jak trafiło to efekt był super.

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Z ciekawosci co to byl za sklep jak mozesz powiedziec ?
    PW
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Mój znajomy, znakomity foter kotletowy, powiedział mi właśnie, że miał problemy z tym szkłem na Canonie. Rzadko trafiało. Ustawiało ostrość gdzie chciało. Jak trafiło to efekt był super.


    PW
    Ja nim zrobiłem kilkanaście wesel i absolutnie nie miałem żadnych problemów. Jest tak samo pewne i powtarzalne jak 20 i 50 Art. Spokojnie kupuj, wysyłaj na kalibrację i ciesz się obrazkiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja niestety mam problem z S 20 1.4.
    Przestrzeliwuje mi fatalnie podczas reportażu. I to nagminnie. Nie ma znaczenia czy światła dużo czy mało. Muszę na spokojnie przeanalizować punkty trafienia AF, ale to już 4 repo i sytuacja cały czas taka sama.

    Edit:

    Sorry, to wątek o 24.14

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Ja niestety mam problem z S 20 1.4.
    Przestrzeliwuje mi fatalnie podczas reportażu. I to nagminnie. Nie ma znaczenia czy światła dużo czy mało. Muszę na spokojnie przeanalizować punkty trafienia AF, ale to już 4 repo i sytuacja cały czas taka sama.

    Edit:

    Sorry, to wątek o 24.14
    Ja dlatego każdą Sigmę pakuję z aparatem i lampą do paczki i wysyłam na kalibrację. Moja 20 zachowuje się nawet pewniej od 24 i ciężko jej coś zarzucić, nawet na tak przeciętnym AFie jaki jest w D610, bo z lepszymi korpusami jest po prostu pewnie cały czas. Może wysyłka do Gdyni?

  9. #9

    Domyślnie

    @madebyzosiek,

    ...kurka nie wiem o co tu chodzi.

    Wysyłka na kalibrację raczej nie wchodzi w grę - działam na kilka korpusów, czasami też wypożyczam. Lamp SB mam 7 sztuk.

    Nie mam chwili, żeby na spokojnie przeanalizować punkty trafień, ale kurka wodna...nopo prostu nie podejrzewam, że to moje błędy techniczne.

    Ps.
    Najlepsze jest to, że mój egzemplarz był chyba już 5-tym, który testowałem przez zakupem w sklepie. Zrobiłem kilka zdjęć, było ok, więc wziąłem...
    Ostatnio edytowane przez Frodo ; 27-06-2019 o 13:11

  10. #10

    Domyślnie

    24/1.4A jak większość Artów trzeba na dzień dobry skalibrować. U mnie jedynie w aparacie to sobie ustawiłem i śmiga jak ta lala.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SIGMA - obawy o kontrolę jakości, przypadkowość i problemy
    By damian_888 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 22-12-2018, 21:52
  2. Sigma 28-70 i 3 problemy.
    By Assire in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:55
  3. SIGMA UC 70-210mm 1:4-5.6 - problemy z ostrzeniem
    By arkadoo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 16:03
  4. Problemy Sigma 150-500
    By pacmanq in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 08:14
  5. Czy SIgma 20/1,8 często ma problemy z BF/FF??
    By viper345 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 08:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •