Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    dopiero kastrat canona jest tani,
    gdzie dokladnie jest tani, jak obiektyw do niego kosztuje drugie tyle co korpus? a calosc wychodzi jeszcze drozej tym co zaczynaja od "a bo sobie podepne EF 24-105" przez adapter... ci jeszcze traca na sprzedazy jak im wyjdzie, ze RP nie da sie nadmuchac do rozmiarow kompatybilnych z obiektywem

    tani to on jest jak ktos uzywa z EF 50/1.8 albo EF 40/2.8... bo na tym sie konczy lista uczciwych optycznie i pasujacych wielkosciowo i cenowo do RP szkiel (EF czy RF) dalej juz tylko adapter M42 i wtedy mindf*ck jak mozna kupic "najnowsza" technologie do uzywania z manualnymi plesniakami
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 25-06-2019 o 10:05

  2. #12

    Domyślnie

    @akustyk
    Stara zasada, CCC (cena czyni cuda)
    Poczytaj wątek obok, kolega naczytał się jaki to d750 super, teraz cena w zasięgu, a szkła? Coś się podepnie, 50/1.8d za 400 zł. Takich wątków na forum było, jest i będzie zatrzęsienie. Myślisz, że ludzie ogarniają kwestie szkieł? Tani kit załatwia pewnie potrzeby +/- 80% użytkowników, do których takie puszki są kierowane.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @akustyk
    Stara zasada, CCC (cena czyni cuda)
    Poczytaj wątek obok, kolega naczytał się jaki to d750 super, teraz cena w zasięgu, a szkła? Coś się podepnie, 50/1.8d za 400 zł.
    moglbym zyc z korpusem wielkosci RP i tylko szklem 50mm, zwlaszcza ze 50 STM jest zupelnie zacny

    tylko nie wydalbym na niego tyle kasy. zwlaszcza jesli w tej samej cenie mam cos, co nie tylko probuje przypominac aparat (6D2)

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Takich wątków na forum było, jest i będzie zatrzęsienie. Myślisz, że ludzie ogarniają kwestie szkieł? Tani kit załatwia pewnie potrzeby +/- 80% użytkowników, do których takie puszki są kierowane.
    no to pokaz mi palcem ten tani kit do RP jakbym sie uparl to stare EF 28-80 czy EF 28-105 (ten nie USM) moznaby pod to ledwo podciagnac. optycznie nie urywaja *y, a AF w RP bylby dla bardzo cierpliwych

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    kolega naczytał się jaki to d750 super, teraz cena w zasięgu, a szkła? Coś się podepnie, 50/1.8d za 400 zł.
    Ale ja osobiście nie widzę z tym żadnego problemu. Od czegoś trzeba zacząć. To nie jest złe szkło. Owszem, są lepsze. Ale jeśli komuś wystarcza to co oferuje "stara" pięćdziesiątka to jest git. A w przypadku D750 wykorzysta inne zalety tego korpusu.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    gdzie dokladnie jest tani, jak obiektyw do niego kosztuje drugie tyle co korpus? a calosc wychodzi jeszcze drozej tym co zaczynaja od "a bo sobie podepne EF 24-105" przez adapter... ci jeszcze traca na sprzedazy jak im wyjdzie, ze RP nie da sie nadmuchac do rozmiarow kompatybilnych z obiektywem

    tani to on jest jak ktos uzywa z EF 50/1.8 albo EF 40/2.8... bo na tym sie konczy lista uczciwych optycznie i pasujacych wielkosciowo i cenowo do RP szkiel (EF czy RF) dalej juz tylko adapter M42 i wtedy mindf*ck jak mozna kupic "najnowsza" technologie do uzywania z manualnymi plesniakami
    Może dla Ciebie. Rozmiary np. dla mnie są idealne, aż zdziwiony byłem jak to fajnie leży w mojej łapie .
    Co do szkieł - jest jakiś nakaz używania RF - jakaś ustawa, w konstytucji zapisane, zamykają do pierdla jak podłączysz coś innego ?
    Co do ceny - całkowita zgoda ten korpus powinien kosztować dużo mniej - ale spokojnie już zaczynają się przeceny - stanieje .
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może dla Ciebie. Rozmiary np. dla mnie są idealne, aż zdziwiony byłem jak to fajnie leży w mojej łapie .
    Co do szkieł - jest jakiś nakaz używania RF - jakaś ustawa, w konstytucji zapisane, zamykają do pierdla jak podłączysz coś innego ?
    Co do ceny - całkowita zgoda ten korpus powinien kosztować dużo mniej - ale spokojnie już zaczynają się przeceny - stanieje .
    upieram sie, ze jestes jednak niszowym odbiorca. wiekszosc kupujacych Rebele (bo RP to jest stuprocentowy "rebelizm" w wydaniu canonowskich liczykrup ) to jest ktos kto kupuje korpus z kitem. podlym ale tanim kitem

    mialem w rece z RF 35/1.8, RF 24-105 i RF 50/1.2. upieram sie, ze tylko z jednym z tych obiektywow jest to naprawde idealne rozmiarowo, a z innym od biedy da sie uzywac chociaz jest bardzo Sony pod wzgledem balansu (a to siega tak zamierzchlych czasow jak: https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Cyber-shot_DSC-F717 ). zapinanie normalnej wielkosci szkiel EF do RP uwazam konsekwentnie za malo mainstreamowe

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    upieram sie, ze jestes jednak niszowym odbiorca. wiekszosc kupujacych Rebele (bo RP to jest stuprocentowy "rebelizm" w wydaniu canonowskich liczykrup ) to jest ktos kto kupuje korpus z kitem. podlym ale tanim kitem

    mialem w rece z RF 35/1.8, RF 24-105 i RF 50/1.2. upieram sie, ze tylko z jednym z tych obiektywow jest to naprawde idealne rozmiarowo, a z innym od biedy da sie uzywac chociaz jest bardzo Sony pod wzgledem balansu (a to siega tak zamierzchlych czasow jak: https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Cyber-shot_DSC-F717 ). zapinanie normalnej wielkosci szkiel EF do RP uwazam konsekwentnie za malo mainstreamowe
    Za chwilę dosłownie będzie spacerzoom do RP - więc pewnie i nie niszowcy coś dostaną .
    Co do rozmiarów to ten aparat był z założenia mały i trudno z tego robić wadę. Znajomi krajobrazowcy, trekkerzy są bardzo zadowoleni - dwóch wymieniło piątki na RP, kolejny chce się pozbyć 6D i też zmienia. Żaden póki co nie kupił ani jednego szkła RF.
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    . Znajomi krajobrazowcy, trekkerzy są bardzo zadowoleni - dwóch wymieniło piątki na RP, kolejny chce się pozbyć 6D i też zmienia. Żaden póki co nie kupił ani jednego szkła RF.
    A nie wynika to, twoim zdaniem, z ofery obiektywow RF? Mam na mysli jej bogactwo inaczej, dobor modeli (ja nie wiem ktory oprocz 24-105 pasuje do landszaftu), jej dopasowanie rozmiarowe i wreszcie cen?

    Myslisz, ze jak ten 24-240 bedzie optycznie nie gorszy od EFM 15-45 (a to jest bardzo nisko postawiona poprzeczka, watpie ze sie nie uda) i w cenie okolo 2500 PLN (tu watpie, nie sadze ze Canon bedzie musial byc tak agresywny, bo przeciez "kupuja") to ktokolwiek obejrzy sie za szklami EF do RP? Bo mi sie wydaje, ze wtedy wyjdzie RP2 z wiekszym gripem i ten krok bedzie chwalony pod niebiosa, za "odpowiadanie zywotnym potrzebom naszego spoleczenstwa"

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    A nie wynika to, twoim zdaniem, z ofery obiektywow RF? Mam na mysli jej bogactwo inaczej, dobor modeli (ja nie wiem ktory oprocz 24-105 pasuje do landszaftu), jej dopasowanie rozmiarowe i wreszcie cen?
    Zapewne, zapewne też dlatego że mają już sporą szklarnię do Canona.

    Co do tego 24-240 to tu kluczem będzie cena. Póki tego nie wiadomo ciężko spekulować...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-06-2019 o 14:52
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli oczywista oczywistość że stara szklarnia systemowa w canonie to PLUS, a w nikonie to MINUS

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlustro - praca na manualnych obiektywach?
    By RMC in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 00:23
  2. [ Hasselblad ] Hasel wraca do kwadratu - bezlustro systemu V1D
    By Jacek_Z in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 22:44
  3. Bezlustro
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 16:18
  4. Bezlustro APSC+kit vs dobry kompakt f=1.8-2.8
    By stachmuszel in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 00:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •