Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D7200 Dziwne linie na ekranie w trybie Live view.

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Postanowiłem zapytać Was, czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem wcześniej, bo sam jestem ciekaw czym spowodowane jest takie zachowanie.
    Mój Nikon D7200 w trybie live view (niezależnie czy ten ustawiony jest w tryb zdjęcia czy też filmu), w warunkach niskiego oświetlenia, na ekranie pokazuje dziwne linie które widoczne są na załączonym zdjęciu.
    Widoczne są 4 linie, bardziej przypominają łuki, nie zmieniają swojego położenia ani wyglądu. Są zawsze takie same na różnych ogniskowych, niezależnie od ustawionej ostrości czy użytego obiektywu.
    Co ciekawe, linie te zupełnie nie występują na zdjęciach. Fotografie wykonane przez wizjer czy też live view (nawet jeśli widzę je w podglądzie na LV) są super, ostre, czyste i nie ma śladu tych linii, zarówno w RAW jak i jpeg oraz na różnych czułościach.
    Jedynie na filmach wykonanych w trudnych warunkach oświetleniowych są one lekko widoczne. Odtwarzając na aparacie są bardziej widoczne, odtwarzając plik na komputerze również widoczne, ale stosunkowo słabo, wprawne oko je wychwyci.
    Nie rozumiem dlaczego na filmie efekt pozostaje a na zdjęciach nie... Co jest grane? Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
    Ogólnie nie martwi mnie to zbytnio (może powinno? ), bo zdjęcia wychodzą super, nie mam żadnych zastrzeżeń co do ich jakości. Zauważyłem to trochę przez przypadek kręcąc film w bardzo słabym oświetleniu. Linie te w pierwszej chwili przypominały mi jakieś smugi na ekranie, że może brudny lub coś podobnego, ale to nie tu leży problem. Ekran jest moim zdaniem w pełni sprawny. Czyżby jakiś element był zabrudzony? Nie mam pojęcia.
    Jestem na prawdę ciekaw czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim problemem wcześniej.
    Pozdrawiam
    Tomek

    PS
    Pod linkiem zdjęcie jak to wygląda na ekranie. Zdjęcie uwypukla ten efekt. Na żywo jest to dużo mniej widoczne, ale wprawne oko bez problemu to zauważy.

    https://tinypic.pl/rra89x00iigo

  2. #2

    Domyślnie

    Może to jakieś artefakty od migającego światła jarzeniówek (lub tzw. "żarówek" energooszczędnych)?
    Czy efekt występuje także przy zwykłych żarówkach i przy świetle naturalnym?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Freediver Zobacz posta
    Nie rozumiem dlaczego na filmie efekt pozostaje a na zdjęciach nie... Co jest grane? Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
    Migawka elektroniczna.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Może to jakieś artefakty od migającego światła jarzeniówek (lub tzw. "żarówek" energooszczędnych)?
    Czy efekt występuje także przy zwykłych żarówkach i przy świetle naturalnym?
    Nie. To nie to. Światło nie ma w tym wypadku znaczenia. Te linie nie pulsują, nie zmieniają koloru, czy kształtu.

  5. #5

    Domyślnie

    Jakaś interferencja, dziwne że nie poziome... Wygląda jak mówi TOP67, tylko tak samo z siebie - czy był jakiś obiekt?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Jakaś interferencja, dziwne że nie poziome... Wygląda jak mówi TOP67, tylko tak samo z siebie - czy był jakiś obiekt?
    Co masz na myśli pisząc "obiekt"?

  7. #7

Podobne wątki

  1. Tryb Live View w d7200
    By nowytu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 02:09
  2. Nikon D5300 - problem - wolny zapis w trybie live view
    By 44lucky44 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 18:41
  3. Tamron 70 - 200 mm f2.8 nie ostrzy w trybie live view.
    By jaro_jk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:49
  4. Live view na ekranie komputera - nie działa pilot.
    By Ania Wu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 15:19
  5. D5100 ciemny obraz w trybie Live View
    By sglaz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 13:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •