Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Z6 i hot pixele

  1. #31

    Domyślnie

    W D7000 uruchomienie czyszczenia matrycy, nastepnie dluga ekspozycja z deklem zalozonym na obiektyw, i ponowne uruchomienie czyszczenia spowodowalo, ze na jakis czas hot pixel, a wlasciwie rozowa plama, na chwile zniknela, ale z czasem pojawila sie ponownie.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    W D7000 uruchomienie czyszczenia matrycy, nastepnie dluga ekspozycja z deklem zalozonym na obiektyw, i ponowne uruchomienie czyszczenia spowodowalo, ze na jakis czas hot pixel, a wlasciwie rozowa plama, na chwile zniknela, ale z czasem pojawila sie ponownie.
    Mówisz o syfie imitującym hot pixel. Często można to pomylić.

    Hot pixel, to można powiedzieć uszkodzenie matrycy podobnie jak bad pixel.
    Nie da rady się odzyskać.

    Przemapowanie polega na uśrednieniu świecenia sąsiadujących px z tym hot, przez co mniej rzuca się w oczy, tylko i wyłącznie.
    Jeśli komuś znikł hot pixel sam z siebie to po prostu nim nie był.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Mówisz o syfie imitującym hot pixel. Często można to pomylić.

    Hot pixel, to można powiedzieć uszkodzenie matrycy podobnie jak bad pixel.
    Nie da rady się odzyskać.

    Przemapowanie polega na uśrednieniu świecenia sąsiadujących px z tym hot, przez co mniej rzuca się w oczy, tylko i wyłącznie.
    Jeśli komuś znikł hot pixel sam z siebie to po prostu nim nie był.
    to samo im tłumaczyłem, ale im znikło i według nich praktyka jest lepsza od twojej teorii że hot piksela nie usuniesz
    Nie ma co się kopać z koniem. Mają aparaty które usuwają hot piksele niech się cieszą. Niech jeszcze opatentują to moze nobla dostaną.

  4. #34

    Domyślnie

    Oczywiście macie rację, uszkodzonych pikseli nikt nie naprawi, co nie zmienia faktu że polecam wyczyścić matrycę i zobaczyć rezultat.
    Piszę z doświadczenia a nie z teorii, bo też myślałem że czeka mnie oddawanie aparatu, okazało się że czyszczenie pomogło.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urad Zobacz posta
    Słuchajcie, czy to możliwe, aby świeżo wyjęty aparat z pudełka, po zrobieniu kilkudziesięciu zdjęć testowych miał tak dramatycznie wielką ilość hotpixeli na matrycy?
    Obawiam się że serwis Nikona jedynie mi zremapuje i powyłącza uszkodzone pixele w aparacie który ma zaledwie kilka dni ale wolałbym go zwrócić - w sklepie mi powiedzieli że mogę oddać ale odliczony zostanie koszt wymiany migawki

    link do sampla tutaj: https://www.flickr.com/gp/addeo/39VtN7
    Miałem dokładnie to samo. Po wyciągnięciu Z6 z pudełka i zrobieniu kilkunastu zdjęć zauważyłem, dwa świecące, białe punkty. Jeden mniej więcej na środku, drugi przy prawej krawędzi. Aparat chciałem zwrócić, ale powiedziano mi, że wcześniej musi pojechać do serwisu na ekspertyzę. Po kilku dniach wrócił, oczywiście już bez hot pikseli. Było to nieco problematyczne, ale udało mi się wymienić na inny egzemplarz, a ten miał trafić do innego nieświadomego klienta...

  6. #36

    Domyślnie

    Miałem kilka po 2 krotnym czyszczeniu matrycy zniknęły
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. D 800 hot pixele
    By marcys in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 13:17
  2. d700 i bad pixele
    By wlods in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 21:28
  3. nikon d90 i bad pixele
    By Kristoff81 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 11:47
  4. d60 i dwa spalone pixele
    By s0ut in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 13:55
  5. bad pixele
    By PabloF1fan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 13:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •