Close

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 138
  1. #51

    Domyślnie

    @cybulski, co mi zaoferujesz z Kanuna w zamian za powiedzmy D3s? Mam na myśli podobne parametry w podobnej cenie...

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @cybulski, co mi zaoferujesz z Kanuna w zamian za powiedzmy D3s? Mam na myśli podobne parametry w podobnej cenie...
    No to piszcie te zalety bo to są zalety, naprawdę tak uważam
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    No to piszcie te zalety bo to są zalety, naprawdę tak uważam
    Ale tu punkt widzenia będzie zależał od punktu siedzenia. Stałek używam Sigmy i Tamrona, 180 2.8 Nikkora nie ma odpowiednika w Canonie, 300 4 chyba też nie. Zoomy 24-70 i 70-200 są na tym samym poziomie w obu systemach. Canon nie ma niczego ciekawego w zakresie używanych przeze mnie aparatów, systemowe lampy błyskowe są jeszcze droższe niż moje SB910. Jedyną zaletą C jest to, że są adaptery dzięki którym można szkieł C używać na Sony A7 III, który jest w wielu aspektach lepszy od znanych mi Canonów, ale i gorszy (szczególnie przy obecnie używanych Nikonach).

  4. #54
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Szkła firm trzecich to ma każdy system, oprócz fuji, Nikon ma tego akurat chyba dziś najmniej więc ten argument odpada.
    Nie odpada ponieważ dyskusja jest o Canon i Nikon, a obiektywy firm trzecich w canonie to loteria.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A ty miałeś AF-P VR 10-20, 18-55, 70-300 ?
    nie, dlatego sie nie wypowiadam.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja miałem 55-250 i na f/8 to było słabiutkie, plus że na 55 i na 250 jednakowo słabe,
    nie moge tego powiedziec o moim egzemplarzu (55-250 STM). powyzej 200mm owszem, bylo gorzej. ale ponizej zero uwag, bardzo ostry obiektyw.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    18-55 w wersji II znam i jest to żałosna jakość
    od czasu premiery 18-55 II (jakis 12 lat chyba). pojawilo sie kilka innych wersji. od jakichs 5 lat podstawowy kit to 18-55 STM. bardzo przyzwoicie ostry obiektyw, duzo lepszy od wersji nie STM. porownujmy AF-P z ekwiwalentnym sprzetem Canona

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    a 10-18 brałem pod uwagę do adaptacji w soniaczu bo nie zauważyłem że to nie ff i tylko opieram się na pomiarach.
    ale to przeciez te pomairy internetowe mowia, ze szklo jest bardzo wyje*. albo ja cos innego na optycznych czy photozone widzialem.

    to w realu wychodzi przywara tego szkla taka, ze mechanicznie ma tendencje do przestrzelania i zdarzaja mu sie zdjecia z duzo gorsza ostroscia (szczegolnie przy ostrzeniu konstrastowym) niz to co testerom wychodzi w warunkach studyjnych...

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Canon ma większą sprzedaż od Nikon, ma więcej sprzętu na rynku, ma więcej premier, ma kastrata bezlustra, ma duuużą grupę fanatycznych użytkowników
    a inne marki o mniejszej sprzedazy fanatykow nie maja. zadnych... albo chociaz uzytkownikow, ktorym wychodzilyby stronnicze porownania... w ogole... nie zdarza sie...

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja miałem 55-250 i na f/8 to było słabiutkie, plus że na 55 i na 250 jednakowo słabe, 18-55 w wersji II znam i jest to żałosna jakość.....
    Piszesz o wersjach STM? Jesteś chyba pierwszą znaną mi osobą która narzeka na 55-250.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #57

    Domyślnie

    Pewnie w ogóle nie wie co to STM i opisuje wiertarki..
    Miałem duet lustrzankowych 10-18stm+24stm. Wykonanie z gównolitu, przez co ważyły tyle co nic i były śmiesznie tanie. UWA miał świetną ostrość, kontrast i kolory, ale flarował niemożebnie. Naleśnik był fajny bo był mały.. Największa zaleta to silnik STM własnie, teraz w Fuji wciąż wzdycham do tego z Canona.

  8. #58

    Domyślnie

    Dalej czekam na fajną propozycję w Kanunie w kwestii body które zastąpi D3s...

  9. #59
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak, dokładnie Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM.

  10. #60

    Domyślnie

    Nie wiem jak nowsze puchy canona, ale mk2/3 i 6d sa opisane jako 'not iso-invariant' (spokojnie, moj d5200 tez tak ma, ale o 1EV mniej niz mk2). Wiadomo, sa to dosc szczegolne warunki, ale jak czasem aparat wezmie jakis noobek i zacznie pstrykac na niskim iso to szansa na ratunek wieksza w ... no nie wiem, bo nie mam pelnej listy puszek :P To taki detal, chyba malo kto w to wnika i trzyma sie teorii prawidlowego naswietlania, ale na upartego mozna komus wmowic 'nie bier kanuna, bo ma tragiczny DR' a potem wyciagnac 6EV z iso 100 i pokazac dowody:P Z drugiej strony przy takich puszkach warto miec tego swiadomosc, a mam wrazenie, ze to temat niszowy

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. Dlaczego filtry a nie PS? Lub odwrotnie
    By pangreen in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 19:33
  3. Łaczenie obiektywów, ale nie odwrotnie.
    By melko126 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 22:16
  4. odwrotnie zalozony film do MF
    By kroolik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 14:17
  5. KOmpatybilnosc obiektywów ale odwrotnie
    By Jacek Cz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •