Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Photoshop Motion, Sony Vegas Pro 15

    Witam

    Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać.
    Mianowicie chciałbym zmontować clip składający się z dwóch warstw.Warstwa tła oraz druga warstwa obrazu na tym tle.
    Wszystko jest proste gdy druga warstwa posiada obraz lub klasyczne skadrowane video.
    Ja natomiast potrzebuje aby na drugiej warstwie było video z przekształconą perspektywą.

    Aby zobrazować posłużę się przykładem.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	board.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	224,4 KB
ID:	26560

    I do tego banera np chciałbym wpasować video.
    Ktoś wie jak to można zrobić w Photoshopie albo Sony Vegas Pro 15?

    w PS przy zniekształcaniu perspektywy tworzy się smart object ale nie ma animacji podczas poglądu oraz już po renderingu.
    Render video ma np 10 sek gdzie jest tylko jedna klata.
    w Vegas natomiast znam tylko opcje ustawienia kamery która również nie ma opcji "skrzywiania" tylko crop itd.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie


    W Vegasie na 100% jest opcja której potrzebujesz. W 13 jest to i w 15 musi być. Ale oczywiście zapomniałem jak się nazywa

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CeloFan Zobacz posta

    W Vegasie na 100% jest opcja której potrzebujesz. W 13 jest to i w 15 musi być. Ale oczywiście zapomniałem jak się nazywa
    Ja też mam słabą pamięć
    Ale może pamiętasz gdzie szukać? albo jakiego hasła użyć aby wujek google mógł pomóc?
    Wpisywalem wszystkie mi znane komendy z Photoshopa ale nic konkretnego nie znalazłem.

  4. #4

    Domyślnie


    A zresztą. Można to zrobić za pomocą maski i w video FX wybrać defocus i tym narzędziem pomajstrować.
    Ostatnio edytowane przez CeloFan ; 19-06-2019 o 22:46

  5. #5

    Domyślnie

    Mówisz aby część obrazu zamaskować statycznym obrazem?

  6. #6

    Domyślnie



    Nie. Myślę, że można to zrobić dodając na górną ścieżkę obraz czy klip który ma się pokazać na banerze i dopasować go w Pan Crop a potem używając defocus z video FX. Napisałem maska a miałem na myśli Pan Crop. Przepraszam.
    Jeśli obraz jest statyczny, to znaczy kamera nie przemieszcza się, to będzie w miarę łatwe. Jeśli kamera się przemieszcza to trzeba będzie użyć trackingu. W mojej starej wersji nie ma. W 16 nie wiem. W darmowym DaVinci Resolve jest i są tutoriale

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za radę, kupiłem Vegas bo był za 25 dolców na humble bundle wraz z 3 innymi programami, więc nie za bardzo ogarniam zaawansowane opcje.
    Do tej pory wszystko robiłem w PS.

    Co do Twojej metody to obawiam się że nie wypali. U mnie jest większa krzywizna niż na tym zdjęciu, prawie 3/4 więc obraz musi być odpowiednio skalowany aby to naturalnie wyglądało.

    Myślę że PS mógłby to ogarnąć jakbym tylko wiedział dlaczego smart object nie jest renderowany tylko scalany jako pojedyncza klatka.

    Jeszcze raz dziękuje ślicznie za odzew.

Podobne wątki

  1. Sony vegas rendering kilku plików
    By manfred in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2019, 09:28
  2. Sony vegas rendering wg regionów
    By manfred in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2019, 11:11
  3. Sony vegas render 60p
    By nikonel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 20:13
  4. Składak. 3000zł. PS. LR. Sony Vegas.
    By Stach2008 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 11:56
  5. Sony Vegas-problem
    By Twist in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 00:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •