Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 70-200 ale co?

  1. #1

    Domyślnie 70-200 ale co?

    Na początku chciałem przywitać wszystkich i przyznaję się bez bicia, że nie przekopałem dokładnie forum szukając odpowiedzi, bo trochę mam mało czasu na wybór - wakacje.

    Dawno temu coś więcej się interesowałem/bawiłem fotografią, ale świt się zmienił przez ostatnie 20 lat

    Potrzebuje wybrać obiektyw w zakresie 70-200 (zakres przybliżony) do nikona 7200.
    Problem polega na tym, że taki obiektyw nie będzie miał lekko. Potrzebuje go na wyjazdy terenowe. Czasami robię w deszczu, a czasem w piachu, a najczęściej to obiektyw leży w aucie zaparkowanym w krzakach.

    Tak wiec raczej nie lubię obiektywów bardzo drogich, ale nie może to być nic co kiepsko rysuje jak np. mój stary Nikkor 70-300, co go nabyłem razem z D70

    Najchętniej kupiłbym coś do 2k pln z AF i macro.
    Chodzi mi tez po głowie kupno jakiegoś poczciwego starego szkła bez AF w niższej cenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Niecałe dwa tygodnie od poprzedniego. Wypas.
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...n-Tamron-Sigma
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Leniuch do kwadratu. Tu jest mnóstwo wątków o 70-200.
    Nie ma takiego szkła z makro. Jest jedynie https://www.optyczne.pl/389-Nikon_Ni...obiektywu.html ale jest droższy
    Nie ma dobrze rysujących w cenie poniżej 2 k. Choć .. śrubokrętowy 70-210/4-5,6 nie jest tragiczny a bardzo tani.
    Najtańszy dobry to Tamron 70-200/2.8 GII.

  4. #4

    Domyślnie

    @OjTam, Zgadza się, przeglądałem te sigmy tylko, że to 4000+
    W niższych cenach nie widzisz czegoś co będzie znośne jakościowo

  5. #5

    Domyślnie

    Też było.
    T70-200/2.8 Di Macro. Post wyżej też masz podpowiedź.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli względnie tanio, to Nikkor 80-200/2.8 New, lub wspomniany wyżej Tamron 70-200/2.8 Di LD Macro. Ale koło "macro" to on nawet nie leżał. Może coś się komuś pomyliło przy nanoszeniu napisów

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, poszperam sobie dokładnie o wspomnianych obiektywach.
    To macro to tak na przyczepkę, bo mi córa marudzi czasami o kwiatkach. Sam od lat nierobie macro, ostatnio zenitem z mieszkiem

  8. #8

    Domyślnie

    Jak światło nie jest absolutnym must havem to może Nikkor 70-200/4. Używany można nabyć w okolicach 3k. Obrazek podobny do 70-200/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zd_gd Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi, poszperam sobie dokładnie o wspomnianych obiektywach.
    To macro to tak na przyczepkę, bo mi córa marudzi czasami o kwiatkach. Sam od lat nierobie macro, ostatnio zenitem z mieszkiem
    W cenie do 2.000 wystarczy n używkę T70-200 lub N80-200. Także wyboru dużego nie masz.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja użytkuję Sigmę 70-200 / 2,8 wersję "II", a nawet MACRO. Szkło rysuje doskonale - może nie od 2,8 cały kadr, ale od 3,3, jest już super. Zbudowane pancernie, nie kręci żadnymi pierścieniami, nie zmienia długości. Kupiłem za 1400 PLN w stanie "jak nowe", choć już kilka lat ma. Jedyna wada, to brak stabilizacji, ale można z tym żyć.
    Podsumowując - polecam.
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •