Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Minimaliistycznie

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1687.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	11,92 MB
ID:	26505
    2. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1688.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	10,89 MB
ID:	26507

  2. #2

    Domyślnie

    To zdjęcie wyświetliło mi się na przypominającej listwie... Trochę przykro, że przeszło bez echa.

    Widzę, że Autor pokazał zdjęćia, w sumie napisał jednego posta a potem - pewnie widząc tak masowy odzew - zaprzestał działalności na forum, a szkoda. Zdjęcia bowiem uznaję za dobry przykład pewnego zjawiska: rujnującego braku dobrej obróbki, by tak rzec, przy jednoczesnym materiale, który naprawdę dobrze rokuje.

    Otóż same zdjęcia kadrowo nie tylko nie są złe, ale mają zadatki na dobre. Przede wszystkim pokazują, że Autor szukał kadru, myślał nad nim, zastanawiał się, poszukiwał - co ja akurat bardzo cenię. Wolę bowiem jak ktoś się zastanawia nad kadrem, niż jak pstryka co popadnie (bo wtedy wychodzi z tego street rozumienia ogólnego ). Ale wracając - kadry jakie znalazł nie są złe jako się rzeko, mają pewien wdzięk i oczyma duszy widzę, jak mogłyby wyglądać - ale wyglądają w tym stanie mizernie.

    Czemu? Bo obróbki albo nie widać, albo jest nieadekwatna. Zdjęćia obrobił albo sam aparat, albo zostały wywołane na defaultowych ustawieniach - co doprowadziło do takiego stanu. Jakiego?

    Zdjęcia są mdłe, słabe, niby kolorowe, ale bez ikry, niebo wskazywałoby na ostre światło, ale na zdjęciu go w ogóle nie widać, kontrasty są mizerne, kolory liche, WB wygląda na dość przypadkową, a całość bezdyskusyjnie bez blasku. BEZ BLASKU...




    Gdyby Autor miał jeszcze okazję żeby to przeczytać - radziłbym mu, żeby po pierwsze nie zaprzestawał prób znalezienia dobrych kadrów, bo to zawsze zaowocuje; po drugie - żeby przyłożył większą, znacznei większą wagę do tego, aby zdjęćie doprawić, dopracować, dosmaczyć...

    Dla mnie jasno widać po powyższym, że zdjęćia potencjalnie dobre można położyć kiepską obróbką (obojętnie, czy tą kiepską obrobkę wykonał fotograf, czy aparat samodzielnie). I odwrotnie: dobra, nieprzesadzona, adekwatna obróbka to jak szlif szlachetnego kamienia: wydobędzie cały blask i splendor.

    Naprawdę tak myślę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •