Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Nie zauważyłem efektu skakania obrazu. Ale w sumie nie wiem, czy da się to zaobserwować waląc serię 9 kl/s... (próby robiłem na D850).

    Ze wszystkich szkieł Nikona, które dotychczas posiadałem, jedynie na N80-400VR dawało się czasem zaobserwować dziwne podskakiwania obrazu w wizjerze. Ale działo się to podczas prowadzenia obiektu i raczej nie miało związku ze spustem migawki. Podobno zjawisko to pojawiało się wtedy, gdy akumulator w aparacie leciał na resztkach prądu.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  2. #12

    Domyślnie

    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  3. #13

    Domyślnie

    Jared potrzaskał sobie seriami na 1/2500s, więc ma prawo się zachwycać Też pofociłem sobie jakieś ptaszory siedzące na grzędzie i efekty były świetne.

    Mnie w tym szkiełku podoba się niemal wszystko. Poza pracą stabilizacji na długich czasach i przy poruszających się obiektach. Tylko tyle i aż tyle. Może coś robię źle, może mam złe nawyki z pracy ze starszymi modelami szkieł Nikona. Może muszę zmienić podejście... Nie wiem. Dlatego chętnie poznam opinię innych użytkowników focących w takich warunkach jak ja (uchwycenie ruchu, a nie zamrażanie obrazu w kadrze).
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  4. #14

    Domyślnie

    @Yanis

    Podpinałeś może TC 1.4 III do niego?

  5. #15

    Domyślnie

    Podpinałem. Do dynamiki to już bym raczej takiego zestawu nie użył. Światło spada do f.8. AF działa, ale zauważalnie wolniej. Ostrość, nawet w centrum kadru, też spadła (dużo mocniej niż przy stałce f4, o f2.8 nie wspominając). Być może to wina mojego egzemplarza TC - choć z moją szejsetą współpracuje wzorcowo.
    Na razie mam w domu odłączonego kompa (remonty). Za jakiś tydzień lub dwa będę już tam ogarnięty, to powrzucam jakieś przykładowe foty z wyszczególnieniem tych cech, które mi przeszkadzały (żeby nie być gołosłowny).
    Gdybym nie miał swojej szejsety, rozważyłbym ten obiektyw, bo na krótkich czasach naprawdę daje radę. Do łażenia po łące czy lesie albo na jakieś plenerowe wycieczki też wydaje się świetnym wyborem. Naprawdę przyjemna ergonomia pracy i jakość obrazka. TC bym sobie odpuścił.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikkor 18-200 VR czy VRII ?
    By Michalcc in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 08:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •