Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie S18-35 1.8 czy S17-50 2.8 i 30 1.4 art

    Witam serdecznie,
    szukam rozwiązania moich dylematów. Stoję przed wyborem używki S18-35 1.8 lub nówki/używki 17-50 2.8 plus S30 1.4. Posiadam d5100. Dotychczas operowałem 18-105 oraz N50 1.8. Potrzebuję czegoś szerokiego do reportażu weselnego i zaawansowanej amatorskiej sesji ślubnej Moja 50 1.8 jest świetna, jednak bardzo wąska.
    Wyborem idealnym było by zostawienie mojej stałki i zakup S18-35. Jednak dużo się naczytałem o AF. Może kalibracja pomaga, jednak nie wiem (bo nie miałem w rękach) jak wygląda sprawa z trafnością po kalibracji.
    Podobno sporo odrzutów. Bardziej zależy mi na trafianiu niż mniejszej głębi ostrości. Głębie ostrości zawsze można uzyskać ze stałki S30 1.4 a reszte oblecieć 17-50 2.8
    Do zestawu dokupie jeszcze lampe YN685 co da wsparcie dla AF.
    Jak uważacie, na który obiektyw się skusić przy jednak co by nie było dynamicznych scenach?

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem obie z tym modelem Nikona i S17-50 jest lżejsza, a obrazek akceptowalny (nawet tak bardzo, że 17-50 była moim codziennym obiektywem). Sigma 18-35 wymagala kalibracji (17-50 nie), ale można to zrobić samemu za pomocą usb docka, wymaga to jednak trochę zachodu (jeśli dobrze poszukasz, to kilka osób pisało tu na forum, jak się do tego zabrać). Generalnie Sigma 18-35 była jednym zpowodów, dla których "porzuciłem" Nikona na rzecz bezlusterkowców: w duecie z D7000 (D5100 zmienilem na D7000) było dla mnie za ciężko i wolalem robić zdjęcia F80 Co do samego obrazka z tego obiektywu: po skalibrowaniu bardzo ostry, choć AF najszybszy nie był (w 17-50 zdecydowanie szybszy) i nie zawsze trafiał (w 17-50 też było pod tym względem lepiej, ale może to też wynikać z faktu, że 18-35 to nowoczesne szkło pod nowoczesne matryce, które po prostu obnaża słabośc fotografującego ). Ja bym doradził S17-50 i ew. Sigme 30 1.4 (ale tę miałem tylko w wersji pod Sony Alfa; gdzieś na forum jest recenzja tego obiektywu), z body tak małym jak D5100 będzie Ci zdecydowanie wygodniej. Ale najlepiej samemu spróbować, jeśli masz możliwość.
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 14-06-2019 o 10:40
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #3

    Domyślnie

    To nie jest tak, że każda S18-35 wymaga kalibracji. Moja przy D7200 wymagała co prawda, ale już z D500 nie.
    Miałem i S18-35 i S30 f1,4. Ostrość zdecydowanie na korzyść S18-35 i to już od 1,8. Natomiast S30 jest mniejsza, lżejsza.
    Jeśli zakres S18-35 jest wystarczający to zdecydowanie polecam

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie i to samo dotyczy również 17-50: nie każdą trzeba kalibrować. Moja działała poprawnie po wyjęciu z pudełka
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #5

    Domyślnie

    Co do samej kalibracji za pomocą docka to ze względu na ogniskowe i potrzebne odległości jest ona banalnie prosta. Problemy pojawiają się z tele gdzie musimy szukać dużych przestrzeni. Miałem 17-50 i zamieniłem na 18-35. Różnica w jakości obrazka bezdyskusyjna. Sigma 17-50 ma doskonały stosunek cena/jakoś ale po przejściu na arty widać różnicę. Co do AF się nie wypowiem, robię nim głownie sceny statyczne, często ostrzę ręcznie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Haaseq Zobacz posta
    Do zestawu dokupie jeszcze lampe YN685 co da wsparcie dla AF.
    Koledzy się o szkłach wypowiedzieli, więc odniosę się do tego. Najogólniej: zapomnij. Nie wiem jak 18-35 czy 30/1.4, ale 17-50 + predator z lamy= katastrofa. Zarówno z tego YN, jak i Strobossa 60.
    Żeby to naprawić, wymagana wysyłka do serwisu Sigmy razem z lampą i kalibracja do lampy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi zaniepokoiła mnie jednak informacja o złym działaniu lampy. Czy ktoś ma może niemiłe wspomnienia z S18-35 + YN685?

  8. #8

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie na temat szerokiej stałki. Wiem, że warto mieć zooma jednak ja się dobrze odnajduję z moją 50tką. Poprostu ma wielką przewagę w świetle a zoomowanie krokami nie sprawia mi problemu a nawet sprawia mi frajdę. Czy jest jakaś szeroka stałka, która nada się bardziej niż ciemniejsza sigma 17-50 2.8?
    Myślałem nad sigma 20 1.8 lub 24 1.8. 28 to już niestety jest za wąsko. Zastanawia mnie tylko czy te obiektywy lub inne, które są godnw uwagi, posiadają silnik af.
    Nie znam sie na oznaczeniach sigmy, niby dg pasuje i do dx i do fx, jednak nie mam pewności.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Haaseq Zobacz posta
    Myślałem nad sigma 20 1.8 lub 24 1.8.
    Obie wiertarki.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    [QUOTE=OjTam;4056132]Koledzy się o szkłach wypowiedzieli, więc odniosę się do tego. Najogólniej: zapomnij. Nie wiem jak 18-35 czy 30/1.4, ale 17-50 + predator z lamy= katastrofa. Zarówno z tego YN, jak i Strobossa 60.
    Żeby to naprawić, wymagana wysyłka do serwisu Sigmy razem z lampą i kalibracja do

    Mam sigmę 18-35 z sb700 i jest miodnie. Ale może się nie znam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •