Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    J1
    Gość

    Domyślnie Nikon TC-20E III AF-S Teleconverter

    Generalnie nie jestem przekonany do telekonwerterow jednak pojawila sie okazja cenowa i mam. Tak bardziej z ciekawosci niz z planowanego zakupu (szukalem konkretnie TC-14E III). Mniej niz polowa ceny nowego, pelen komplet fabryczny, telekonwerter moze uzyty raz albo wcale bo brak jakichkolwiek sladow na stykach czy bagnecie.

    Poki co pierwsze domowe testy (u mnie deszczowo juz 2 dzien z rzedu) z Nikonem D750, 70-200 f2.8 VR II i 200-500 f5.6 VR za mna.

    Jezeli chodzi o 70-200 to jest to czego sie spodziewalem. Na 5.6 jest troche miekko ale na f8 jest juz bardzo OK. Trudno mi w domu sprawdzic szybkosc AF, poki co jedyne co zauwazylem to ze po wlaczeniu ogranicznika zakresu AF przebieg zakresu jest bardzo szybki. W kazdym razie ta kombinacja wyglada bardzo obiecujaco. W sytuacji gdzie 70-200 wystarcza do wiekszosci zdjec a sporadycznie potrzeba wydluzyc ogniskowa. Latwiej dolozyc do plecaka telekonwerter niz 200-500

    Z kolei wspolpraca z 200-500... wiedzialem ze nie bedzie dzialal tradycyjny AF. Jednak dziala ten przez LV. Natomiast zaskoczyla mnie jakosc obrazu generowana przez ten zestaw. Nikon D750 + 2 x tele + 200-500 F11 i jest bardzo dobrze. Moze nawet lepiej niz 70-200 na F8. Poki co sprawdzalem na odleglosciach w okolicach 2-3 metrow. W obu przypadkach robilem zdjecia drobnego druku. Ciekawi mnie jak to wypadnie podczas zdjec ksiezyca. Tam AF jest zbyteczny a jakosc obrazu zapowiada sie bardzo dobrze. Ogniskowa 1000mm kusi a w przyszlosci z D850 nawet 1500mm w trybie DX.

    Czy ktos sie orientuje jak bedzie wygladala sprawa dzialania AF z Nikonem Z6 przy obiektywie F11 ? W obecnym przypadku dziala z D750 tylko po kontrascie przez LV. Czy w nowych Zetkach tez ma zastosowanie to ograniczenie AF do F8 ?

  2. #2
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    ...
    Czy ktos sie orientuje jak bedzie wygladala sprawa dzialania AF z Nikonem Z6 przy obiektywie F11 ? W obecnym przypadku dziala z D750 tylko po kontrascie przez LV. Czy w nowych Zetkach tez ma zastosowanie to ograniczenie AF do F8 ?
    AF z Nikonem Z6 dziala. Probowalem poki co scen statycznych z reki i AF pracuje normalnie a to jest F11. Natomiast zaskakuje jakosc obrazka oczywiscie pozytywnie zaskakuje. Byc moze niebawem uda mi sie podeslac jakies przykladowe zdjecia.

  3. #3

    Domyślnie

    TC 2.0 III jest naprawdę niezły.
    Używałem z Nikkorem 300 2.8VR - po przymknięciu o 1 działkę, byłem zadowolony, chociaż oczywiście do Nikkora 500/4 czy 600/4 nie ma co porównywać (jakościowo i AF).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    TC 2.0 III jest naprawdę niezły.
    Używałem z Nikkorem 300 2.8VR - po przymknięciu o 1 działkę, byłem zadowolony, chociaż oczywiście do Nikkora 500/4 czy 600/4 nie ma co porównywać (jakościowo i AF).
    Używam właśnie z tym obiektywem, VRII co prawda, ale nie jestem zachwycony. Jak jest mocno jasno to można powiedzieć, że OK. Jednak w słabszych warunkach jest gorzej, ma też problemy z AF jak jest słabsze oświetlenie. Mam też TC-14EIII - ten to wymiata, prawie jak bez TC ( no nie, przesadzam ), TC-20EIII nie ma żadnych szans. Ale coś za coś, słabsza jakość, ale koszt też niewysoki. A co do 70-200, to po paru próbach nie robię tym zestawem zdjęć. Szkoda czasu i nerwów.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie 70-200 2.8 VR II z TC 2.0 III działa super. Strata jakości praktycznie niewidoczna(@5.6), jedynie wychodzi minimalna aberracja.
    Natomiast z 400 2.8(która goła jest ostrzejsza od gołego 70-200 2. strata jakości jest znaczna. Na tyle znaczna, że 400 2.8 z TC wygląda gorzej niż 70-200 2.8 z TC.

Podobne wątki

  1. Teleconverter Nikon
    By brylek in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 01:27
  2. D40 & Nikon teleconverter TC-20E II
    By Duży in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2007, 23:45
  3. Nikon TC-201 Teleconverter
    By Dany in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •