Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sigma 150-600c - patent na zabezpieczenie przełączników?

    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników tego szkła: czy jest jakiś sensowny patent na zabezpieczenie przełączników: af/mf, limitera, i os przed przypadkowym przełączeniem?
    Już parę fajnych kadrów "ptasich" mi diabli wzięli, bo przy próbie szybkiej foty nagle okazało się np. że af był wyłączony, albo limiter był od 10m do nieskończoności, a ptak był bliżej, itp... Te przełączniki chodzą b lekko i łatwo je przypadkowo przełączyć choćby podczas chodzenia z aparatem i szkłem zawieszonym na pasku na ramieniu.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Co tu można wymyślić? Albo zaklej je taśmą np. maskującą to się same nie przełączą, albo sprawdzaj zawsze przed użyciem jakie są ustawienie. Jednak prawdę mówiąc to nie słyszałem żeby się przełączniki w jakimś obiektywie same przestawiały, raczej operator zapomniał sprawdzić i ustawić jak należy kiedy wczoraj fotografował sarny, a dzisiaj ładny ptaszek się napatoczył.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! Faktycznie chyba tylko jakaś taśma byłaby ok. Sprawdzanie - jasne, ale mnie się autentycznie potrafiły przestawić po dłuższym łażeniu, jak obiektyw wiszący na pasku się obijał. Te przełączniki są dość duże i kanciaste i lekko działają. w Nikkorach są znacznie mniejsze, zaokrąglone i chodzą ciężej i tam takie przypadkowe przełączenia mi się nie zdarzają.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli używasz szkła do przyrody to polecam lenscoat np. Huga Nature. Zabezpiecza całe szkło + na miejsca z przełącznikami jest folia/szybka, która poniekąd blokuje przed samoczynnym przełączeniem. Dodatkowo (a właściwie głównie) zyskujesz maskowanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    jeśli używasz szkła do przyrody to polecam lenscoat np. Huga Nature. Zabezpiecza całe szkło + na miejsca z przełącznikami jest folia/szybka, która poniekąd blokuje przed samoczynnym przełączeniem. Dodatkowo (a właściwie głównie) zyskujesz maskowanie.
    Dzięki! też o tym myślałem, tyle że cena jest dość wysoka jednak. I jak przełączniki są zafoliowane, to faktycznie sprawę rozwiązuje.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Podobne wątki

  1. Sigma SIGMA 24-70MM F/2.8 DG OS HSM ART - jest już patent :-)
    By Kojocisko in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 19:22
  2. Edmonton Airshow 2015 - test sigmy 150-600C
    By schriker in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 20:23
  3. Sigma 400 2.8 OS (patent)
    By Daimon in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 08:43
  4. Patent na MB-D80 Meike
    By wojtekb1980 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 15:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •