Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Co wybrać Yongnuo YN 50mm f/1.8 czy Yongnuo YN 35mm f/2 ?

    Witam, chciałem zakupić do D5000 obiektyw do zdjęć portretowych oraz okazjonalnie do fotografowania samochodów, zastanawiam się który wybrać?

  2. #2

    Domyślnie

    Do portretów na DX, zwłaszcza bliskich, lepsze będzie 50mm, bo 35 trochę zniekształca z bliska, i też w 50mm będzie płytsza głebia ostrości i bardziej rozmyte tło, jeśli Ci na tym zależy. Do samochodów z kolei może być trochę za wąsko, chyba że będziesz miał gdzie odejść. Pewnie masz kit'a 18-55 albo 18-105, ustaw sobie 50mm i sprawdź czy odpowiada Ci taka ogniskowa do samochodów.

    P.S. Ja wiem, że obiektywy Yongnuo można kupić po taniości, ale w zależności od wybranej ogniskowej dozbierałbym mimo wszystko do Nikkorów 35DX albo 50 1.8G. Oba w podobnej cenie można kupić, może 50ka odrobinę droższa, ale jakoś tak mi się pewniejsze wydają od chińszczyzny YN kupiłbym, gdyby była możliwość wybrania najlepszej sztuki z kilku dostępnych, a wątpię żeby którykolwiek sklep stacjonarny w Polsce miał na miejscu kilka sztuk do wyboru.

    Edit: ze słów o płytszej GO się wycofuję, żeby uzyskać ten sam kadr na 50mm, co na 35mm, trzeba się oddalić od fotografowanego obiektu, i wpływ ogniskowej na GO się niweluje
    Ostatnio edytowane przez lukasz_kk ; 10-06-2019 o 22:31

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, jednak do kompletu wpadnie Nikkor 50mm.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko kup model G z silnikiem, nie ten tani na śrubokręt, a YN też dobre ale trzeba przebierać mocno i jest jeszcze wersja II od yongnuo.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym brał 35. 50 na półklatce jest jakieś takia bezpłodna. Portrety z bliska to i pięćdziesiątka zniekształca.
    Ostatnio edytowane przez sztefanek ; 14-06-2019 o 17:40 Powód: Literówka

Podobne wątki

  1. Yongnuo 35mm
    By witboy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 22:14
  2. Szybkie pytanie - Nikkor (Nippon) 50mm 1.4 czy Yongnuo 50mm 1.8
    By MorderczyKrolik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 19:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •