Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy zamieniać na sony alfa 7iii?

    Cześć. Jak temat już był, to proszę o usunięcie. Jednak do rzeczy. Będąc ostatnio na weselu fociłem na zmianę d700 i d810, czasami biegałem z dwoma aparatami jednocześnie. Szczerze powiedziawszy tak mnie zaczął kręgosłup napier....ć, o palcach dłoni nie wspominając, że musiałem zrobić przerwę. Ostatecznie stwierdziłem, że może warto rozejrzeć się za czymś lżejszym. No i teraz pytanie do Was, o ile ktoś miał podobne problemy bądź zmieniał korpus... Czy warto zmienić i dlaczego d700 i d810 na sony alfę 7 III? Robię głównie ślubniaki i portret. Chciałbym też zostawić dotychczasową szklarnię. Z góry dzìęki za odpowiedzi. Jak nie ten dział, to proszę moderatora o przeniesienie.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, chcesz zostawić szklarnie i kupić Sony ? Nie zadziała nawet jak kupisz adapter za 1500zł, działa to jako tako z obiektywami canona, a jak chcesz zostawić szklarnie Nikon to masz przecież Z6/Z7 i tam to działa.
    Zapytaj @kurczeblade bo on wyspecjalizował się w podobnym temacie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz F. Zobacz posta
    Cześć. Jak temat już był, to proszę o usunięcie. Jednak do rzeczy. Będąc ostatnio na weselu fociłem na zmianę d700 i d810, czasami biegałem z dwoma aparatami jednocześnie. Szczerze powiedziawszy tak mnie zaczął kręgosłup napier....ć, o palcach dłoni nie wspominając, że musiałem zrobić przerwę. Ostatecznie stwierdziłem, że może warto rozejrzeć się za czymś lżejszym. No i teraz pytanie do Was, o ile ktoś miał podobne problemy bądź zmieniał korpus... Czy warto zmienić i dlaczego d700 i d810 na sony alfę 7 III? Robię głównie ślubniaki i portret. Chciałbym też zostawić dotychczasową szklarnię. Z góry dzìęki za odpowiedzi. Jak nie ten dział, to proszę moderatora o przeniesienie.
    Jeśli chcesz zostawić dotychczasową szklarnię (jak rozumiem z bagnetem F) to Sony odpada. Gdybyś był Canoniarzem to jeszcze by się można było zastanowić, ale tak to najlepszym systemem dla Ciebie jest pozostanie w lustrzankach lub przejście na Nikona Z6/Z7.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi

  5. #5

    Domyślnie

    Policz sobie ile masz tej oszczędności na wadze. To nie są specjalnie duże różnice - szkla ważą tyle samo, na body masz 300g mniej. To serio aż tak dużo? Już lepiej iść do fizjo, albo na siłkę i się trochę wzmocnić. Ewentualnie jak masz wielkie i ciężkie zoomy to zmienić na stałki (np 1.8 zamiast 1.4) - tu już prędzej odczujesz różnicę.
    Mi ostatnio udało się uciąć wagę - na weselu na body zamiast mieć wyzwalacz YN + SB-900 to przesiadłem się na samą lampę Stroboss 36, która raz, że jest malutka i leciutka (2x AA wchodzi) to robi za wyzwalacz do lamp zewnętrznych.

    Ewentualnie opcja totalna i zmiana body na lżejsze, szkła na lżejsze i lampy na lżejsze Najprościej i tak zostać w nikonie z Z6, o ile podpasuje Ci aparat.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Już lepiej iść do fizjo, albo na siłkę i się trochę wzmocnić.
    I ta opcja wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.?

Podobne wątki

  1. Sony Alfa 200 na d90 albo...
    By Jarek78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 11:53
  2. Sony alfa 350
    By Adagio in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 22:55
  3. Sony Alfa 700
    By Kolekcjoner in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 200
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 17:43
  4. sony alfa crop 1.25
    By Pawel Pawlak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 14:23
  5. Sony Alfa 100 na dpreview!
    By Kolekcjoner in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 13:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •