Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pomoc dla laika w wyborze lustrzanki

    Na wstępie chciałbym zaznaczyć ze jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o fotografie.
    Dużo podróżuje, jednak aparat używam jedynie do amatorskiej fotografii, aby mieć pamiątki z wakacji.

    Posiadam, a raczej posiadałem do tej pory starego nikona d3100. Do tego obiektyw kitowy 18-105mm, nikkor 35mm i szerokokątna Sigme 10-20mm.

    Niestety ale podczas ostatniej hikingowej wycieczki mojej dziewczynie aparat wysmyknal się z ręki i upadł z dość dużej wysokości.
    Jestem obecnie zmuszony kupić nowy, jednak myśle za zakupie lepszego modelu.
    Troche czytałem i waham się miedzy wyborem d610, d600 i d7200.

    Czy obiektywy które posiadam tzn AF-S beda współgrać zarówno z formatem FX (d610) jak i DX (d7200), czy może koliduje to ze sobą?
    Jaki model z wymienionych byście polecali, a może zupełni inny w podobnej cenie?
    Z gory wielkie dzieki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Takich tematów to już było... parę...
    Bierz D7200. Z tych szkieł tylko 35 będzie jako-tako pracował na FX.
    Sugerowany też jakiś dobry pasek, żeby kolejna puszka walki z grawitacją nie przegrała.
    Jako że naszyjne są upierdliwe przy dłuższym chodzeniu (a te stocki nikona to już w ogóle, szkoda gadać) sugerowany Peak Design Cuff.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zależy czy akceptujesz gabaryty/wielkość bo ostatnio sporo pytających ma problemy z udźwignięciem 700 gramów i musi kupić 500 gram
    Polecam D7200, duży skok do poprzednika i sporo więcej możliwości, jak mniejszy sprzęt do D5500/D5600, mimo że niższa seria to masz gibany ekran z dotykiem co może się bardziej przydać niż to co oferuje wyższa seria.
    Pełna klatka to kwestia obiektywów czyli kasa, gabaryty i może po czasie walniesz tym wszystkim do szafy bo fon w kieszeni wygodniejszy, trzeba wyśrodkować swoje potrzeby.

  4. #4

    Domyślnie

    W takim razie d7200. Dzieki wielkie
    Mam jeszcze ostatnie pytanie, ale żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami zadam je tutaj. Mianowicie chodzi mi o filter.
    Moje zdjęcia w 90% to przyroda/krajobraz, ewentualnie portret środowiskowy (osoba + krajobraz) i chciałbym poprawić troche kolorystykę zdjęć.
    Z tym ze próbowałem przebrnąć przez temat filtrów i okazuje się ze jest ich kilka różnych rodzai (UV, polaryzacyjny, szary, połówkowy) i każdy z nich a jakimś stopniu ma zastosowanie w poprawie koloru zdjec. Jednak nie wyobrażam sobie podczas wyjazdu w zależności od miejsca co pare minut zmieniać filter
    Chciałbym przede wszystkim aby kolory były bardziej wyraziste, ostrzejsze.
    Jaki filter powinienem wybrać?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas1987 Zobacz posta
    Chciałbym przede wszystkim aby kolory były bardziej wyraziste, ostrzejsze.
    Jaki filter powinienem wybrać?
    Ten filtr to:
    a) Adobe lightroom
    b) Capture One
    c) Luminar 3
    d) Raw therapee
    e) inne-podobne według uznania.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli nie wiesz, jakiego filtra potrzebujesz, to... nie potrzebujesz żadnego.
    A jak już tak bardzo chcesz/musisz kupić, to CPL może być dobry na początek.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas1987 Zobacz posta
    Chciałbym przede wszystkim aby kolory były bardziej wyraziste, ostrzejsze.
    Jaki filter powinienem wybrać?
    Będziesz miał nowy aparat to sobie sprawdź ustawienia dla jpg w menu aparatu, zobaczysz że to sporo daje, a jeśli będziesz robił w raw to wywołaj jak chcesz i jak ci pasuje.
    Filtr CPL ale dobrej jakości to dobra sprawa ale zapoznaj się o co chodzi i czy chcesz się bawić w takie rzeczy podczas zdjęć.

  8. #8

    Domyślnie

    Jesli chcesz tak ogolnie poprawic kontrast sceny, dodac zycia do zdjecia, otrzymac ladny rysunek chmur na tle niebieskiego nieba. To polaryzacyjny jest tym czego szukasz. Tylko jakis dobry np Hoya czy Marumi z tych w jeszcze normalnych cenach.
    Ogolnie w polarze fajne jest to ze w fotografi krajobrazowo-plenerowej korzystajac z bocznego swiatla (niekoniecznie tylko jak slonce jest juz nisko) niemal zawsze przy odrobinie wprawy, mozna troche dodatkowo wydlubac ze sceny. Polaryzujac wlasnie swiatlo.
    Ja przy fotografi krajobrazowej zasadniczo prawie non stop chodze z polarem, nie wyobrazam sobie bez. Czesc rzeczy, ktore daje polar mozna by uzyskac w obrobce, ale fajnie jest zobaczyc ten efekt w wizjerze i miec od razu dobre zdjecie do ewentualnej kosmetyki zmiast do dlubaniny.
    Po za tym obrot polarem te pare cm zajmuje 3 sek. I jesli nie uzywales wczesniej polara, to spodoba ci sie widok w wizjerze.

    I wez polar na srednice N18-105. Na Sigmie od pewnego momentu (im szerzej) tzw blad polara (w calkiem konkretnym natezeniu) bedzie juz bardzo ciezki do opanowania.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Podobne wątki

  1. Pomoc przy wyborze lustrzanki
    By AlexaM in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 20:10
  2. Pomoc w wyborze pierwszej lustrzanki
    By miroon1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 22:54
  3. Pomoc w wyborze uniwersalnej lustrzanki
    By DaemonX in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 19:15
  4. Pomoc w wyborze lustrzanki
    By pablo28 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 11:37
  5. Pomóc w wyborze pierwszej lustrzanki.
    By Przyjazny.Eu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •