Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z ostrzeniem przez Lv Nikon D750

    Wrzucam wątek do działu serwis, bo wydaje mi się najbardziej adekwatny. Wczoraj miałem okazję wybrać się na nocny plener. Fotografowaliśmy gwiazdy. Problem pojawił się przy manualnym ostrzeniu, kiedy zrobiło się już na serio ciemno. Przełączyłem się na Lv, ostrzenie manualne i szukałem jakiegś punktu zaczepienia, powiększając obraz. Pewnie bym nic dziwnego nie zauważył gdyby nie to, że obok mnie kolega fotografował identycznym Nikonem (D750) i mieliśmy ustawione identyczne parametry ekspozycji. Może z wyjątkiem przysłony. Ja miałem 2.8 (Tamron 17-35), a on 4 (Nikkor 16-35). U kolegi na wyświetlaczu, nawet bez dużego powiększenia było widać jakieś kontury drzew, zabudowań, cokolwiek ułatwiającego ostrzenie. U mnie - ciemność. Musiałem prosić kolegę o doświetlenie czegokolwiek latarką żeby ostrzyć. U niego dało się bez wspomagania. Nie bardzo wiem gdzie szukac przyczyny problemu, bo w warunkach codziennej eksploatacji nie ma z tym kłopotu. Generalnie, wygląda, jakby u niego było to bardziej czułe i aparat widział więcej. Tym bardziej dziwne, bo miałem jaśniejszy obiektyw. Zastanawiam się czy jest jakieś ustawienie (poza jasnością LCD, co nic nie daje), o którym nie mam pojęcia, czy może sprawa powinna trafić do serwisu (aparat na gwarancji). Może ktoś ma jakąś sugestię?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba było zamienić obiektywy i sprawdzić efekt.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Trzeba było zamienić obiektywy i sprawdzić efekt.
    Jakoś wczoraj nie wpadłęm na to. Tak teraz siedzę i klikam różne parametry i mam jedną teorię, którą muszę jeszcze sprawdzić. Prawdopodobnie pomaga włączenie trybu podglądu ekspozycji. Nie zwróciłem wczoraj na to uwagi, ale ewidentnie widzę więcej na wyświetlaczu. Muszę to jeszcze dziś w nocy obadać, ale w ciemnej łazience widać różnicę. Prawdopodobnie mój brak znajomości wszystkich parametrów aparatu, a nie problem serwisowy. Upewnię się jeszcze czy znajomek miał tą funkcję aktywną.

Podobne wątki

  1. Nikon D5300 i problem z ostrzeniem
    By akinorew in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2017, 22:35
  2. M42 - nikon Problem z ostrzeniem oraz dziwny obłoczek
    By Fafasha in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-09-2017, 10:19
  3. Nikon D750 czy działa kontrola przez WiFi ?
    By Brassai in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 04:07
  4. Problem z ostrzeniem Nikon Coolpix P7700
    By petarda0 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 03:00
  5. Nikon 28-105 i D610 problem z ostrzeniem
    By nagly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •