Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    W Widows 7 pokazał mi się podgląd miniatur RAW (o różnych rozszerzeniach: NEF, CR2, ORF, RW2...itd). DNG niestety nie ma podglądu.
    Nie przypominam sobie abym w tym kierunku podejmował jakieś działania, raczej po aktualizacji systemu...
    Edit.
    Chociaż może i instalowałem (jakiś czas temu) "wtyczkę" do tego, ale pamiętam, że nie zadziałała...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 09-06-2019 o 11:00

  3. #3

    Domyślnie

    @And.N Nie bardzo wiem co ma wspólnego to o czym piszesz z podanym wcześniej linkiem. Ja zainstalowałem tę nakladkę na W10 i wszystko działa bardzo dobrze, bez żadnych problemów. Próbowałem na NEF z D70s, D7100 i D500 i dla wszystkich NEF z tych aparatów jest podgląd miniaturek w eksploratorze plików W10 jak i wyświetlanie w podglądzie zdjęć Win10. W programie do podglądu jakość obrazka jest bardzo dobra jak na surowy NEF, jest możliwość zmiany powiększenia do 100% oraz podstawowej edycji. Muszę jeszcze sprawdzić czy przypadkiem nie działa zarządzanie barwą w tym programiku bo obrazeki wyglądały na moim monitorze AdobeRGB zaskakująco dobrze (bez charakterystycznego przebarwienia). Pierwszy raz jestem pozytywnie zaskoczony działaniem produktu MS z kolorem. Tak się rozmarzyłem, że może to początek drogi do uruchomienia CM dla pulpitu Win. Ale to byłaby już chyba przesada i rozpusta.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi ta nakładka coś średnio działa
    po uruchomieniu, nie ważne czy z menu start czy klikając jakiś plik
    się wyłącza
    po zrestartowaniu kompa, niby czyta nefy z D7100, ale już rawy z panasa nie chce ruszyć
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5

    Domyślnie

    Jest chyba jakieś zastrzeżenie na stronie MS z linkiem do pobrania o wersji aktualizacji Win10 od której nakładka dziła poprawnie, może to jest przyczyna? U mnie na NEF-ach z trzech puszek tak jak pisałem niema problemu, a miniaturki zdjęć wyświetlają się samoczynnie, ale kolejno po wejściu eksploratorem do katalogu zawierającego NEF-y. Innych formatów RAW nie próbowałem.

  6. #6

    Domyślnie

    no to może tylko ta wersja i aktualizacja systemu mi coś wykrzacza program
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    @And.N Nie bardzo wiem co ma wspólnego to o czym piszesz z podanym wcześniej linkiem. ...
    Z linkiem, fakt niewiele albo wcale. Bardziej z tytułem wątka "Podgląd RAWów w Windows..."
    Choć tez przyznam niewiele wnosi, poza tym, że mam ten podgląd w win7 (nie wiedząc dokładnie skąd )
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10-06-2019 o 16:59

  8. #8

    Domyślnie

    Wiecie koledzy, ja podchodzę tak entuzjastycznie do tego nowego "wynalazku" MS w Win10, bo używam tej tej ich technologii od ponad 30-tu lat i postęp w CMS od początku nawet nie drgnął, a jeżeli coś próbowali zrobić to było tylko gorzej. Jeżeli jest więc coś nawet odrobinę lepiej, to ja w tym widzę wielki postęp.
    Ja sobie zresztą założyłem, że Win będzie "dorosłym" systemem kiedy jego pulpit będzie w pełni poddany CMS, ale na to będzie trzeba jeszcze zaczekać.

Podobne wątki

  1. Podgląd miniatur w Windows 7 (lub vista)
    By matyjasz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 11:02
  2. Podgląd psd w windows vista
    By manfred in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 01:52
  3. podgląd RAWów z Canona
    By miron19j in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 21:55
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 10:04
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •