Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Skoro w gablotach stoją szkła do obejrzenia i body także, to albo sklep traktuje jeden egzemplarz jako demonstracyjny i sprzedaje go po jakimś czasie z upustem i świadomie, albo informuje że body nie włączy.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli bez problemu dla ciebie jest zakup samochodu, który wcześniej zrobił wycieczka np z Krakowa do Warszawy i wrócił do salonu ?
    To juz skrajnosc z ta trasa. Tak jakby aparat mial pare tys klatek a nie kilkadziesiat.
    Zreszta nowe samochody maja na liczniku te 8-15km akurat. Bo sa sprawdzane w fabryce plus np losowy model z danej parti robi rundke po fabrycznym torze testowym.
    Jak kupowalismy kiedys nowke z salonu to miala chyba 8km wlasnie.

    Oczywiscie jest mozliowsc, ze moge sie tez mylic bo jestem za biedny zeby kupowac nowa fure co rok i to organoleptycznie sprawdzac.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Są pewne proporcje w porównaniach ale nie zmienia to faktu że jeśli sprzedawca wciska sprzęt z półki to klient ma wiedzieć o tym i otrzymać zniżkę, tak to działa i nie można ignorować cwaniactwa jakiego dopuszczają się sklepy.

  4. #24

    Domyślnie

    Walczcie koledzy o swoje jeżeli uważacie, że kilkadziesiąt klatek w nowym body to problem. Musicie jednak pamiętać, że jezeli tę walkę wygracie to w konsekwencji żaden sprzedawca nie pozwoli Wam otworzyć pudełka z aparatem przed zapłaceniem rachunku w kasie, ponieważ jak pisze @koesh w takim przypadku klient powinien otrzymać zniżkę. Myślę, że mało jest sprzedawców altruistów którzy będą Wam fundować zniżki za możliwość sprawdzenia aparatu, a takich co po sprawdzeniu dziękują i sobie idą sprawdzać następny model jest znacznie więcej niż tych którzy po próbie kupują.
    Jeżeli przyjmie się zwyczaj z upustem za "klapnięty" egzemplarz, to sprzedawca ma dwie możliwości:
    - tak jak już pisałem nie pozwoli rozpakować pudełka przed zapłatą,
    - dołożyć do obecnej ceny 5% czy 10% żeby było z czego dać postulowany upust za "klapnięty" egzemplarz.
    Nie sądzę, żeby dla kupującego takie warianty były dobre, bo prowadzą do wyginięcia sklepów stacjonarnych gdzie fizycznie można dotknąć sprzęt przed zakupem. Co innego sklepy wysyłkowe gdzie praktycznie nie ma uzasadnienia do sprzedawania sprzętu z jakimś przebiegiem.
    Mamy rynek konsumenta, więc to klienci określą co ich bardziej interesuje sprzedawcy są elastyczni i jestem pewny, że się dostosują.
    Nie liczmy tylko, że sprzedawcy będą do naszych pomysłów dopłacać.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert D. Zobacz posta
    przyszło mi nowe body, czy to normalne że po sprawdzeniu migawki na liczniku ponad 80 klapnięć? sprawdzałem camera shutter count
    Nie, ja kupowałem 3 nowe aparaty i zawsze miałem 1 lub 2 ale na pewno nie tyle.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  6. #26

    Domyślnie

    Powtórzę jeszcze raz. Nie jest problemem parę klapnięć w body lub parędziesiąt. Ale o tym ma wiedzieć kupujący. Jakby sklep dysponował jednym egzemplarzem testowym to z pewnością za możliwość przetestowania miałby większą klientelę. W sezonie może tak sprzedać z upustem jeden czy dwa body testowe i dobrze by na tym wyszedł. W analogii do samochodów, chociaż to nie bardzo dobre porównanie - Kto kupiłby auto bez możliwości jazdy próbnej. Takie samochody są sprzedawane jak testowe i salon i klient jest zadowolony bo płaci taniej.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Walczcie koledzy o swoje jeżeli uważacie, że kilkadziesiąt klatek w nowym body to problem. Musicie jednak pamiętać, że jezeli tę walkę wygracie to w konsekwencji żaden sprzedawca nie pozwoli Wam otworzyć pudełka z aparatem przed zapłaceniem rachunku w kasie, ponieważ jak pisze @koesh w takim przypadku klient powinien otrzymać zniżkę. Myślę, że mało jest sprzedawców altruistów którzy będą Wam fundować zniżki za możliwość sprawdzenia aparatu, a takich co po sprawdzeniu dziękują i sobie idą sprawdzać następny model jest znacznie więcej niż tych którzy po próbie kupują.
    Jeżeli przyjmie się zwyczaj z upustem za "klapnięty" egzemplarz, to sprzedawca ma dwie możliwości:
    - tak jak już pisałem nie pozwoli rozpakować pudełka przed zapłatą,
    - dołożyć do obecnej ceny 5% czy 10% żeby było z czego dać postulowany upust za "klapnięty" egzemplarz.
    Nie sądzę, żeby dla kupującego takie warianty były dobre, bo prowadzą do wyginięcia sklepów stacjonarnych gdzie fizycznie można dotknąć sprzęt przed zakupem. Co innego sklepy wysyłkowe gdzie praktycznie nie ma uzasadnienia do sprzedawania sprzętu z jakimś przebiegiem.
    Mamy rynek konsumenta, więc to klienci określą co ich bardziej interesuje sprzedawcy są elastyczni i jestem pewny, że się dostosują.
    Nie liczmy tylko, że sprzedawcy będą do naszych pomysłów dopłacać.
    Dla mnie to oczywiste, po co mam otwierać przed zapłatą, otrzymuję nówkę, po otwarciu wyciągana jest gwarancja, podbijana, często robi się jakieś cashback itp, sprzęt biorę nowy i o to mi chodzi, jeśli jest z półki jako ostatni to zazwyczaj mają ekspozycje i nie sprzedają bo coś do macania musi być, a jak wciskają taki sprzęt i to jeszcze jako nówkę to jest to oszustwo i tyle.
    Ja tu nie widzę problemu, sprzęt do macania mają i robią wyprzedaż tego często, sami nie są stratni na tym, więc dlaczego klient ma na siebie brać takie coś ?

  8. #28

    Domyślnie

    Wszyscy macie po trochu rację. Kupując nowy chcemy nówkę, pytanie tylko co uważamy za nówkę. Czy tylko przebieg do 1 klatki jest nówką ? Nikt nie chciałby aparatu z wystawy który stoi pół roku i ma nachlapane koło 500 czy 1000 zdjęc, ale 20-30 czy 60 to już robienie na siłę problemu. Przy takim przebiegu jeśli w ogóle 80 zdjęć można nazwać przebiegiem to praktycznie nówka....

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Nikt nie chciałby aparatu z wystawy który stoi pół roku i ma nachlapane koło 500 czy 1000 zdjęć.
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A mnie nie robi różnicy czy 50 czy 500...
    Także nie tak "nikt"...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Także nie tak "nikt"...
    Na prawdę wzialbys aparat z przebiegiem 500 zdjęć macanY przez pół roku przez setkę ludzi mając na półce takie same aparaty orginalnie zapakowane?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Licznik Internetu
    By kh29228 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 21:12
  2. Licznik D80
    By puchbeary in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 14:04
  3. Licznik w D40
    By saturnus1981 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 16:09
  4. Uszkodzony piksel w nowym aparacie Coolpix7600 ??? Pomocy
    By lolisek in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2006, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •