Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie licznik w nowym aparacie

    przyszło mi nowe body, czy to normalne że po sprawdzeniu migawki na liczniku ponad 80 klapnięć? sprawdzałem camera shutter count
    D80, MB-D80, T17-50, T90, Metz48

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Mi się wydaje że we fabryce sprawdzają czy aby wszystko działa?

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
    D610 , F100 , FA + Arsat 20/2.8 + N 28-105/3.5-4.5 D +S 35/1.4 A + N 50/1.8 G + S 85/1.4 EX DG HSM +N 80-200/2.8 AF-S + T 150-600/5-6.3 G1

  4. #4

    Domyślnie

    To znaczy, że wszystkie moje korpusy wyszły z fabryki bez sprawdzenia

    Body pewnie po zwrocie (klient np stwierdził po zakupie, że ma FF lub BF ze swoimi szkłami i oddał) albo sprzedawca pozwalał potencjalnym klientom pstrykać kontrolne fotki w sklepie. Ja osobiście mam tolerancję do 15 zdjęć (choć nie zdarzyło mi się jeszcze kupić body z nabitym licznikiem, ale uczestnicząc przy zakupie kolegi trafił się taki przypadek). Powyżej 15 traktuję już jako "używkę" albo "powystawowe".
    Ostatnio edytowane przez Yanis ; 07-06-2019 o 13:09
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie rozumiem tego zdziwienia, prawie wszyscy na naszym forum zalecają iść do sklepu i sprawdzać a nawet testować, body, obiektywy, lampy i co tam jeszcze kto kupuje. Kiedy jednak pójdą do sklepu, to są zdziwieni, że aparat ma 80 pstryków na liczniku. Starczy, że wcześniej w sklepie był "świadomy" klient ktory przyniósł z sobą trochę bateryjek i kilka obiektywów i wszystko starał się dobrze sprawdzić więc również na szybkiej serii, to 80 pstryków mógł zrobić na rozgrzewkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Nie rozumiem tego zdziwienia, prawie wszyscy na naszym forum zalecają iść do sklepu i sprawdzać a nawet testować, body, obiektywy, lampy i co tam jeszcze kto kupuje. Kiedy jednak pójdą do sklepu, to są zdziwieni, że aparat ma 80 pstryków na liczniku. Starczy, że wcześniej w sklepie był "świadomy" klient ktory przyniósł z sobą trochę bateryjek i kilka obiektywów i wszystko starał się dobrze sprawdzić więc również na szybkiej serii, to 80 pstryków mógł zrobić na rozgrzewkę.
    W punkt.


    A pudelko bylo fabrycznie zaplombowane?
    W koncu sklep jesli ma siedzibe stacjonarna musi miec jakies aparaty, obiektywy czy lampy wyjete z pudelka i wyeksponowane w gablotce.
    Moze sprzedawca sobie serie strzelil bo chcial klientowi pokazac albo jakiemus klientowi dal pomacac. Ja bym sie nie martwil.

    Ale jesli koniecznie chcesz sprzet "dziewiczy" to zamawiasz w duzym sklepie z odbiorem osobistym i platnoscia przy odbiorze. I dostajesz zaplombowane pudelko.
    A jak otwarte to mozesz powiedziec, ze poprosze zaplombowane.
    Mozna tez o to dopytac telefonicznie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 07-06-2019 o 16:51
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nówka ma ZERO na liczniku, jak ma 80 pstryków to był macany przez klientów, taki sprzęt sprzedaje się jako outlet ze zniżką.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie przesadzaj co to jest 80 zdjęć ? równie dobrze kupując w sklepie koszulkę z wieszaka nową poproś o cenę z outletu przecież kilka osób przymierzało i nie jest nowa.... Ja rozumiem że każdy chce nowe ale 80 zdjęć to żaden przebieg jeśli chodzi o zużycie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Koledzy chyba jesteście młodzi sądząc po tym emocjonalnym podejściu do kilkudziesięciu klapnięć migawki w nowym aparacie. Zadam retoryczne pytanie: kupiliście kiedyś nowy samochód z firmowego salonu z przebiegiem zero kilometrów i może jeszcze żeby wcześniej w nim nikt nie siedział?
    Dokładnie. Włączyła się niektórym szabelka wojowniczego Polaka, jest pretekst róbmy afere bo aparat ma 80 zdjęć lub auto z salonu ma 3km przebiegu...

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Dokładnie. Włączyła się niektórym szabelka wojowniczego Polaka...
    Czyli bez problemu dla ciebie jest zakup samochodu, który wcześniej zrobił wycieczka np z Krakowa do Warszawy i wrócił do salonu ?
    Firmy handlujące sprzętem nie robią łaski bo mamy wielką konkurencje i sprzedawania używanego sprzętu jako nowego traktuję jako bezczelność albo zrzucam na winę pracownika, który robi to bez wiedzy.
    Sam tak miałem jak D750 dostałem otwarte i używane z przebiegiem 120 klatek, a sprzedawca wiedział o tym dobrze bo jak to zgłosiłem to o mało butów mi nie wyczyścił i otwierał szybko nowe pudełko przy mnie plus pierwsze zdjęcie i odczyt exif.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli bez problemu dla ciebie jest zakup samochodu, który wcześniej zrobił wycieczka np z Krakowa do Warszawy i wrócił do salonu ?
    To juz skrajnosc z ta trasa. Tak jakby aparat mial pare tys klatek a nie kilkadziesiat.
    Zreszta nowe samochody maja na liczniku te 8-15km akurat. Bo sa sprawdzane w fabryce plus np losowy model z danej parti robi rundke po fabrycznym torze testowym.
    Jak kupowalismy kiedys nowke z salonu to miala chyba 8km wlasnie.

    Oczywiscie jest mozliowsc, ze moge sie tez mylic bo jestem za biedny zeby kupowac nowa fure co rok i to organoleptycznie sprawdzac.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Licznik Internetu
    By kh29228 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 21:12
  2. Licznik D80
    By puchbeary in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 14:04
  3. Licznik w D40
    By saturnus1981 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 16:09
  4. Uszkodzony piksel w nowym aparacie Coolpix7600 ??? Pomocy
    By lolisek in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2006, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •