Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33
  1. #31
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Najwyraźniej aparat jest ''wypożyczany'' z półki sklepowej a po sesji wraca z powrotem na magazyn bądź do sklepu. Są stosowane takie praktyki. Przykre ale prawdziwe.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dla mnie to oczywiste, po co mam otwierać przed zapłatą, otrzymuję nówkę, po otwarciu wyciągana jest gwarancja, podbijana, często robi się jakieś cashback itp, sprzęt biorę nowy i o to mi chodzi, jeśli jest z półki jako ostatni to zazwyczaj mają ekspozycje i nie sprzedają bo coś do macania musi być, a jak wciskają taki sprzęt i to jeszcze jako nówkę to jest to oszustwo i tyle.
    Ja tu nie widzę problemu, sprzęt do macania mają i robią wyprzedaż tego często, sami nie są stratni na tym, więc dlaczego klient ma na siebie brać takie coś ?
    Z takim postawieniem sprawy całkowicie się zgadzam. Towar powinien być fabrycznie zapakowany przekazany klientowi do odbioru po zapłaceniu rachunku. W wielu sklepach z elektroniką odbiór odbywa się z magazynu po przedstawieniu dowodu zapłaty.
    Natomiast, to na co chciałem zwrócić uwagę, to zwyczaj jaki zaczął się rozpowszechniać, że kupowany egzemplarz obiektywu czy body należy "przetestować" przed zakupem wybrać egzemplarz ktory nam pasuje i równocześnie oczekujemy, że ten "nasz" będzie zapakowany fabrycznie.
    Testujemy oczywiście mozolnie w ciemnym sklepie przy pomocy bateryjek. Czy to ma sens- bardzo wątpię.
    Dla porównania wrócę do samochodów. Nowy samochód możemy sobie zamówić według własnej specyfikacji, zaczekać na dostawę do salonu, zapłacić i po wyjeździe z salonu testować według własnego uznania, a od jakości i zgodności ze specyfikacją techniczną jest gwarancja.
    Myślę, że to testowanie w sklepach to jest takie placebo na kiepsko działające serwisy firmowe sprzętu foto wielu producentów.

  3. #33

    Domyślnie

    Panowie... a jak myślicie, ile % kupujących, szczególnie entry level, wie że można sprawdzić przebieg? I wie, jak to zrobić?
    To nie samochód z licznikiem...

    Osobiście nigdy nie rozpakowywałem body czy szkła w sklepie. Biorę zaplombowane przez producenta, sprzedawca wpisuje mi to na fakturze. Oczywiście, jest ryzyko, ale takich zakupów w sieciówkach, czy po "okazyjnych" cenach po prostu nie robię. I jak na razie od lat bez problemów.
    Zresztą... na starość jakby mniej kupuję - korzystam z tego, co już mam.
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Licznik Internetu
    By kh29228 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 21:12
  2. Licznik D80
    By puchbeary in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 14:04
  3. Licznik w D40
    By saturnus1981 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 16:09
  4. Uszkodzony piksel w nowym aparacie Coolpix7600 ??? Pomocy
    By lolisek in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2006, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •