Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Torba i statyw dla D7200+Tamron 150-600 (budżetowo)

    Koleżanki, Koledzy, Towarzyszki i Towarzysze

    Wiem że takich tematów na forum jest wiele, poczytałem kilka jednak nie natknąłem się na rozwiązania budżetowe. A budżetowe ponieważ wykosztowalem się na ten zestaw i wiem że to nie koniec wydatków. Z kasą obecnie średnio a w czymś trzeba tego kolosa nosić.

    Otóż poszukuję plecaka i statywu na zestaw jak w temacie. Docelowo jeszcze będą w przyszłości minimum dwa szkła wypełniające lukę do 150mm, ale to pewnie za rok.
    Obecnie plecak powinien pomieścić korpus z założonym szkłem w pozycji pionowej i mieć uchwyt na statyw. Torba odpada, interesuje mnie tylko plecak.

    Plecak będzie użytkowany w mieście, poza miastem na weekendowych szlakach w parkach narodowych, lasach itp i okazjonalnie w górach.

    Znalazłem następujące pozycje:
    Plecak od Chińczyka
    https://inbag.pl/akcesoria/plecak-fo...e618b05417b%5d
    Statyw https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...gn=lowerfunnel

    Co myślicie o takim zestawie?

    Może coś innego w budżecie max 900zł za plecak i statyw?

  2. #2

    Domyślnie

    Statyw możesz poszukać Genesis Gear A3 Kit.
    Tańszy niż ten benro, też można na monopod przerobić, a dodatkowo jest możliwość usunięcia środkowej kolumny i używania statywu z gleby.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Plecak - Lowepro Flipside 400 AW, na znanym chińskim portalu do kupienia w cenie około 170 PLN wraz z przesyłką. Oczywiście nie jest to oryginalne Lowepro, a jego wierna kopia, ale jeżeli to Ci nie przeszkadza to nic lepszego w tej cenie chyba nie znajdziesz.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Plecak - Lowepro Flipside 400 AW, na znanym chińskim portalu do kupienia w cenie około 170 PLN wraz z przesyłką. Oczywiście nie jest to oryginalne Lowepro, a jego wierna kopia, ale jeżeli to Ci nie przeszkadza to nic lepszego w tej cenie chyba nie znajdziesz.
    Jak z jakością?

  5. #5

    Domyślnie

    @Ark - osobiście wolałbym nie kupować chińskiej podróbki znanej i cenionej marki. Traktuję to jak piractwo, którego nie toleruję. Wolę kupić jakąś chińską markę która nie będzie się podszywala pod oryginał.

    Co do statywu: czy produkty w tym przedziale cenowym spełnią swoją rolę? Jak to jest z mocowaniem Arca Swiss w tego typu produktach?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    @Ark - osobiście wolałbym nie kupować chińskiej podróbki znanej i cenionej marki. Traktuję to jak piractwo, którego nie toleruję.
    Kupiłem ostatnio plecak Plecak Benro Pioneer (w PL) - 500 złotych. I wiesz co? Bardzo chciałbym wierzyć, że chińskie rączki szyjące plecak dla mnie, do kupienia w Krakowie jakoś inaczej do niego podchodzą niż do plecaka który wystawiają na Aliexpress.
    To samo ze statywem - mam Benro i25. Identyczne są w necie na alie...
    P.S. Plecak polecam. To mój drugi Benro - jest ok. Jeśli docelowo rozbudujesz zestaw to będzie idealny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    .... Bardzo chciałbym wierzyć, że chińskie rączki szyjące plecak dla mnie, do kupienia w Krakowie jakoś inaczej do niego podchodzą niż do plecaka który wystawiają na Aliexpress...
    Kupiłem kiedyś podróbkę LowePro na Aliexpres. Jakościowo naprawdę się różnią, choć używać się da.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Kupiłem kiedyś podróbkę LowePro na Aliexpres. Jakościowo naprawdę się różnią, choć używać się da.
    Jeśli to podróbka to trochę spodziewamy się innej jakości. Bardziej chodziło mi o to, że pojawiają się tam rzeczy te same co u nas. Oczywiście zawsze jest ryzyko utraty różnicy w cenie poprzez ocalenie zakupu. Dlatego po droższe rzeczy jednak idę do naszego sklepu. Mniej istotna drobnica czasem miło zaskakuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Użytkuje obecnie głowicę Genesis Bh-44 z Nikonem D750 + 70-200 i sprawuje się ok w tym zakresie cenowym nic lepszego nie dostaniesz, podobnie ze statywów. Choć głowice powiedzmy od Sirui wg mnie są o wiele lepsze z tym, że to już inny zakres cenowy. Ja statyw sprowadziłem z Chin ze sklepu Sirui za 50% ceny w Polsce trafiłem na jakiś ewent.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  10. #10

    Domyślnie

    odnośnie plecaka, jeśli masz go zamiar użytkować dużo i często to odpuść sobie podróbki, zainwestuj raz, miałem swojego czasu dwa "zamienniki" Lowepro, oby dwa w dość krótkim czasie poszły do reklamacji (na szczęście kupowane u nas), dopiero kupiony oryginał działa i działa do tej pory, a to już ładne kilka lat, odkąd zacząłem kupować tylko markowe torby, przestałem mieć z nimi problemy, wiem, że czasami cena troszkę "boli", ale w dłuższym okresie to się opłaca, a zbyt "drogo" jest w środku tych toreb, aby oszczędzać zbytnio na zamiennikach wątpliwej jakości (jest też rynek wtórny)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw+Głowica Nikon D7200 Sigma 150-600 Sport
    By macgeb in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 07:54
  2. Autohandel - Jakie szkła, statyw i polarki do D7200
    By Garbus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-01-2019, 14:34
  3. Torba na D7200+18-105+70-300+sb700
    By duban in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2017, 09:15
  4. Statyw do Nikona D7200
    By JackDoe in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 12:03
  5. Torba + statyw
    By Stoks486 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 08:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •