Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Torba i statyw dla D7200+Tamron 150-600 (budżetowo)

    Koleżanki, Koledzy, Towarzyszki i Towarzysze

    Wiem że takich tematów na forum jest wiele, poczytałem kilka jednak nie natknąłem się na rozwiązania budżetowe. A budżetowe ponieważ wykosztowalem się na ten zestaw i wiem że to nie koniec wydatków. Z kasą obecnie średnio a w czymś trzeba tego kolosa nosić.

    Otóż poszukuję plecaka i statywu na zestaw jak w temacie. Docelowo jeszcze będą w przyszłości minimum dwa szkła wypełniające lukę do 150mm, ale to pewnie za rok.
    Obecnie plecak powinien pomieścić korpus z założonym szkłem w pozycji pionowej i mieć uchwyt na statyw. Torba odpada, interesuje mnie tylko plecak.

    Plecak będzie użytkowany w mieście, poza miastem na weekendowych szlakach w parkach narodowych, lasach itp i okazjonalnie w górach.

    Znalazłem następujące pozycje:
    Plecak od Chińczyka
    https://inbag.pl/akcesoria/plecak-fo...e618b05417b%5d
    Statyw https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...gn=lowerfunnel

    Co myślicie o takim zestawie?

    Może coś innego w budżecie max 900zł za plecak i statyw?

  2. #2

    Domyślnie

    Statyw możesz poszukać Genesis Gear A3 Kit.
    Tańszy niż ten benro, też można na monopod przerobić, a dodatkowo jest możliwość usunięcia środkowej kolumny i używania statywu z gleby.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Plecak - Lowepro Flipside 400 AW, na znanym chińskim portalu do kupienia w cenie około 170 PLN wraz z przesyłką. Oczywiście nie jest to oryginalne Lowepro, a jego wierna kopia, ale jeżeli to Ci nie przeszkadza to nic lepszego w tej cenie chyba nie znajdziesz.

  4. #4

    Domyślnie

    @Ark - osobiście wolałbym nie kupować chińskiej podróbki znanej i cenionej marki. Traktuję to jak piractwo, którego nie toleruję. Wolę kupić jakąś chińską markę która nie będzie się podszywala pod oryginał.

    Co do statywu: czy produkty w tym przedziale cenowym spełnią swoją rolę? Jak to jest z mocowaniem Arca Swiss w tego typu produktach?

  5. #5

    Domyślnie

    Użytkuje obecnie głowicę Genesis Bh-44 z Nikonem D750 + 70-200 i sprawuje się ok w tym zakresie cenowym nic lepszego nie dostaniesz, podobnie ze statywów. Choć głowice powiedzmy od Sirui wg mnie są o wiele lepsze z tym, że to już inny zakres cenowy. Ja statyw sprowadziłem z Chin ze sklepu Sirui za 50% ceny w Polsce trafiłem na jakiś ewent.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  6. #6

    Domyślnie

    odnośnie plecaka, jeśli masz go zamiar użytkować dużo i często to odpuść sobie podróbki, zainwestuj raz, miałem swojego czasu dwa "zamienniki" Lowepro, oby dwa w dość krótkim czasie poszły do reklamacji (na szczęście kupowane u nas), dopiero kupiony oryginał działa i działa do tej pory, a to już ładne kilka lat, odkąd zacząłem kupować tylko markowe torby, przestałem mieć z nimi problemy, wiem, że czasami cena troszkę "boli", ale w dłuższym okresie to się opłaca, a zbyt "drogo" jest w środku tych toreb, aby oszczędzać zbytnio na zamiennikach wątpliwej jakości (jest też rynek wtórny)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Jedna uwaga. Akurat D750 + N70-200 (zakładam że mówimy o 2. jest super wyważony i nawet na poluzowanej głowicy zachowuje się stabilnie. Nie wiadomo jak będzie z tym Tamronem.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja bym przeznaczył więcej na statyw + głowica (gimbal head). Kolega zaproponował Sirui, mam monopod od nich - bardzo fajny i lekki. Poszukaj może znajdziesz w odpowiedniej kwocie.

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
    D610 , F100 , FA + Arsat 20/2.8 + N 28-105/3.5-4.5 D +S 35/1.4 A + N 50/1.8 G + S 85/1.4 EX DG HSM +N 80-200/2.8 AF-S + T 150-600/5-6.3 G1

  9. #9

    Domyślnie

    To może inaczej... Oczywiście gimbal jest wielce pożądany, jednak jego koszt jest wysoki, natomiast ja będę aparatu na statywie używał niezbyt często. Strzelam, że raz na 5 tygodni zabiorę go w teren.
    Zatem może budżetowo z Ali. Znalazłem tam gimbal Neewer Heavy Duty, bardzo podstawowy, wymagający rozmontowania i wprowadzenia pewnych usprawnień. Pewien entuzjasta na YouTube pokazał jak uczynić ten gimbal użytecznym. jestem w stanie podjąć się tego. generalnie wykonany z solidnego materiału, tyle że mało ruchawy i źle spasowany więc trzeba go poprawić. Więc takie rozwiązanie jeszcze bym przełknął.

    Chyba że możecie polecić gimbal pod lustrzankę z tele do max 500 zł.

  10. #10

    Domyślnie

    Co planujesz fotografować? Bo może zdecyduj się na lepszy monopod do tego tamrona.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw+Głowica Nikon D7200 Sigma 150-600 Sport
    By macgeb in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 07:54
  2. Autohandel - Jakie szkła, statyw i polarki do D7200
    By Garbus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-01-2019, 14:34
  3. Torba na D7200+18-105+70-300+sb700
    By duban in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2017, 09:15
  4. Statyw do Nikona D7200
    By JackDoe in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 12:03
  5. Torba + statyw
    By Stoks486 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 08:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •