Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1

    Domyślnie Z6 fotografia klubowa/ślubna.

    Ciągle chodzi mi po głowie Z6. Ale sami wiecie, jakie sceptyczne mam podejście do tego aparatu. Mam leciutki żal do Nikona za to że zrobił 1slot. Brak możliwości podpięcia gripa. I to wątpliwe działanie AF-C, którego ostatnio tak często używam. Ale nie myślcie sobie że całkowicie przekreśliłem ten aparat. Widzę też dużo plusów, dzięki którym oczywiście mógłbym zapomnieć o pewnych niedociągnięciach. Ale dobra, do konkretów, widzę że coraz więcej pozytywnych opinii się pojawia o tym sprzęcie, ale z drugiej strony ciężko wygrzebać i wyprosić się o zdjęcia klubowe/weselne z tego sprzętu, czy jakąś opinie od osoby która by się tym zawodowo zajmowała. Dlatego postanowiłem osobno założyć wątek. Dlatego jeśli ktoś miał doświadczenie w takiej kategorii, to prosiłbym o napisanie kilku słów, lub porównanie Z6 do wcześniej używanego sprzętu - w kategoriach zdjęć które wymieniłem. I głównie bym prosił o wypowiadanie się osób, które w takich kategoriach mają doświadczenie - nie jakieś kategorie ptaków i inne. Możecie też podsyłać materiały z sieci

    Możecie zostawić jakąś opinie od siebie, ale zostawiam też zestaw nurtujących mnie pytań.

    1-Wiemy już że tryb AF-S działa świetnie, w trudnych warunkach oświetleniowych. Macie na myśli też klubowe/koncertowe (dym,ciemno,światła-lasery) ?
    2-Do jakiego DSLR'a możecie porównać skuteczność działania AF-C w Z6 - czy jest chociaż podobnie, dobrze jak w takim D750? Pominę porównanie do D850 bo wiadomo że tam jest sztos.
    W trybie single AF Nikon Z6 zachowywał się przyzwoicie, niezależnie od zapiętego obiektywu, aczkolwiek uczciwie przyznaję, że leciwy Nikon D750 nadal ostrzy lepiej. W trybie ciągłym było… różnie. Raczej na pewno nie zaryzykowałbym używania Nikona Z6
    Czy takie opinie, po nowej aktualizacji to już przeszłość? Używałem Z6 przed aktualizacją i moje wrażenia pokryły się z powyższą opinią. Czy nowa aktualizacja skutecznie poprawiła działanie AFC?
    3-Ile wychodzi Wam zdjęć na 1 aku, podczas pracy na LCD - wizjer elektroniczny. Podzielmy to na dwie kategorie, taką w której robi się zdjęcia, bez grzebania w menu a czasami zerka na LCD tylko w celu sprawdzenia foty, i taką którą ktoś lubi dłużej posiedzieć i pogrzebać w menu.
    4-Jeden slot ehhh... Jak się zabezpieczacie przed utratą materiału. Wiadomo że XQD są "pancerniejsze" od SD- ale to nadal sprzęt elektroniczny i nie ma gwarancji że nie padnie z ważnym materiałem. Odpadają takie akcje, jak odpalanie laptopa i co chwile zgrywanie materiału - czy można na bieząco zabezpieczyć materiał. Przykładowo robiąc RAW, a JPG przesyłając gdzieś na bieżąco, nie podpinając nigdzie aparatu?
    5- Czy AF w szkłach serii S, pracuje szybciej i pewniej, niż szkła przez FTZ?
    6- Jak oceniacie działanie AF w szkle Sigma 35 ART VS Nikkor 35 1.8 S. (jeśli ktoś zmieniał Arta na 35S)
    7- Będę dużo błyskał, na salach klubowych/weselnych, często zamykam powyżej 5.6- jak to wygląda w przypadku Z6?
    8 - Jak z brudzeniem się matrycy? Jest widoczna od razu po zdjęciu obiektywu i tuż przy bagnecie


    Gdybym miał już kupić Z6, to raczej sprzedałbym wszystko co związane z DSLR. Kompletując sprzęt pod obiektywy serii S - bo nie widzę sensu używania FTZ z takim aparatem. Generalnie seria szkieł S - bardzo podeszła mi. Nie są to 1.4, ale są lekkie, dobrze optyczne szkła. Obawiam się, że jednak wyprzedając DSLR i takiego D850. Z6 nie spełni moich oczekiwań, i będę zawiedziony przykładowo gorszym działaniem AFC. Ale z drugiej strony, po pewnym czasie mógłbym dokupić zapowiadanego Z9, a Z6 potraktować jako drugie, zapasowe body - teraz bym sobie robił z Z6 baze szkieł do systemu Z - na początek Z6 z 35 i 50S.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-06-2019 o 15:20

  2. #2

    Domyślnie

    Uwierz mi, że nie piszę tego złośliwie, ale zbyt mało zadałeś pytań oraz dostałeś odpowiedzi w wątkach o Zetkach, gdzie Twoich postów jest najwięcej? To wszystko zbyt mało by wyrobić sobie zdanie? Przecież tam właściciele tego aparatu odpowiadali na Twoje pytania, opisywali swoje odczucia, a Ty ciągle to kwestionowałeś. Przecież tutaj uzyskasz dokładnie te same opinie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Uwierz mi, że nie piszę tego złośliwie, ale zbyt mało zadałeś pytań oraz dostałeś odpowiedzi w wątkach o Zetkach, gdzie Twoich postów jest najwięcej? To wszystko zbyt mało by wyrobić sobie zdanie? Przecież tam właściciele tego aparatu odpowiadali na Twoje pytania, opisywali swoje odczucia, a Ty ciągle to kwestionowałeś. Przecież tutaj uzyskasz dokładnie te same opinie.
    Kolego nie widziałem ani jednego przykładowego zdjęcia, przykładu w kategorii o której piszę. Za to dostałem ogrom przykładów z biegającymi dziećmi w pełnym dziennym oświetleniu i z ptactwem Ale jeśli masz jakieś materiały, które się odnoszą do mojego zapytania, bardzo chętnie zobaczę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Uwierz mi, że nie piszę tego złośliwie, ale zbyt mało zadałeś pytań oraz dostałeś odpowiedzi w wątkach o Zetkach, gdzie Twoich postów jest najwięcej? To wszystko zbyt mało by wyrobić sobie zdanie? Przecież tam właściciele tego aparatu odpowiadali na Twoje pytania, opisywali swoje odczucia, a Ty ciągle to kwestionowałeś. Przecież tutaj uzyskasz dokładnie te same opinie.
    W tamtym temacie brakuje 2 "słów":
    Zdjęć + Exifów.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Kolego nie widziałem ani jednego przykładowego zdjęcia, przykładu w kategorii o której piszę. Za to dostałem ogrom przykładów z biegającymi dziećmi w pełnym dziennym oświetleniu i z ptactwem Ale jeśli masz jakieś materiały, które się odnoszą do mojego zapytania, bardzo chętnie zobaczę.
    No ale z tego co wyczytałem, to już robiłeś zdjęcia Z6?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    No ale z tego co wyczytałem, to już robiłeś zdjęcia Z6?
    Tak używałem, ale przeczytaj jeszcze raz 2 pkt.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Tak używałem, ale przeczytaj jeszcze raz 2 pkt.
    Owszem, na Twoją prośbę przeczytałem punkt 2 po raz czwarty. Wraz z całym postem. Dla pewności. Jestem ciekaw ile osób da się wkręcić w ten wątek i powtarzać w kółko to co w pozostałym

    I jeszcze jedno:

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    nie widziałem ani jednego przykładowego zdjęcia, przykładu w kategorii o której piszę.
    Akurat Twoich zdjęć z Z6 też nikt nie widział, choć ludzie wielokrotnie prosili. Czyżby świetny przykład hipokryzji? Pytania retoryczne, więc nie odpowiadaj. Dla mnie sprawa jest oczywista. Pośledzę wątek, bo fajnie jest coś przeczytać i pomyśleć sobie "tak przypuszczałem...".

  9. #9

    Domyślnie

    W sumie, gdyby ktoś był z okolic Wrocławia z Ztką. To może zrobimy jakiś test i porównanie z moimi D750/D850. Na jakiś ślub tez mogę zgarnąć.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem jak Z6, ale porównując AF D850 z tym w Z7 a, że nie jestem z tych, co zachwalają tylko swoje. Uważam, że Z7 ma znacznie lepszy AF od D850.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. fotografia klubowa
    By marta55 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 22:10
  2. Fotografia ślubna
    By Foto1270 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 07:25
  3. Fotografia klubowa, ktoś gdzieś coś?
    By piter123789 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 21:55
  4. Prawa autorskie (fotografia klubowa) ważne.
    By Żwirek in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 18:25
  5. Fotografia klubowa
    By Ona_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •