Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 67
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Powiedz Przemku, jak sprawdził się Tobie ten Stroboss ? Zastanawiam się nad zakupem tej małej lampki. Moc daje radę przy odbiciu o cokolwiek?
    Wiesz, ja na salach jedynie lekko dobłyskuję (odbijam od sufitu). Moim zdaniem mocy starcza, bardzo fajne lampki. Tylko właśnie dziwne jest to, co wczoraj zauważyłem i wyżej napisałem...

  2. #42

    Domyślnie

    Masz rację, to jest właśnie jedna z wad bezlusterkowców dzisiaj. Czas pokaże, czy do przeskoczenia.
    @Xavier80 sprawdzałeś jak to w ogóle działa, faktycznie jest słabo? Bo już spotkałem się z opiniami, że niektórzy przez rezygnowali z ML, albo dokupowali DSLR specjalnie pod strobist.

    Odpowiem Ci na pytanie z lampami. Obecnie mam SB-910 którą używam tylko na sankach aparatu. Generalnie jak błyskam na salach w trybie lampy M(sufit, ściany) to rzadko przekraczam moc 1/36 - 1/16. To są takie wartości, gdzie często na salach zostawiam na stałe w lampie, a jak chce gdzieś bardziej naświetlić to podbijam ISO. 36 to w zupełności wystarczająca moc w dzisiejszych czasach. Chociaż czasami chcę całkowicie zgasić światło gdzieś na tyłach, to wtedy ustawiam większą moc lampy i jakieś mniejsze wartości ISO.

    Do błyskania ze statywów mam 4x YN 485 i tu już mocy przybywaj. Tu nigdy mocy nie za dużo, czasami wchodzę nawet na 1/1-1/2.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 09-06-2019 o 10:51

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    ...... Aha, ma ktoś Strobossy 36 i używa z Z6? Dziwne jest to, że w trybie błysku z krótkimi czasami nie mogę ustawić mocy lampy mniejszej niż 1/16... Bezsens... Z sb700 można. WTF?
    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Masz rację, to jest właśnie jedna z wad bezlusterkowców dzisiaj. Czas pokaże, czy do przeskoczenia.

    No i co? Teraz będziecie zwalali na aparat winę za to, że jakieś "kundle" nie działają? Co to Nikona obchodzi? Wszystko działa bardzo dobrze z lampami Nikona i tyle w temacie. A producenci tych cudaków niech sami kombinują, jak to naprawić.
    Jacek

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No i co? Teraz będziecie zwalali na aparat winę za to, że jakieś "kundle" nie działają? Co to Nikona obchodzi? Wszystko działa bardzo dobrze z lampami Nikona i tyle w temacie. A producenci tych cudaków niech sami kombinują, jak to naprawić.
    Ochłoń trochę... Xawier pisze o problemie działania AF, jak przysłona jest przymknięta powyżej 5.6 i to jest problem w bezlustrach, bo zdaje się że AF pracuje na roboczej przysłonie, a nie na pełnej dziurze jak w lustrze, a to z kolei bywa problematyczne przy małej ilości światła. Tak, czy nie?
    A to, że lampy inne niż Nikona mogą robić jakieś klocki też jakoś mocno zaskakujące nie jest... @kurczeblade czemu sprzedajesz D850?

  5. #45

    Domyślnie

    Może jednak Ty trochę ochłoń.

    Wiem o czym oni piszą. Ludzie dostają nowy, inny sprzęt, ale kombinują, jak by tu zrobić, żeby wszystko pozostało po staremu, bo kiedyś to było tanio i dobrze. To tak samo jak z tym AF, który podobno nie działał, bo tester nie zrozumiał, jak go używać. Jak już zrozumie, to AF się samodzielnie naprawia i już jest bardzo dobry.
    Jacek

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Może jednak Ty trochę ochłoń.
    Nie bardzo mam z czego, temat mi wisi, więc się nie emocjonuję w przeciwieństwie do Ciebie...

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Wiem o czym oni piszą. Ludzie dostają nowy, inny sprzęt, ale kombinują, jak by tu zrobić, żeby wszystko pozostało po staremu, bo kiedyś to było tanio i dobrze. To tak samo jak z tym AF, który podobno nie działał, bo tester nie zrozumiał, jak go używać. Jak już zrozumie, to AF się samodzielnie naprawia i już jest bardzo dobry.
    Czyli ostrzenie w AF-C dla Z6 na przysłonie roboczej F8 w ciemnej sali nie jest problemem? To byłoby ciekawe... Ja mam kiepski punkt odniesienia, bo Sony A6000 jest tragiczny w słabych warunkach, ale tam żeby AF coś znalazł trzeba wyłączyć podgląd ekspozycji

  7. #47
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #48
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ken ciut sie ośmiesza takimi argumantami jakie tam umieścił, to tak jakby traktować kolor paska z logo na równi z działaniem np EyeAF, a wspominanie o kolorach to poziom forumowych marudów co nie ogarniają tego, a nie tak doświadczonego Kena.

  9. #49

    Domyślnie

    Ken nadal w formie
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Za każdym razem jak ktoś wkleja link do KR umiera mały kotek.
    Zachowując cały szacunek i kulturę wypowiedzi nie da się tego człowiek określić inaczej niż mianem skrajnego idioty, a ilość bzdur na linijkę tekstu bije nawet rządowe media.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. fotografia klubowa
    By marta55 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 22:10
  2. Fotografia ślubna
    By Foto1270 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 07:25
  3. Fotografia klubowa, ktoś gdzieś coś?
    By piter123789 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 21:55
  4. Prawa autorskie (fotografia klubowa) ważne.
    By Żwirek in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 18:25
  5. Fotografia klubowa
    By Ona_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •