Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67
  1. #31

    Domyślnie

    To nie jest związane z tematem Z6/d850. Może później napiszę.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ciągle chodzi mi po głowie Z6. Ale sami wiecie, jakie sceptyczne mam podejście do tego aparatu. Mam leciutki żal do Nikona za to że zrobił 1slot. Brak możliwości podpięcia gripa. I to wątpliwe działanie AF-C, którego ostatnio tak często używam. Ale nie myślcie sobie że całkowicie przekreśliłem ten aparat. Widzę też dużo plusów, dzięki którym oczywiście mógłbym zapomnieć o pewnych niedociągnięciach. Ale dobra, do konkretów, widzę że coraz więcej pozytywnych opinii się pojawia o tym sprzęcie, ale z drugiej strony ciężko wygrzebać i wyprosić się o zdjęcia klubowe/weselne z tego sprzętu, czy jakąś opinie od osoby która by się tym zawodowo zajmowała. Dlatego postanowiłem osobno założyć wątek. Dlatego jeśli ktoś miał doświadczenie w takiej kategorii, to prosiłbym o napisanie kilku słów, lub porównanie Z6 do wcześniej używanego sprzętu - w kategoriach zdjęć które wymieniłem. I głównie bym prosił o wypowiadanie się osób, które w takich kategoriach mają doświadczenie - nie jakieś kategorie ptaków i inne. Możecie też podsyłać materiały z sieci

    Możecie zostawić jakąś opinie od siebie, ale zostawiam też zestaw nurtujących mnie pytań.

    1-Wiemy już że tryb AF-S działa świetnie, w trudnych warunkach oświetleniowych. Macie na myśli też klubowe/koncertowe (dym,ciemno,światła-lasery) ?
    2-Do jakiego DSLR'a możecie porównać skuteczność działania AF-C w Z6 - czy jest chociaż podobnie, dobrze jak w takim D750? Pominę porównanie do D850 bo wiadomo że tam jest sztos.

    Czy takie opinie, po nowej aktualizacji to już przeszłość? Używałem Z6 przed aktualizacją i moje wrażenia pokryły się z powyższą opinią. Czy nowa aktualizacja skutecznie poprawiła działanie AFC?
    3-Ile wychodzi Wam zdjęć na 1 aku, podczas pracy na LCD - wizjer elektroniczny. Podzielmy to na dwie kategorie, taką w której robi się zdjęcia, bez grzebania w menu a czasami zerka na LCD tylko w celu sprawdzenia foty, i taką którą ktoś lubi dłużej posiedzieć i pogrzebać w menu.
    4-Jeden slot ehhh... Jak się zabezpieczacie przed utratą materiału. Wiadomo że XQD są "pancerniejsze" od SD- ale to nadal sprzęt elektroniczny i nie ma gwarancji że nie padnie z ważnym materiałem. Odpadają takie akcje, jak odpalanie laptopa i co chwile zgrywanie materiału - czy można na bieząco zabezpieczyć materiał. Przykładowo robiąc RAW, a JPG przesyłając gdzieś na bieżąco, nie podpinając nigdzie aparatu?
    5- Czy AF w szkłach serii S, pracuje szybciej i pewniej, niż szkła przez FTZ?
    6- Jak oceniacie działanie AF w szkle Sigma 35 ART VS Nikkor 35 1.8 S. (jeśli ktoś zmieniał Arta na 35S)
    7- Będę dużo błyskał, na salach klubowych/weselnych, często zamykam powyżej 5.6- jak to wygląda w przypadku Z6?
    8 - Jak z brudzeniem się matrycy? Jest widoczna od razu po zdjęciu obiektywu i tuż przy bagnecie


    Gdybym miał już kupić Z6, to raczej sprzedałbym wszystko co związane z DSLR. Kompletując sprzęt pod obiektywy serii S - bo nie widzę sensu używania FTZ z takim aparatem. Generalnie seria szkieł S - bardzo podeszła mi. Nie są to 1.4, ale są lekkie, dobrze optyczne szkła. Obawiam się, że jednak wyprzedając DSLR i takiego D850. Z6 nie spełni moich oczekiwań, i będę zawiedziony przykładowo gorszym działaniem AFC. Ale z drugiej strony, po pewnym czasie mógłbym dokupić zapowiadanego Z9, a Z6 potraktować jako drugie, zapasowe body - teraz bym sobie robił z Z6 baze szkieł do systemu Z - na początek Z6 z 35 i 50S.
    Ok, mam jeszcze chwilę, a faktycznie, konkretne pytania i wypadałoby dać konkretne odpowiedzi:

    Ad.1 AF-S jest praktycznie bezbłędny, ale ja od kilku lat używam w 99% AF-C pod przyciskiem AF-ON i tak też używam Z6 - jedyne gdzie AF zaczyna mieć faktycznie problemy to gdy mamy ostre światło w kontrze, ale wtedy AF w D810 również się gubi - mówimy o ciemnej sali i jedynym jasnym źródłem światła są np. światła zespołu, wystarczy tak się ustawić aby światło nie waliło prosto w nas i już AF wraca aż miło.
    Ad.2 D810 ma wg mnie identyczną szybkość AF, ale za to Z6 ma większą skuteczność - idąca para w kościele na 35/1.4 da w Z6 100% trafień.
    Ad.3 Podczas reportażu gdzie czasem zerknę na LCD wychodzi około 800 zdjęć, pracując na samym LCD wyjdzie tego więcej. Dodam, że na zamiennikach akku wychodzi mi więcej niż na oryginalnym akku. Do tego ja robię bardzo mało w serii - z ostatniego ślubu przyniosłem 2149 zdjęć.
    Ad.4 Nie robię kopii, pracuję na dwa aparaty w każdym ważnym momencie i to drugi aparat robi jako backup.
    Ad.5 Stanowczo tak - Art 35/1.4 vs 35/1.8 - przy drugiej masz wrażenie, że obiektyw cały czas trafia, nie widać kompletnie momentu ostrzenia - ale ja to testowałem tylko w dzień, jeszcze nie kupiłem 35/1.8S
    Ad.6 Mam tylko Art i jestem bardzo zadowolony, czy to w dzień czy na sali - bardzo mało odpadów na AF-C
    Ad.7 Tutaj kompletnie nie wiem o co chodzi, ale Z6 przymyka obiektyw I wyzwala lampy - ale iTTL nie działa z YN, musiałem przejść na Strobossy
    Ad.8 Od początku nie czyściłem matrycy i złapałem jednego paprocha, gruszka

    Kusi mnie zakup drugiej Z6 w aktualnie fajnych cenach i praca na 2x Z6, ale ten zestaw który mam również mi się sprawdza i czekam czy Nikon pokaże coś z wyższej półki, w międzyczasie wymieniając szkła tam gdzie się to opłaca na Ski

  3. #33

    Domyślnie

    @Mathis dzięki za informację. Z lampami chodziło mi o blyskanie ze statywów ,gdzie na sali jest kilka lamp radiem wyzwalanych.Z tego co wiem, na A7III przy przysłonach powyżej 5.6 AF lubi sobie zamulić. Ja przy ustawieniach takich lamp robię często przy F10-12.

    Pytanko jeszcze do Ciebie, ile procentowo używasz LCD, podczas focenia? Czy raczej głównie wizjer używasz ?

    Nie org. baterię mają większe pojemności ?

    No i jak Ci się pracuje na 2x body, jedno DSLR , drugie ML ?

    No i nie będę sobą jak się nie przyczepię
    Z tym beckapem, to masz przykładowo zdjęcia podczas obrączek, na jednym body 35mm która ogarniasz moment obrączek, gdzieś obok body z 85 która w tym momencie przez ogniskową nie nadaje się na zrobienie zdjęć obrączek. Jak to sobie dzielisz, że robisz drugim aparatem bekap?

    Tak samo na sali weselnej, używam do pierwszego tańca 2 aparatów, później odkładam 1 body do torby i wtedy zaczynam zabawę ze zmianą obiektywów w jednym aparacie. Więc z wesela praktycznie na drugim aparacie nie ma zdjęć. Dla mnie to psycho straszne na 1 kartę, dzisiaj postawiłem że sobie wyłączę drugi slot w aparacie, odpalę przepełnienie... Jadąc na ślub biłem się z myślami że moze jednak mi paść karta, no i w sumie nie udało mi się, na widok PM pierwsze co zrobiłem włączyłem kopię zapasową na drugą kartę.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 08-06-2019 o 20:29

  4. #34
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zadaj sobie pytanie ile razy padł ci SSD w komputerze, przestań sugerować się kartami pamięci.
    Jak SSD 32GB kosztował fortunę to postawiłem Win7 na przejściówce SATA z dwoma kartami SD ( takie cudeńka były wtedy na allegro ), pierwsza karta padła tego samego dnia po instalacji.

  5. #35

    Domyślnie

    Padł mi jeden SSD po pół roku używania. Był na gwarancji, dostałem nowy, wiadomo, zawartość przepadła. Ale fakt jest taki, że w sklepie mówili bierz ten Pan droższy, nie ma szans na zepsucie tu nie chodzi o statystyki awarii kart, bo faktycznie to może być na tyle prawdopodobne, co uderzenie pioruna. Ale chodzi o komfort psychiczny, ja nigdy nie robiłem na aparacie z 1slotem tego co teraz robię, jakoś ciężko mi przegryźć myśl że nie będzie kopii, a co dopiero robić bez kopii.

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to po co sobie zawracasz głowę amatorskim jednoslotowcem jak masz pro z dwoma slotami ?
    Przecież Z6 nic ci do kotleta nie zaoferuje więcej, a nawet otrzymasz mniej.

    Nie śledzę tych tematów bo wszystkie już rozwaliłeś ale jak tak wskakuję to może gdzieś tam coś jest merytorycznego w tej dyskusji ale raczej przysłania twoje marudzenie i to straszne jakby się już świat fotograficzny kończył dla tych co nie posiadają Z6.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 09-06-2019 o 00:46

  7. #37

    Domyślnie

    Miałem dziś na ślubie/weselu Z6... Z Af nie ma problemu, ładnie trafia w tańcu (mam 35/1.8S i 24-70/4S). Dziwnie trochę się pracuje jednocześnie na dslr i ml... Nie wiem czy będę robił tak, że np. przygotowania i kościół pojadę Z6, a wesele nadal lustrem. Pochwaliłem przedwczoraj Z6 za kolory... Trochę przedwcześnie, chyba jednak jestem skrzywiony, bo jednak kolorystyka Z6 jest bliżej D750 aniżeli D700, co mnie drażni. Muszę się jeszcze z tymi plikami z Z pobawić.
    Co do szkła 35/1.8S, szkło jest poprawne, szybkie, ostre, ale... trochę nudne. GO wydaje się jakaś spora. Trafia praktycznie cały czas

    Aha, ma ktoś Strobossy 36 i używa z Z6? Dziwne jest to, że w trybie błysku z krótkimi czasami nie mogę ustawić mocy lampy mniejszej niż 1/16... Bezsens... Z sb700 można. WTF?
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 09-06-2019 o 02:04

  8. #38

    Domyślnie

    Przemo nieźle, jak wróciłeś i sprawdzałeś już pliki z tymi kolorami to poczekaj, bo dużo osób pisało cze jest lepiej odcD750. Ja dopiero wróciłem, ale dopiero jutro zrobię zgrywanie. Ciekawa opinia. Powiedz czy to doświetlanie z lampy w trybie AFS działa ? Gdzieś słyszałem że nie, ale często przy tym robię zdjęcia z biodra, w sumie tym sobie kadruje... Napisz może co oznacza dziwnie, praca DSLR z ML?

  9. #39

    Domyślnie

    Chodzi Ci czy jest wyświetlana siatka w sb700?
    Pisząc, że dziwnie się pracuje na dslr i ml miałem na myśli, że dziwnie się patrzy w cyfrowy wizjer, a po chwili w optyczny i na odwrót... Jeśli lubisz strzelać z biodra będziesz zadowolony.
    Aha, na chwilę włączyłem eye af, nie ogarniam jeszcze tego. Bo np. złapie jakąś twarz, a po chwili jakąś inną, która jest gdzieś z tyłu i ja trzyma... Muszę doczytać jak się zatwierdza by trzymał tę którą chcę, bo chyba jest taka opcja.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 09-06-2019 o 03:24

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @Mathis dzięki za informację. Z lampami chodziło mi o blyskanie ze statywów ,gdzie na sali jest kilka lamp radiem wyzwalanych.Z tego co wiem, na A7III przy przysłonach powyżej 5.6 AF lubi sobie zamulić. Ja przy ustawieniach takich lamp robię często przy F10-12.
    Masz rację, to jest właśnie jedna z wad bezlusterkowców dzisiaj. Czas pokaże, czy do przeskoczenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Miałem dziś na ślubie/weselu Z6... Z Af nie ma problemu, ładnie trafia w tańcu (mam 35/1.8S i 24-70/4S). Dziwnie trochę się pracuje jednocześnie na dslr i ml... Nie wiem czy będę robił tak, że np. przygotowania i kościół pojadę Z6, a wesele nadal lustrem. Pochwaliłem przedwczoraj Z6 za kolory... Trochę przedwcześnie, chyba jednak jestem skrzywiony, bo jednak kolorystyka Z6 jest bliżej D750 aniżeli D700, co mnie drażni. Muszę się jeszcze z tymi plikami z Z pobawić.
    Co do szkła 35/1.8S, szkło jest poprawne, szybkie, ostre, ale... trochę nudne. GO wydaje się jakaś spora. Trafia praktycznie cały czas

    Aha, ma ktoś Strobossy 36 i używa z Z6? Dziwne jest to, że w trybie błysku z krótkimi czasami nie mogę ustawić mocy lampy mniejszej niż 1/16... Bezsens... Z sb700 można. WTF?
    Powiedz Przemku, jak sprawdził się Tobie ten Stroboss ? Zastanawiam się nad zakupem tej małej lampki. Moc daje radę przy odbiciu o cokolwiek?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. fotografia klubowa
    By marta55 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 22:10
  2. Fotografia ślubna
    By Foto1270 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 07:25
  3. Fotografia klubowa, ktoś gdzieś coś?
    By piter123789 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 21:55
  4. Prawa autorskie (fotografia klubowa) ważne.
    By Żwirek in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 18:25
  5. Fotografia klubowa
    By Ona_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •