Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67
  1. #11

    Domyślnie

    Ja wprawdzie nie mam D850 ale też uważam, że AF w Z7 (ten akurat przypadkiem posiadam) jest znacznie od niego lepszy. Powiem więcej: AF Z7 jest najlepszy na świecie.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #12

    Domyślnie

    Ja z kolei od wczoraj mam z6 i nie pokuszę się na razie o stwierdzenie czy af jest lepszy czy gorszy od czegokolwiek innego. Moim zdaniem jest "inny"
    Np. N85/1.8G przez ftz, bardzo szybko "szuka" w afc, z jednej strony to niby dobrze.. Z drugiej, w praktyce... Cholera wie. W dslr działa to inaczej. Złapie i trzyma. Tu cały czas "działa". Po dłuższych testach będzie można wydać wyrok.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Nie wiem jak Z6, ale porównując AF D850 z tym w Z7 a, że nie jestem z tych, co zachwalają tylko swoje. Uważam, że Z7 ma znacznie lepszy AF od D850.
    To dość dobra wiadomość. Ale
    pozwolę sobie mały sarkazm
    Rozumiem że porównania tego AF,a były robione, na tych superszybkich, pędzących lokomotywach - które ostatnio pozwoliłem sobie ocenić u Ciebie. Czy jednak to były warunki o które pytam?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-06-2019 o 18:37

  4. #14

    Domyślnie

    A ja nie mam Z6 i nie chce miec.
    Ale pozwola sobie na rade dla ciebie @kurczeblade.

    Tyle juz czasu rozkminiales czy kupic Z6. A w koncu kupiles D850 i jestes zadowolony.
    Wez sobie na wstrzymanie, poczekaj, rob tym co masz i jestes zadowolony.

    I poczekaj na nastepce Z6/Z7.
    Dadza gripa, dadza drugi slot, pewnie poprawia troche AF.
    I wtedy sobie kupisz, bez tych "wad" ktore ci teraz przeszkadzaja.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15

    Domyślnie

    Już jakiś czas używam Z6 w tandemie z D810 i zaliczone są sesje zarówno studyjne, plenerowe jak i reportaże ślubne - używam go tylko z FTZ i Art 35/1.4 + 85/1.8G - oba działają na tyle sprawnie, że D810 aktualnie pracuje jako backup...
    AF pracuje najpewniej z wszystkich aparatów jakie używałem do tej pory - po aktualizacji softu - jest szybciej i jeszcze pewniej - nie mam porównania do D850, ale D810 zostaje w tyle, na ciemnej sali zwalnia, ale nie jakoś mocno, za to pewność bardziej statycznych cen nadrabia wszystko, odpadów nie mamy wtedy żadnych, tak samo np. para młoda oświetlona sztucznymi ogniami - wszystko trafione.

    Dla mnie Z6 ma jedną wadę, która ujawnia się po kilku godzinach użytkowania - muszla oczna w porównaniu do D8xx jest okropna... pracując na nim kilka godzin łuk brwiowy zaczyna po prostu boleć... wracając w tym momencie do D810 odczuwasz jakbyś z taboretu przesiadł się do wygodnego fotela... idzie się przyzwyczaić, ale mimo wszystko nikon dał ciała - sądzę, że to przez wycięcie na czujnik zbliżeniowy - trzeba by tam dać grubszą gumę...

    Wśród znajomych którzy kupili Z6, część dokupiła już drugie Z6 i pracują tylko na nich.

  6. #16

    Domyślnie

    Muszla oczna to jeden pies. Pracuje w okularach, więc tak i tak nie wygodnie. Masz już jakieś materiały z parkietu ? Możesz coś napisać o AFC? I wiem że każdy inaczej, ale ile zrobiłeś na baterii podczas ślubu fot ?

    Szkoda że Dariusz nie odzywa się.

    Krzysztof D850 zostanie jednak. Ale powoli muszę się przygotować na zamianę D750.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To dość dobra wiadomość. Ale
    pozwolę sobie mały sarkazm
    Rozumiem że porównania tego AF,a były robione, na tych superszybkich, pędzących lokomotywach - które ostatnio pozwoliłem sobie ocenić u Ciebie. Czy jednak to były warunki o które pytam?
    Kupiłem D850 w okresie, gdy Ty biegałeś po polach wmawiając wszystkim, że D750 jest naj... Dobre... Ty pozwalasz sobie na sarkazm. Przecież Twoje wpisy to w większości ignorancja, wymądrzanie się i obrażanie każdego. Od wielu dni jesteś znawcą sprzętu, którego nawet nie dotykałeś. Wystarczyło być na targach w Łodzi, gdzie Nikon udostępnił wszystkie swoje produkty. Nie napisałbyś tylu bzdur i docenił możliwości Z6 i Z7 . Nie zdziwi mnie, gdy okaże się, że Wieczerzę w Emmaus malowaliście z Caravaggio.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 06-06-2019 o 22:10

  8. #18

    Domyślnie

    Coś ty narobił. Teraz gość szuka po internecie o co chodzi z tym Caravaggio.
    Testów Z6 też tak szukał.
    Jacek

  9. #19

    Domyślnie

    @Jurek Ż nikt Ci nie zabrania sarkazmów. Proszę bardzo No i wybacz że będę bezpośredni, widząc Twój warsztat, uważam że Twoje opinie średnio mi się przydadzą. Dlatego nawet jakbyś kupił D850 w okresie kiedy go nie było, to dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, tak jak opinia na temat Z którą zostawiłeś. Bo raczej nie wierze żebyś w takich warunkach nawet D850 pracował. Chyba że faktycznie używałeś D850-Z7/Z6 w warunkach o których wspomniałem powyżej, to wtedy z całym szacunkiem przeproszę, i chętnie przeczytam co masz do powiedzenia w tej materii.

    @JK Jesteś tak mało wiarygodny i mocno znerwicowany... że szkoda czasu na pisanie z Tobą. Dlatego- żegnam, miłego wieczoru.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-06-2019 o 22:38

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mathis Zobacz posta
    Dla mnie Z6 ma jedną wadę, która ujawnia się po kilku godzinach użytkowania - muszla oczna w porównaniu do D8xx jest okropna... pracując na nim kilka godzin łuk brwiowy zaczyna po prostu boleć... wracając w tym momencie do D810 odczuwasz jakbyś z taboretu przesiadł się do wygodnego fotela... idzie się przyzwyczaić, ale mimo wszystko nikon dał ciała - sądzę, że to przez wycięcie na czujnik zbliżeniowy - trzeba by tam dać grubszą gumę...
    http://www.jjc.cc/index.php/Product/...t_info/id/2304

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. fotografia klubowa
    By marta55 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 22:10
  2. Fotografia ślubna
    By Foto1270 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 07:25
  3. Fotografia klubowa, ktoś gdzieś coś?
    By piter123789 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 21:55
  4. Prawa autorskie (fotografia klubowa) ważne.
    By Żwirek in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 18:25
  5. Fotografia klubowa
    By Ona_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •