Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Kendo -co jest źle z tymi fotkami ?

    Coś mi nie pasuje , nie wiem o co chodzi , jakieś sugestie ?
    D750 Sigma A 40 1/400 s F 2.8

    EDIT - zdjęcia usunięto, na życzenie autora.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-08-2019 o 01:10
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda na za wysokie ISO lub mocno wyciągane z cieni, do tego tło spowodowało że odbiór jest tragiczny.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Wygląda na za wysokie ISO
    W rzeczywistości EXIF wskazuje na 500. Dla mnie to raczej mocne cropy...

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem re siatki w tle ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Pstrokate, nienaturalnie wyglądające tło (to, o czym Koledzy wspominali wyżej).

    Pochmurny dzień, w wyniku czego są słabe kontrasty i mało atrakcyjne światło/kolory.

    Na drugim i trzecim zdjęciu silny rytm elementów konstrukcji sceny mocno odciąga uwagę od zasadniczego tematu.

    Trudne w odbiorze kadrowanie z powodu zachwianej równowagi wizualnej - kadr nr 3 mocno ciąży na prawą stronę, nr 5 skadrowany niezdecydowanie, zbyt centralnie ale nie centralnie.

    Skąd wziąłeś pomysł na kadr w proporcjach 4:3? Może 3:2 lub nawet 16:9 nadałoby scenom trochę więcej dynamiki, wąski kadr sprawia, że postaci w nim się duszą.

    Temat niełatwy i niełatwe światło, dekoracja siermiężna, warunki wręcz polowe, więc w tych warunkach trudno pewnie było o coś idealnego

    Co by tu mogło pomóc się obronić, to moim zdaniem inne kadrowanie (zbliżenia zamiast całego planu), eliminujące z pola widzenia przypadkowe elementy (stelaże, barierki, dachy namiotów i to niebieskie coś), mniejsza głębia ostrości i/lub ustawienie się fotografującego bardziej prostopadle do tej szarej ściany. Jeśli czujesz, że poległeś na tym temacie, ja też bym pewnie poległ. Sport jest ogółem trudny do fotografowania.

    P.S. Pamiętaj, że mówimy tu o walorach estetycznych zdjęć - co nie wyklucza ich zastosowania w celach ściśle dokumentalnych (taka i taka impreza się odbyła, zaprezentowano to i to).
    Ostatnio edytowane przez Jacenty Z. ; 02-06-2019 o 23:42

  7. #7

    Domyślnie

    Czy wyostrzałeś zdjęcia? W pewnych miejscach są jakieś dziwne artefakty (np. #1 na kijach, #3 lewy but). Sigma 40 to okropnie ostre szkło, na 2.8 wyciska pewnie max z matrycy i tutaj jest problem - głębia była spora i masz nadzwyczaj "ostrą" more wyłażącą z tła (płótna).
    Moim zdaniem: spróbuj przysłony 1.4, aby głębią odciąć tło, albo weź jakąś dłuższą ogniskową z np. 2.8, bo zapas na ISO miałeś.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi , jakoś rozczarowany byłem szkłem a to operator dupa , kadrowałem tak żeby pozbyć się instruktora mikrofonów , i te okropne siatki wokoło .
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  9. #9
    La
    Gość

    Domyślnie

    elektronika nie toleruje drobnych wzorów, tworzy się interferencja i stąd te wszystkie artefakty, mora i reszta

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Z. Zobacz posta
    (...)

    Co by tu mogło pomóc się obronić, to moim zdaniem inne kadrowanie (zbliżenia zamiast całego planu), eliminujące z pola widzenia przypadkowe elementy (stelaże, barierki, dachy namiotów i to niebieskie coś), mniejsza głębia ostrości i/lub ustawienie się fotografującego bardziej prostopadle (...).
    Ot i caly przepis na poprawne zdjecie.
    Czasem mniej, jest wiecej, jak to mowi stare przyslowie niemieckich indian
    Reszta to pewnie do uratowania w post procesie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co jest z tymi hakerami???
    By JAP in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 17:35
  2. jak to jest z tymi raw
    By fader_audio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 15:47
  3. jak to z tymi lampami jest?
    By szymon421 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2006, 00:12
  4. Jak to jest z tymi polarami?
    By Seeker in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2005, 09:29
  5. Jak to z tymi Nikonami jest ???
    By krissw in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2005, 17:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •