Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie dodatek do d300s

    Witam

    Od wielu wielu lat jestem posiadaczam nikona d300s. Wykorzystywałem go do celów prywatnych ale także od czasu do czasu z doskoku do celów zarobkowych. Generalnie jestem z tej puszki bardzo zadowolony i nie chce się jej pozbywać. Problem polega na tym, że nawiązałem współpracę z pewną organizacja dla której regularnie wykonuję zlecenia. Są to zwykle zdjęcia koncertowe. W związku z tym narodziła się myśl o wyższym używalnym ISO, które w d300s niestety nie jest zaleta tego aparatu. Jako, że nie chce zbytnio inwestować a dochody z owej współpracy nie są gigantyczne moje spojrzenie kieruje się w stronę leciwego lecz sprawdzonego modelu d700. Moje pytanie brzmi czy wydanie kwoty ok 2000zł na taką puszkę jest inwestycją dobrą? Czy realnym jest upolowanie niezajechanej sztuki? Co do szkieł to problemu wielkiego nie mam bo tylko mój standardowy zoom 17-50 to szkło pod dx a reszta to stałki pod fx + 70-200 sigmy także na fx. Spoglądałem też na używki D3 ale doszedłem do wniosku że skoro matryca ta sama co w d700 to chyba nie ma sensu. Niby cena na podobnym poziomie ale jakoś nie wierzę w deklarowane dobre stany tych aparatów. Doradzicie coś?

    Pozdrawiam
    Kuba

  2. #2

    Domyślnie

    Warto patrzeć w stronę D700 i da się spokojnie znaleźć sztuki niezajechane, czasem tylko trzeba wyłożyć więcej niż 2k zł. Kolega @zeberek1 coś kiedyś wspominał o sprzedaży, napisz do niego. Ja swoją D700 kupiłem prawie trzy lata temu, zrobiłem nią juz ponad 40k zdjęć i nie żałuję ani złotówki na ten aparat wydanej. Fakt, że mam już dużo lepsze sprzęty, z bardziej elastyczna matrycą, ale generalnie korzystam z D700 cały czas i prawie nic mnie w nim nie ogranicza.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu że to nie jest chory pomysł kupować leciwą puszkę. Za jakiś czas będę szukał sztuki jak dozbieram. Wyznaję zasadę, że w sprzęt inwestuje tylko z tego co zarobie na zdjęciach (analog się w to nie wlicza bo to czysta przyjemność i fanaberia) - taka nowa zasada od kiedy mam rodzinę i wydatków więcej niż można unieść

  4. #4

    Domyślnie

    Przywołany do tablicy niniejszym oswiadczam, że takowy egzemplarz D700 z licznikiem 24tyś kręconym tylko u mnie od nowości występuje na stanie sprzętów moich nadal.

Podobne wątki

  1. Dylemat, dodatek dla D7100
    By siwyyy77 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 08:40
  2. [ Portret ] moje pierwsze... na dodatek auto..
    By jackrabbit in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 01:23
  3. d100 jako dodatek do d60
    By tol2di in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 01:02
  4. Piewsze ślubne na dodatek nocne
    By sybir in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-10-2007, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •