Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Zakup pierwszego aparatu dla typowego amatora

    Szukam pierwszego aparatu dla siebie, lepszego od smartfona, do "pstrykania" zdjęć na co dzień, głównie dzieciom (no dobra, żonie też ), na imprezach rodzinnych, na szkolno-przedszkolnych uroczystościach, na wakacjach, itp. Nie chciałbym ciągle używać trybu AUTO, jak będzie potrzeba to się dokształcę, żeby zrozumieć te wszystkie zależności dotyczące przesłony, naświetlenia, ISO, etc. żeby robić fajne zdjęcia w różnych sceneriach. Z drugiej strony mam obawy przed wyborem "lustra", żeby nie było tak, że minie mi zapał i aparat wyląduje na dnie szuflady, bo za duży/ciężki, bo trzeba się napracować przy ustawieniach, itp. No tak ogólnie miotam się i nie wiem co kupić

    Przejrzałem różne fora, zarówno polskie jak i zagraniczne, przeczytałem/obejrzałem dużo recenzji i aktualnie mam już wybranych dwóch faworytów, ale nie wiem na co się zdecydować, może ktoś mnie naprowadzi i wskaże istotne różnice lub napisze, na co szczególnie zwrócić uwagę w danym aparacie/obiektywie:
    1. NIKON D3500 + AF-P 18-55 VR (1560zł)
    2. NIKON D3500 + AF-S 18-140 ED VR (2269zł)
    3. NIKON D3500 + AF-S 18-105 ED VR (2069zł
    4. NIKON D5600 + AF-P 18-55 VR (2269zł)
    5. PANASONIC Lumix DMC-GX80 + Lumix G VARIO 14-42mm II F3.5-5.6 ASPH MEGA O.I.S. H-FS1442A (2099zł)
    6. PANASONIC Lumix DMC-GX80 + Lumix G VARIO 12-32mm F3.5-5.6 ASPH MEGA O.I.S. PANCAKE (2139zł)

    Czy jest duża różnica między tymi dwoma body w NIKONIE? Czym się różnią wybrane obiektywy w NIKONIE, ale tak "łopatologicznie" poproszę . Albo inaczej, na co mają największy wpływ oprócz VR?
    Może ktoś zaproponuje jeszcze jakiś inny aparat w maksymalnym budżecie 2500zł?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym do takiego "pstrykania" kupił jakieś bezlustro.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Wybór lustrzanki powinien być przemyślany i świadomy bo zakup body razem z kitem to początek wydatków związanych z rozbudową szklarni razem ze wzrostem świadomości i dojrzałości fotograficznej. Jak masz zamiar tylko „pstrykać” to nie wiem czy warto iść tą drogą. Z drugiej strony Boże złapiesz bakcyla i pstrykanie przerodzi się w ambitniejsze projekty. Dlatego jak tak myślisz proponowałbym zakup lepszego body z kitem 18-105 na początek.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zestaw 4 ponieważ obiektyw jest świetny jak na kit, a cena za D5600 teraz jest super, zawsze to więcej daje wyższy model i jak się wkręcisz to wykorzystasz, bezlustro jest ok ale w lustrzance łatwiej ci będzie dokupić jakieś obiektyw np modele AF-P jak 10-20VR czy 70-300VR, jakieś używane tanie stałki itp.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Wybór lustrzanki powinien być przemyślany i świadomy bo zakup body razem z kitem to początek wydatków związanych z rozbudową szklarni razem ze wzrostem świadomości i dojrzałości fotograficznej. Jak masz zamiar tylko „pstrykać” to nie wiem czy warto iść tą drogą. Z drugiej strony Boże złapiesz bakcyla i pstrykanie przerodzi się w ambitniejsze projekty. Dlatego jak tak myślisz proponowałbym zakup lepszego body z kitem 18-105 na początek.
    Dlatego też wolałem zapytać tutaj bardziej świadomych użytkowników. Na ten moment na 99% (zostawiam sobie ten 1%, a nuż połknę bakcyla...) nie chcę i nie będę nic dokupywał, po prostu chcę kupić sprzęt i zacząć uwieczniać chwile z mojego życia, stąd też bezlusterkowiec w moim zestawieniu.

    Czyli dobrze rozumiem, że kit AF-S 18-105 jest lepszy od wszystkich podanych AF-P i od AF-S 18-55?

    I jeszcze jedno pytanie, czy można jakoś w miarę szybko zmieniać ustawienia przed każdorazowym wykonaniem zdjęcia np. pokrętłem? Czy raczej za każdym razem muszę wejść w menu i tutaj nastawiać parametry?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez radekzaj ; 29-05-2019 o 18:09

  6. #6

    Domyślnie

    Do menu wchodzi się po to aby skonfigurować body. W trakcie focenia kręcisz kółkami wspomagając się przyciskami. Lustrzanki pozwalają zapisać swoje dwa warianty ustawień dostępnych jednym kółkiem. To tak najprościej. Czasem trzeba zajrzeć do menu ale w podstawie wszystko co masz dostępne pod palcami wystarcza

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie naukę warto zacząć od instrukcji i wielu tutoriali np na youtube ale jeśli opanujesz to szybko to wrzucasz w aparacie tryb A ( preselekcja przysłony ), ustawiasz AutoISO i robisz zdjęcia, do tego potrzebna znajomość pojęć jak czas ekspozycji, wielkość przysłony, wpływ na to ISO i jakie są między tym zależności, do tego co to jest głębia ostrości żeby zrozumieć np dlaczego tło jest rozmyte, a dlaczego nie itp.
    D5600 ma ciekawe możliwości bo masz jedno pokrętło ale masz wspomaganie dotykiem na ekranie, masz AF dotykowy, masz ruchomy ekran, jak zaczniesz to intuicyjnie obsługiwać to będziesz tylko wciskał spust

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radekzaj Zobacz posta
    Dlatego też wolałem zapytać tutaj bardziej świadomych użytkowników. Na ten moment na 99% (zostawiam sobie ten 1%, a nuż połknę bakcyla...) nie chcę i nie będę nic dokupywał, po prostu chcę kupić sprzęt i zacząć uwieczniać chwile z mojego życia, stąd też bezlusterkowiec w moim zestawieniu.

    Czyli dobrze rozumiem, że kit AF-S 18-105 jest lepszy od wszystkich podanych AF-P i od AF-S 18-55?

    I jeszcze jedno pytanie, czy można jakoś w miarę szybko zmieniać ustawienia przed każdorazowym wykonaniem zdjęcia np. pokrętłem? Czy raczej za każdym razem muszę wejść w menu i tutaj nastawiać parametry?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
    Z takim podejściem lepiej kupić bezlustro, lżejsze, wygodniejsze, tyczy się to opcji bez dokupowania obiektywów itp., jeżeli jednak ma to być tylko ns teraz s z czasem dokupić dobry jasny obiektyw to lustro. Na poczatek D5xxx + N18-105 to dobry zestaw.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie brałbym AF-S 18-105VR bo nawet za dzieciakiem nie nadąży, bierz AF-P 18-55VR !!

  10. #10

    Domyślnie

    To prawda co pisze kolega wyżej. Podejmij świadomą decyzję. Nie, żebym Ci odradzał lustrzankę, ale aby zrobić conajmniej tak poprawne zdjęcie lustrzanką jak smartfonem, trzeba się trochę przyłożyć do nauki bo będziesz rozczarowany. Pisząc o smartfonie chodzi mi głównie po poprawnie naświetlone i ostre zdjęcie, a nie np. ilość detali panowanie nad głębią itp. abyś mnie dobrze zrozumiał. Jak przyswoisz trochę prawideł poprawnej ekspozycji będziesz wdzięczny swojej nowej puszcze (i sobie bo pamiętaj, że aparat sam zdjęć nie robi).

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze pierwszego i lepszego aparatu
    By dada41728 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 23:07
  2. Wybór pierwszego aparatu - D3300 czy coś innego?
    By exzhibit97 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 16:35
  3. Zakup aparatu, amator
    By Talen36 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 17:08
  4. Zakup aparatu na firmę ?
    By nox in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 13:30
  5. zakup pierwszego aparatu
    By MoVeR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2007, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •