Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Nawet jak body ma mikroregulację to i tak przy szkłach zmiennoogniskowych jest to półśrodek. Czesto jest tak, że potrzebne są rożne korekty dla rożnych ogniskowych a tego nie zrobisz regulacją. Możesz trafić na sztukę, która nie będzie wymagała kalibracji ale jeśli nie, to nie żadna tragedia. Wszyscy, którzy wysyłali szkło do serwisu są bardzo zadowoleni z efektów i biorąc pod uwagę, że jest to usługa darmowa i jednorazowa nie ma co się martwić.
    Ok, a po czym się poznaje czy dany zestaw wymaga regulacji? Jak coś to zrobi to każdy lepszy serwis czy lepiej jakiś autoryzacyjny Nikona?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  2. #22

    Domyślnie

    Robisz zdjęcie dziecka i ostrzysz na oko a tu wychodzi że masz ostre ucho a oko nie i wiadomo ze jest BF.

  3. #23

    Domyślnie

    Z tym okiem i uchem to trochę przesada, bo wyjdzie, że dziecko się poruszyło, ale w sumie tak to działa Z drugiej strony coś w tym jest, bo szkło może mieć minimalny BF/FF, a w praktyce będzie ostrzyło na tyle dokładnie (w punkt), że nie będzie sensu go oddawać do serwisu. Szybciej to zrobisz umieszczając aparat na statywie (od biedy, można z ręki) i robisz test na wydrukowanej kartce z liniami. Może to też od biedy być cokolwiek innego, choć lepiej jednak mieć tą testową kartkę (znajdziesz wzór w necie).
    Pierwszy lepszy poradnik: https://accord-foto.pl/index.php?artykul=110

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sesese Zobacz posta
    coś w tym jest, bo szkło może mieć minimalny BF/FF, a w praktyce będzie ostrzyło na tyle dokładnie (w punkt)
    Jak ostrzy w punkt, to nie może mieć BF/FF. Po prostu druga część Twojego zdania nie dotyczy ostrzenia w punkt, tylko znajdowaniu się obiektu w głębi ostrości mimo minimalnego jej przesunięcia.

  5. #25

    Domyślnie

    A nie lepiej kupić bezlustro niż martwić się tymi kalibracjami ?
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A nie lepiej kupić bezlustro niż martwić się tymi kalibracjami ?
    Każdy kij ma dwa końce

  7. #27

    Domyślnie

    Nastawiłem się na lustro, chcę spróbować Od czytania i oglądania testów, recenzji, opinii itp. mam już niezły mętlik w głowie, teraz tylko muszę podejść racjonalnie do wyboru jednego z poniższych zestawów, kupić i w końcu zacząć robić zdjęcia, a co dalej się wydarzy to "pożywiom uwidim"
    W moim finale znalazły się:
    D3500 + Sigma 17-50 f2.8
    D5600 + AF-P 18-55 VR (akurat jest fajna promocja 2169zł z torbą i kartą 16GB)

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  8. #28

    Domyślnie

    Wziąłem D5600 z kitowym AF-P 18-55 VR, dzięki wszystkim za dyskusję.
    Od paru dni pstrykam na manualu, ustawiam, przestawiam, uczę się etc. - jak na entry-level jestem zadowolony. Może za jakiś czas zgłoszę się z poradą jaki wybrać kolejny obiektyw

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  9. #29

    Domyślnie

    Gratulujemy zakupu. Nikon D5600 to bardzo dobry wybór dla amatora. Ja byłem, i nadal jestem bardzo zadowolony z D3200; z obiektywami to się wstrzymaj i pomyśl jaką ogniskową będziesz robił najczęściej zdjęcia. Druga sprawa to jakość i ceny; niestety, często jest lepiej od razu dopłacić i widzieć różnicę, niż się bawić w kupowanie byle czego i tak czy siak skończyć z tym lepszym/droższym

  10. #30

    Domyślnie

    Jak najbardziej kolejny obiektyw to jeszcze nie teraz, na razie kitowy jest wystarczający, a jak za pół roku/rok będę miał dalej taki sam zapał jak mam teraz to wtedy coś się pomyśli Chociaż już teraz zaczynam dostrzegać, że przydałby się większy zoom jak robię zdjęcia dzieciom np. w plenerowym skateparku

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze pierwszego i lepszego aparatu
    By dada41728 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 23:07
  2. Wybór pierwszego aparatu - D3300 czy coś innego?
    By exzhibit97 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 16:35
  3. Zakup aparatu, amator
    By Talen36 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 17:08
  4. Zakup aparatu na firmę ?
    By nox in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 13:30
  5. zakup pierwszego aparatu
    By MoVeR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2007, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •