Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Aż jestem ciekaw, czy jakiś sensowny test pokazał różnice pomiędzy Tamronem 100-400 a Sigmą 100-400.
    Na początek możesz kupić taniego Nikkora 70-300 AF-P DX. Do samolotów koło lotniska będzie ok, a 70 mm to się czasem przyda, zwłaszcza jeśli kupisz 150-600.

  2. #22

    Domyślnie

    Optyczne.pl testowali oba obiektywy,
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #23

    Domyślnie

    Najtańszy sensowny zestaw do fotografii lotniczej to D7500 plus Nikkor 200-500 (albo tańszy teleobiektyw nie Nikon, ale tu nic nie doradzę). Korpus 7500 jest lepszy do samolotów od 7200 dzięki 8 klatkom na sekundę w porównaniu do 5 (raw 14-bitowy) i znaaacznie głębszemu buforowi. Mam oba i robię samoloty. Oczywiście D500 jest jeszcze lepszy...

  4. #24

    Domyślnie

    Nie wiem, czy 14-bit raw jest konieczny do zdjęć samolotów. Szczerze mówiąc, poza bardzo rzadkimi przypadkami używam 12-bit i jakoś nie czuję niedostatku bitów A już zawalanie dysków 14-bitowymi rawami to raczej sport dla koneserów.

  5. #25

    Domyślnie

    Założenie mam takie, że jak teraz kupię coś mniejszego, to drugiego dłuższego obiektywu prędko nie kupię a chcę mieć sprzęt do konkretnego celu. Na wakacje będę dalej zabierał P900. Zresztą P900 kupowałem po to, aby służył mi na pokazach lotniczych, tak jak wcześniejszy Fujifilm HS25EXR z którego byłem bardzo zadowolony. Wiecie jak głupio wygląda gość celujący z P900 stojący przy gościach z lustrzankami z tele? No cóż, i tak frajda była. Przynajmniej dopóki ni wrzuciłem zdjęć na kompa.

    Wiem, że dobrze jest mieć minimum 2-3 obiektywy do różnych celów. Muszę jednak stanąć na ziemi. Z czasem kupię coś krótszego do innych zdjęć (najpewniej do macro), na razie chciałbym mieć to, o czym marzę od dawna i czego będę używał z wypiekami na twarzy. Decyzję o zakupie odkładałem od około 3 lat, głównie za namową osób trzecich, efektem była zbędna inwestycja w P900. Teraz nawet moja żona mówi żebym brał Choć z drugiej strony może to być podstęp, abym przestał organizować wyjazdy.

    Widziałem na tym forum foty z Radomia zrobione D7200+Sigma C 150-600. Efekt dla mnie bardzo dobry i wielce pożądany. Nie wiem na ile można porównać Sigmę C do Tamrona w fotografii dynamicznej. W statycznej fotki jakościowo podobne. D7200+Tamron 150-600 to absolutny maks na jaki mogę sobie obecnie pozwolić.

    https://www.youtube.com/watch?v=7_msTFAmwWY
    Ostatnio edytowane przez raziel79 ; 30-05-2019 o 19:23

  6. #26

    Domyślnie

    Jak żona pobłogosławiła zakup, to pędź czym prędzej do sklepu Bierz choćby na raty, byle się małżonka nie rozmyśliła

  7. #27

    Domyślnie

    Będziesz zadowolony. Duże znaczenie ma tutaj technika, umiejętności - kadrowania, doboru ustawień, ustawienia siebie, obróbki.
    Miałem S100-400, nie miałem T150-600 ale gdybym drugi raz wybierał to brałbym Tamrona.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Polecam Ci D7200 + N200-500. Jedynym minusem jest ogniskowa zaczynająca się od 200 mm
    A drugim pierścień zoom który nie nadaje się do szybkiej zmiany ogniskowej. No chyba, że o 100 mm

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A drugim pierścień zoom który nie nadaje się do szybkiej zmiany ogniskowej. No chyba, że o 100 mm
    Tak, sprawdziłem... Faktycznie pierścień zoomu nie nadaje się do zmiany ogniskowej. Mało tego - ten wariant zestawu już przestał być aktualny z powodu budżetu. Ale co tam! Ważne, że zbliżamy się małymi kroczkami do 10000 postów!

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc przy wyborze. W tzw. "międzyczasie" przeglądałem forum Canona, gdzie jeden z użytkowników zadał podobne pytania i wyrozumiałość i chęć pomocy ze strony użytkowników tamtego forum były na zupełnie innym poziomie. Także cieszę się, że będę bardziej aktywnym użytkownikiem właśnie tego forum.

    Niniejszym uroczyście oświadczam, że zamówiłem dziś zestaw Nikon D7200+Tamron SP AF 150-600mm 5.0-6.3 Di VC USD G2.

    Mocno wyszedłem poza budżet, ale cóż...Takie życie.

    Towar dotrze do mnie we wtorek, mam nadzieję, że w całości. Wtedy będę w pełni szczęśliwy. Pogoda w przyszłym tygodni ma być piękna, więc zapewne pojadę na Chopina sprawdzić co kupiłem

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 11:43
  2. Nikon D5500 + obiektyw do fotografii lotniczej
    By canooe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •