Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF-S 17-55 2.8 DX czy może coś innego?

    Potrzebuję uniwersalnego, jasnego zooma pod DX za rozsądne pieniądze (do 2500PLN). Zastanawiam się nad używanym N17-55 2,8. Stąd pytanie jak w temacie czy jest może jakiś inny obiektyw, którym warto się zainteresować. Na razie nie myślę o przejściu na FX. Z góry dziękuję za podpowiedzi i rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Bierz śmiało to, legendarne już, szkiełko. Tylko sprawdź dobrze przed zakupem - i mechanikę, i optykę. Jest to już dość wiekowy model i najnormalniej w świecie może być zajechany.
    W razie wątpliwości odpuść sobie zakup i szukaj innej okazji. Prędzej czy później trafisz na satysfakcjonujący Ciebie egzemplarz.
    Podczas testowania optyki sprawdź, czy nie występuje zjawisko "zdecentrowania", czyli: czy nie ma np. nieostrości po jednej stronie kadru. W obiektywach zużytych może takie zjawisko się pojawić.

  3. #3

    Domyślnie

    @tojo
    O Sigmie 17-50/2.8 nie słyszałeś?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @tojo
    O Sigmie 17-50/2.8 nie słyszałeś?
    Dokładnie. Po przebrnięciu przez N 17-55 i dwie S 17-50, zdecydowanie postawiłbym ponownie na Sigmę. Chyba, że musisz mieć pancerny obiektyw, a Twój aparat będzie się wygodnie trzymać przy jego gabarytach i wadze. Jeżeli tak, to pamiętaj, że ceny 2200-3000 są dość popularne za używki w różnych stanach, o czym pisał kolega wyżej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dokładnie. Po przebrnięciu przez N 17-55 i dwie S 17-50, zdecydowanie postawiłbym ponownie na Sigmę. Chyba, że musisz mieć pancerny obiektyw, a Twój aparat będzie się wygodnie trzymać przy jego gabarytach i wadze. Jeżeli tak, to pamiętaj, że ceny 2200-3000 są dość popularne za używki w różnych stanach, o czym pisał kolega wyżej.
    Dziękuję wszystkim za odzew.
    O sigmie słyszałem, ale mam wrażenie że to coś budżetowego jak moja wcześniejsza Tokina 28-70SV (obrazek super ale loteryjny AF i trochę słabo na 2,. Jak wypada ona pod względem obrazka w porównaniu do N17-55? Czym Nikkor podpadł, że wolisz Sigmę?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tojo Zobacz posta
    Dziękuję wszystkim za odzew.
    O sigmie słyszałem, ale mam wrażenie że to coś budżetowego jak moja wcześniejsza Tokina 28-70SV (obrazek super ale loteryjny AF i trochę słabo na 2,. Jak wypada ona pod względem obrazka w porównaniu do N17-55? Czym Nikkor podpadł, że wolisz Sigmę?
    Niczym nie podpadł, ale też niestety niczym się nie wyróżnił... Ot poprawne i nudne szkło. W centrum nawet ostre na 2.8, brzegi przeciętne, genialny, szybki i celny AF, uszczelnienia, metalowy korpus, świetna osłona słoneczna. Sigma go w niczym nie bije jeżeli chodzi o obrazek, jest bardzo podobnie. Jest delikatniejsza, ale spokojnie dasz radę jej nie zajechać. AF jest może ciut mniej pewny, ale na bank nie jest tak, jak piszą niektórzy. W cenie Sigmy 17-50 2.8 nie ma lepszego obiektywu w standardowym zakresie do DXa ze światem 2.8 i stabilizacją. Jedynie jak musisz mieć szkło pancerne, to Nikkor jest warty uwagi. A jeżeli obrazek jest priorytetem, to Sigma 18-35 1.8 Art.

  7. #7

    Domyślnie

    W sumie to dobra okazja podziękować @madebyzosiek za pozytywne opinie i oceny sigmy 17-50. Dzięki Tobie, czytając Twoje wyważone opinie, skusiłem się na Sigmę 17-50. Powiem, krótko. Rewelacja.
    "Przerobiłem" różnymi obiektywami różne ogniskowe i stwierdziłem, że najczęściej poruszam się w zakresie rzeczonej sigmy. Dlatego jeśli chodzi o ogniskowe zakup był przemyślany. W tej chwili jest to mój podstawowy obiektyw. Dodatkowo do torby trafia drugie szkło w zależności od planowanych zdjęć. Np. Tokina 11-16 lub Nikkor 55-300. Całość uzupełniają Nikkor 35 1,8 DX i Samyang 85mm.
    Nikon Z50

  8. #8

    Domyślnie

    Widzę, że muszę wybrać się do sklepu i popróbować tej Sigmy.
    Jeszcze raz dziękuję za opinie i rady.

Podobne wątki

  1. AF czy AF-S, a może coś innego?
    By borysekb in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 13:15
  2. nikkor AF 70-210/4-5.6 czy może coś innego?
    By tonacja in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 12:36
  3. Nikkor 55-200VR czy może coś innego?
    By raddeli in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 00:47
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 20:13
  5. SB czy może coś innego do D40?
    By agawytka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •