Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jaki to ptaszek?

    Muszę się przyznać, że moja edukacja zaczęła się i zakończyła na kosach, które co roku na moim balkonie zakładają gniazdo. Na działce natomiast w iglakach jakiś, niezidentyfikowany dla mnie, ptaszek złożył jaja. Bardzo ciężko tam zajrzeć. Tak na marginesie wczoraj w gnieździe były małe pisklaki. Czy ktoś z forumowiczów podpowie mi, na podstawie zdjęcia jaj o jakiego ptaszka chodzi? Jaja są zdecydowanie mniejsze od jaj kosa. Takie białe, raczej kremowe, nakrapiane.
    DSC_5596m.JPG
    DSC_5599m.JPG
    Nikon Z50

  2. #2

    Domyślnie

    Dla mnie jajka podobne bardzo do jaskółczych.

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą - dla mnie również jaja wyglądaja na jaskółcze.

  4. #4

    Domyślnie

    Jaskółcze? A która jaskółka robi gniazda na drzewie...
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    Jaskółcze? A która jaskółka robi gniazda na drzewie...
    No właśnie! Nie...to nie jaskółka. Coś się już wykluło. Niestety musimy odchylić gałęzie, żeby zajrzeć do gniazda.W tym momencie ptaszek ucieka. Mamy z żoną chytry plan Przyczaję się na jego drodze ucieczki i spróbuję zrobić fotkę. Jednak przy tak małym, szybkim ptaku może się to okazać niemożliwe. Generalnie też nie jest naszym zamiarem straszenie tych stworzonek. Zobaczymy!
    Ostatnio edytowane przez janu3 ; 28-05-2019 o 17:22
    Nikon Z50

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro to mały ptak, to może być makolągwa. Dorosła samiczka jest właściwie szara, ale samiec ma charakterystyczne pomarańczowe zabarwienie na piersi.
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #7

    Domyślnie

    A może lepiej będzie jak odpuścisz sobie zaglądanie do gniazda? Proponuję poczekać kilka dni, aż podloty wyjdą z gniazda, a wtedy łatwiej i co ważne - bezpieczniej dla ptaków zrobisz zdjęcie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    A może lepiej będzie jak odpuścisz sobie zaglądanie do gniazda? Proponuję poczekać kilka dni, aż podloty wyjdą z gniazda, a wtedy łatwiej i co ważne - bezpieczniej dla ptaków zrobisz zdjęcie
    Tak. To jasne i oczywiste. Nawet ostatnio nie zaglądam na działkę bo zimno, wietrznie i deszczowo. Co roku goszczę na balkonie kosy. Doświadczenie więc jakieś posiadam
    Nikon Z50

  9. #9

    Domyślnie

    Może ta strona http://fotoptaki.art.pl/album_user.p...c9665&start=96 pomoże Ci rozwiązać zagadkę. Znajdziesz tam piękne zdjęcia ptaków i wyszukiwarkę dzięki, której łatwiej/szybciej będziesz mógł zweryfikować czy dana nazwa ptaka to "Twój" ptaszek

  10. #10

    Domyślnie

    Mamusia wprawdzie bardzo szybka i nielubiąca pozować dała się jakoś sfotografować. Muszę na jakimś forum ornitologicznym dopytać jaki to ptak. Makolągwa? Hmmm...nie jestem pewien.
    DSC_5812_DxO.jpg
    Nikon Z50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Jaki to ptaszek?
    By NiKtos in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 20:34
  2. [ Przyroda ] Jaki to ptaszek?
    By leon001 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 23:45
  3. [ Przyroda ] ptaszek - nie wiem jaki ;-(
    By zprkangur in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 22:26
  4. [ Przyroda ] ptaszek - tylko jaki ?
    By zprkangur in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 23:00
  5. [ Przyroda ] Ptaszek nie wiem jaki ale ładny....
    By Aberrator in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 10:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •