Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie WiFi w Nikonie D750 i innych starszych modelach

    Moduł WiFi w D750 niby jest. Szkoda, że nieużyteczny. Aparatu nie da się podłączyć do sieci domowej (do routera) jedynie do smartphone lub laptopa.
    Do mojego D750 jest jedna dedykowana aplikacja WMU na smartphone ale nie udało mi się jej uruchomić na Androidzie 9,0.
    Dostałem szczegółową instrukcję z serwisu ale nie działa, na starszych wersjach WMU kiepsko ale działała.
    Obecnie na smartphone nie ma żadnej działającej aplikacji z GooglePlay do zdalnego robienia zdjęć po WiFI.
    Na laptopie pod Windows można coś znaleźć AIRNEF czy QDSLR

    O funkcji automatycznego przesłania zdjęć z aparatu na laptopa czy komputer jak aparat pojawi się w zasięgu domowego WIFI nie ma co marzyć.
    Uważam, że każdy aparat powinien obecnie przesyłać automatycznie zdjęcia na domowy komputer czy NAS.
    Do nowszych body jest SNAPBRIDGE gdzie taka funkcja prawdopodobnie działa i można zdjęcia przesłać na FB czy TWITERA.
    Trochę żal, że Nikon niefrasobliwie (nie chciałem napisać olewa) traktuje swoich starych klientów i nie dostarcza żadnej działającej aplikacji.

    Czy i kiedy NIKON poprawi aplikację do obsługi WiFi ze starszymi body np D7200 czy D750?
    Proponuję zgłaszać to jako niezgodność towaru z umową - w materiałach reklamowych Nikon chwali się WiFI a w praktyce jest
    to całkowicie bezużyteczny gadżet i śmiało można to zareklamować i żądać np obniżenia ceny za zakupione body.
    Ewidentnie kulawe WiFI i brak aplikacji powinien spotkać się z reakcją i sprzeciwem użytkowników.

    No chyba, że komuś udało się obejść i ogarnął SNAPBRIDGE na D750 albo znalazł inna działającą aplikacje lub łączy się po kablu?
    Jak radzicie sobie z niedziałającym WiFI - czy tylko mnie to przeszkadza?
    Jarek

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym wolał szybsze parowanie korpus/smartfon, bo WMU/Snapbridge używam jako pilota.
    Osobiście nie mam problemu, żeby po powrocie do domu wyciągnąć kartę z korpusu i zgrać zdjęcia, zwłaczcza, że częstwo jest to kilkanaście i więcej GB.
    A słabo mam potrzebę wysyłania na FB 50MB NEF'a.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JKUBACKI Zobacz posta
    Do mojego D750 jest jedna dedykowana aplikacja WMU na smartphone ale nie udało mi się jej uruchomić na Androidzie 9,0.
    To masz coś namieszane, najpewniej w ustawieniach. U mnie WMU na Androidzie 9 działa:

    Choć puszka inna, D7200.
    I jak napisał Kojot, mogło by to szybciej łączyć.

    Co do innych apek, swojego czasu polecany był Helikon remote, czy jakoś tak. Na androida oczywiście.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Tez nie widzę potrzeby umieszczania NEF 50MB na FB i używam kart i USB2 do transferu zdjęć na komputer z PS ale cieszyłbym się z faktu automatycznego przesłania pliku tym bardziej że
    po WiFi 72 Mbps to jedno zdjęcie nawet NEF zajęłoby tylko kilka sekund. Nawet bez włączania aparatu. Automat. A tak biegam z kartami do komputera,
    Natomiast nie rozumiem dlaczego w nowym SNAPBRIDGE dla D500 D850 jest taka możliwość a o starszych korpusach NIKON zapominał....
    Czyli wiedzą i potrafią ale nie chcą i o starych użytkownikach nie pamiętają.....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    [QUOTE=OjTam;4052332]To masz coś namieszane, najpewniej w ustawieniach. U mnie WMU na Androidzie 9 działa:

    No pewnie mam namieszane. Ale router działa, łącza udostępnia, drukowanie działa a moduł WIFI Nikona nie.
    Parowanie WMU z smartphonem trwało zazwyczaj 2-3 minuty i raz się udawało a raz nie.
    Wolałem opanować tryb z samowyzwalaczem i aktywną funkcją d4...

    A zwróciłeś uwage na nowoczesny i funkcjonalny interfejs tej aplikacji WMU - toż mamy 2019 rok i wszystko jest online.
    Dobrze byloby miec choc jedną pewną i działająca apkę na starszych puszkach też...;-{

    Jaką wersję softu masz na tej D7200 NIkona - może WMU działa tylko na starszym sofcie?

  5. #5

    Domyślnie

    Mam C1.02 i L2.016.
    Nie są to najnowsze.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ja bym wolał szybsze parowanie korpus/smartfon, bo WMU/Snapbridge używam jako pilota.
    Osobiście nie mam problemu, żeby po powrocie do domu wyciągnąć kartę z korpusu i zgrać zdjęcia, zwłaczcza, że częstwo jest to kilkanaście i więcej GB.
    A słabo mam potrzebę wysyłania na FB 50MB NEF'a.
    Zapytam z ciekawości z jakiej odległości body-smartfon możesz się łączyć pod Snapbridge. Ja z D500 gdzieś do 1-1.5 m i to jest dla mnie największa niedogodność, bo jeżeli muszę stać na wyciągnięcie ręki od aparatu to po co ta cała inscenizacja z Wi-Fi i Bluetooth koniecznie razem działające w jednej aplikacji.

  8. #8

    Domyślnie

    Zwykle używam do jakiś gruppikczersów, więc 4-7m.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też zamierzałem tego tak użyć ale niestety nic z tego nie wychodzi bo zasięg jest do bliskiego portretu. Maże w moim body jest coś nie tak, ale było by to dość dziwne.

  10. #10

    Domyślnie

    Zrobię test jak mi sprzęt wróci z kalibracji w foto-technice.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d750 nie mogę włączyć WIFI
    By himself in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-04-2019, 10:49
  2. D750 brak WiFi
    By zuber in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2019, 20:06
  3. Przekaźnik wifi do D750
    By lmalik in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2017, 18:36
  4. Nikon D750 czy działa kontrola przez WiFi ?
    By Brassai in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 04:07
  5. WiFi w D750
    By Klikacz2 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •