Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Karty pamięci

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2018
    Miasto
    Polska
    Posty
    23
    Wpisów
    1

    Domyślnie Karty pamięci

    Witam
    Na dzień dzisiejszy w aparatach stosowane jest kilka kart pamięci ale spotkałem się z opinią że karty CF są bardziej stabilne niż kary SD czy SDHC czy to prawda?

  2. #2

    Domyślnie

    Żadna karta SD mi nie padła, używam w aparatach tylko SanDiska różnych modeli, od 8 gb do 32 gb Extreme pro.
    Padła mi MiniSD SanDiska 64 GB.
    O innych się nie wypowiem bo nie mam.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Stare CF miały duże układy i powolne zazwyczaj co nie generowało temperatur itd, SD przy dużych szybkościach potrafi strasznie sie nagrzać, dlatego XQD/CFE to przyszłość.
    U mnie padły tylko i wyłącznie sandisk i chyba jeden lexar, kingstony i sony odpukać chodzą bez problemu od lat.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tą przyszłością XQD to możebyć różnie . Od strony technicznej mogę się zgodzić ale przy obecnych cenach tych kart nie bardzo widzę sens ich kupowania poza zastosowaniami zupełnie specjalnymi. Starczy popatrzeć na porównanie cen 32 gb SDHC 300MB/s i XQD 32 gb 400 MB/s. Za jedną XQD można kupić prawie cztery SD.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Porównaj ceny SD najnowszej rewizji ( czyli też opartej na 3D NAND ) o szybkości zbliżonej do 400MB/s to zobaczysz że ceny takie same, pomijam przydatność ale "na dniach" będzie sprzęt wymagający takich szybkości w zapisie video.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że od wprowadzania nowych technologii niema odwrotu i rozumiem, że za te naklady inwestycyjne ktore są niezbędne do ich wprowadzenia ktoś musi zapłacić. Ja tylko zwróciłem uwagą, że nie wszyscy muszą, a z bardzo dobrymi rozwiązaniami technicznymi dość często jest tak, że przegrywają z gorszymi. Moim skromnym zdaniem, na dzisiaj cena i walory użytkowe za pamięci XQD w porównaniu do szybkich SD jest mało opłacalna. Jeżeli więc cena XQD w najbliższym czasie nie spadnie przynajmniej o połowę to ta technologia będzie w ślepej uliczce, bo ilu może być chętnych na 32gb za prawie 1000zł.

  7. #7

    Domyślnie

    Ta technologia (XQD) nie będzie w ślepej uliczce. Tak technologia już jest w ślepej uliczce. XQD mają być zastąpione przez CFE. Jest tylko pytanie, która wielkość tych kart przyjmie się jako masowy (powiedzmy) standard, i czy gniazda na XQD nie staną się zabytkiem. Ja bym stawiał na type A.
    https://nikonrumors.com/2019/03/12/i...ry-cards.aspx/

    Witam
    Na dzień dzisiejszy w aparatach stosowane jest kilka kart pamięci ale spotkałem się z opinią że karty CF są bardziej stabilne niż kary SD czy SDHC czy to prawda?
    A jakie to ma znaczenie? Gniazdo jest jakie jest w danym aparacie i można wybrać jedynie model. To takie czysto teoretyczne pytanie, tak?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty
    ........ ta technologia będzie w ślepej uliczce, bo ilu może być chętnych na 32gb za prawie 1000zł.
    Ostatnio za 64GB (najnowsze Sony) w centrum Warszwy zapłaciłem 580zł. Za 1100zł kupujesz 128GB. Więc może tutaj sobie darujmy fake newsy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Ja rozumiem, że od wprowadzania nowych technologii niema odwrotu i rozumiem, że za te naklady inwestycyjne ktore są niezbędne do ich wprowadzenia ktoś musi zapłacić. Ja tylko zwróciłem uwagą, że nie wszyscy muszą, a z bardzo dobrymi rozwiązaniami technicznymi dość często jest tak, że przegrywają z gorszymi. Moim skromnym zdaniem, na dzisiaj cena i walory użytkowe za pamięci XQD w porównaniu do szybkich SD jest mało opłacalna. Jeżeli więc cena XQD w najbliższym czasie nie spadnie przynajmniej o połowę to ta technologia będzie w ślepej uliczce, bo ilu może być chętnych na 32gb za prawie 1000zł.
    Ale przecież można kupić sprzęt, który jest na karty SD albo nawet na dwie, są też takie modele co mają to i to, Zetki nikona to nowy system i oparli się na tym co przyszłościowe, okres przejściowy w tej kwestii to były D850 i D500, Panas wchodzi w CFE, Sony też coś tam myśli nad tym, jest to nieuchronne jak dawniej przejście z CF na SD.
    Szybkie XQD 120GB kosztuje 800zł na amazon.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ta technologia (XQD) nie będzie w ślepej uliczce. Tak technologia już jest w ślepej uliczce. XQD mają być zastąpione przez CFE. Jest tylko pytanie, która wielkość tych kart przyjmie się jako masowy (powiedzmy) standard, i czy gniazda na XQD nie staną się zabytkiem.
    To już ustalono w 2017 roku że CFE będzie zgodne z XQD, dlatego Zetki, Panas i może SOny nowe mają złącza XQD/CFE, te inne są do kamer podobno.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale przecież można kupić sprzęt, który jest na karty SD albo nawet na dwie, są też takie modele co mają to i to, Zetki nikona to nowy system i oparli się na tym co przyszłościowe, okres przejściowy w tej kwestii to były D850 i D500, Panas wchodzi w CFE, Sony też coś tam myśli nad tym, jest to nieuchronne jak dawniej przejście z CF na SD.
    Szybkie XQD 120GB kosztuje 800zł na amazon.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    To już ustalono w 2017 roku że CFE będzie zgodne z XQD, dlatego Zetki, Panas i może SOny nowe mają złącza XQD/CFE, te inne są do kamer podobno.
    Już pisałem dlaczego zabieram głos w sprawie XQD. Kupiłem D500 nie po to żeby się ścigać w długości serii 10kl/s bo jeżeli będę miał szybką serię przez sekundę czyli 10 klatek to i tak jest to dla mnie wystarczające. Nie zmienię go jak sugerujesz dlatego, że XQD są bardzo drogie. Przypuszczam, że takich którzy muszą "grzać" przez minutę albo dłużej 10 kl/s jest kilku w Polsce (może się mylę) i oni muszą zapłacić dodatkowo około 50% ceny body za: gripa, baterię "atomową" i pamięć XQD oraz czytnik ktory też do tanich nie należy. Ja kupiłem D500 żeby mieć dobry AF z długimi obiektywami nawet w słabszym oświetleniu i mam. Ponieważ mam dwa sloty to gdyby XQD były za mniejsze pieniądze to bym taką kartę kupił, ale puki co nie kupię bo wolę takie pieniądze wydać na bardziej potrzebne rzeczy. Nie wiem ilu jest takich jak ja którzy mają możliwość korzystania z XQD ale ze względu na cenę jest to dla nich taka ciekawostka, że od czasu do czasu spogląda się, czy może cena zeszła na akceptowalny poziom, czy też może przestali już to produkować. Na szczęście mam drugi slot bez ktorego bym pewnie D500 nie kupił i do niego mogę włożyć "zwykłe" SD 300mb/s. Jeżeli takich jak ja jest trochę więcej niż śladowe ilości to XQD ma słabe możliwości do zdobywania rynku i dlatego napomknąłem o ślepej uliczce dla XQD, chociaż wolał bym żeby się rozwinął i zszedł na rozsądny poziom cen dla kart pamięci.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Karty pamieci
    By ANDEK in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 23:02
  2. karty pamieci
    By Nemesis19 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 15:16
  3. Karty pamieci
    By bambus1181 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 11:34
  4. Karty pamięci do D80
    By yozz84 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 18:42
  5. D 80 karty pamięci
    By omaar1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •