Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Karty pamięci

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znam takich co kupują samochody za 300 tysiaków z ginatycznymi silnikami i przerabiają na gaz bo... dodaj sobie czy chcą być bardziej eko czy dlatego że pali benzyny po mieście 20L
    Spokojnie ja tu nie wciskam nic i nie bronie dlaczego Nikon zrobił tak czy siak, osobiście uważam że tak jak kiedyś karty CF przeminęły tak teraz pora na SD i nic nie pomoże tłumaczenie że ktoś jakieś karty ma taniej i pełną ich szufladę, potraktuj D500 jako ukłon w stronę klientów i danie im sprzętu przejściowego odnośnie nośnika.

  2. #12

    Domyślnie

    Naprawdę porównujesz CF z SD? Naprawdę?
    A może CF były drogie, wielkie i niszowe... co przypominają? SD?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    ...czytnik ktory też do tanich nie należy...
    ...rozsądny poziom cen dla kart pamięci.
    Kupiłem 64 GB Lexara za 500 zł. Używana, z pewnego żrodla. Czytnik to 50 zł. u Chińczyka. Śmiga bez problemów. Więc mozna znaleźć coś w budżetowych pieniądzach. Co do korzyści z nieustającej serii to fakt - nie wiem co musiałbym mieć w kadrze żeby nie puszczać spustu. Ja kupiłem XQD bo lubię mieć dwie karty a konstrukcja aparatu jest jaka jest więc alternatywy nie ma.

  4. #14

    Domyślnie

    Hej, korzystając z okazji podpytam, wiem, że temat milion razy wałkowany ale wszędzie wszyscy piszą "no od czego jest instrukcja - sprawdź", problem w tym, że przeczytałem ją od deski do deski i nie ma tam nic konkretnego. Chodzi o karty SD do NIKON D3000. Kupiłem ostatnio kingstona 64GB SDXC jakąś super szybką w promocji za dobre pieniądze i mówię, kij że taka wielka niech będzie. Ale wsadzam ją do aparatu i najpierw "sformatuj kartę" a później komunikat "karta jest pełna"... Więc upatrzyłem sobie SanDisk Extreme PLUS SDHC 16GB (bo chciałem już taką szybszą) ktoś tego używał? Działa to?

  5. #15

    Domyślnie

    Ja używam tylko karty Sandiska, SD, microsd, i jest super. W 2 lustrzankach oraz w gopro. Ultra, Extreme i jedna Extreme pro. Polecam. Zero problemów.
    Sorry, jedna mi padła w 2018 Extreme, sklep oddał mi pieniądze i za 64gb kupiłem 128 GB go gopro się przyda

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #16

    Domyślnie

    Super, dzięki za info

  7. #17

    Domyślnie

    Poszukaj pod koniec instrukcji, na 100% są wymienione. Z tego co widzę to max. 32GB, SDHC. Generalnie sporo kart jest wstecznie kompatybilnych, pamiętam, że do d80 wkładałem jakiegoś Sandiska 32 GB (obsługiwał zdaje się max 4GB), ale to trzeba po prostu sprawdzić. Myślę, że nie ma sensu kupować najszybszej obecnie karty do tego aparatu, bo tego nijak nie wykorzystasz (może tylko podczas zgrywania zdjęć) a właśnie najnowsze karty mogą powodować problemy.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tam chyba jest max 32GB bo nie obsługuje SDXC, a szybkości jak napisał poste w takim sprzęcie nie są istotne tylko np w czytniku teraz tanie są takie.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Poszukaj pod koniec instrukcji, na 100% są wymienione. Z tego co widzę to max. 32GB, SDHC. Generalnie sporo kart jest wstecznie kompatybilnych, pamiętam, że do d80 wkładałem jakiegoś Sandiska 32 GB (obsługiwał zdaje się max 4GB), ale to trzeba po prostu sprawdzić. Myślę, że nie ma sensu kupować najszybszej obecnie karty do tego aparatu, bo tego nijak nie wykorzystasz (może tylko podczas zgrywania zdjęć) a właśnie najnowsze karty mogą powodować problemy.
    Pod koniec instrukcji jest tylko że SD i SDHC ale nic o pojemności - no nic pojemności 32gb i tak nie będe pakował myślę, że kupię 2x 16gb i już. Chodziło mi o trochę szybszą bo chciałem poćwiczyć robienie serii zdjęć np kaczek startujacych z wody do lotu ale aktualnie zrobi 3 i staje, pytanie czy jeśli nawet kupię szybszą to coś zmieni :/

  10. #20

    Domyślnie

    Poszukaj manuala po angielsku, na 100% będzie.
    Popatrz na ustawienia, nie powinien stawać po 3 zdjęciach, nawet z wolną kartą. Może mulić, ale nie stawać.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Karty pamieci
    By ANDEK in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 23:02
  2. karty pamieci
    By Nemesis19 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 15:16
  3. Karty pamieci
    By bambus1181 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 11:34
  4. Karty pamięci do D80
    By yozz84 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 18:42
  5. D 80 karty pamięci
    By omaar1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •