Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Cool Zestaw lamp Godox vs yongnuo manualne

    Witam,

    mam zamiar zaopatrzyć się w zestaw trzech lamp (na statywie) do Nikona d5300.

    Lampy mają posłużyć wyłącznie do wykonywania zdjęć pomieszczeń. Dlatego sugeruje manualny zestaw wraz z sterownikiem (zdjęcia zdalne).

    Co mnie interesuje, wysoka moc lampy, zasięg oraz kompatybilność. Lampa + sterownik do 700 zł, kolejną zamierzam dokupić jeśli opanuje zestaw pojedynczy.

    Co znalazłem:

    GODOX TT600/660 + sterownik X1T ~ 450zł/600zł (GW ?/ 2-lata)

    oraz

    YN 560 IV + sterownik tx ~ 450zł (GW 2-lata)

    Czy ktoś z praktycznego punktu widzenia może doradzić (jakaś inna marka/model) w dobraniu odpowiedniego zestawu?

    Z opinii internetowych, dowiedziałem się jedynie że marka GODOX jest wykonana z lepszych materiałów niż YN. Ale nic konkretnie się nie dowiedziałem pod względem samego użytkowania.
    Znam też odpowiednik GODOX'a czyli Quadralite STROBOSS tylko każda lampa jest wyposażona w TTL za który nie zamierzam dopłacać, wole kolejną lampę.

    Dodatkowo chciałbym pozyskać opinie, czy zabezpieczanie gwarancyjne ma tu wielkie znaczenie? Chodzi o ogólną ocenę awarii lamp i ich ewentualnej konserwacji.

    Z góry dzięki i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Są Strobossy bez TTL. 60 Basic ma oznaczenie.
    Choć do Twoich celów YN chyba lepszy będzie. Tańszy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Inną sprawą jest to, że Quadralite/Godox to jednak bardzo duży system który działa na jednym systemie radiowym.
    Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sprzedałem Yongnuo i przeszedłem na Quadralite.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nelro Zobacz posta
    Inną sprawą jest to, że Quadralite/Godox to jednak bardzo duży system który działa na jednym systemie radiowym.
    Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sprzedałem Yongnuo i przeszedłem na Quadralite.
    Dzięki za odpowiedz, sugeruje się podobnym tropem. (Docelowo będę chciał zastąpić dwa flashe np: Godox AD600BM). A rozłam na Quadralite/Godox to faktycznie nazwa? np: sterownik GODOX będzie współgrał z lampą Quadralite jak również GODOX, czy nie stawia się ryzyka i zachowuje jednolite marki? Dodatkowo dopytam, co to znaczy że lampa jest uniwersalna? np: https://tiny.pl/t9sts

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek6116 Zobacz posta
    A rozłam na Quadralite/Godox to faktycznie nazwa? np: sterownik GODOX będzie współgrał z lampą Quadralite jak również GODOX, czy nie stawia się ryzyka i zachowuje jednolite marki?
    To nie rozłam. To brandy. Tak jak Cheetah, eVolve i diabli wiedzą, co jeszcze. Będzie banglać.
    Cytat Zamieszczone przez piotrek6116 Zobacz posta
    Dodatkowo dopytam, co to znaczy że lampa jest uniwersalna? np: https://tiny.pl/t9sts
    To znaczy, że jest uniwersalna.
    Brak automatyki, będzie działać z każdym aparatem ze standardową stopką.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, pewnie skuszę się na Quadralite ze względu na bezpośrednią wyłączność u nas w kraju.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak chcesz QL, to może zastanów się nad Navigator X2, jako nadajnikiem? Droższy, fakt, ale wygodny.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też pozbyłem się Yongnuo i przeszedłem na Quadralite. Jeśli na statyw, to Stroboss 60 Basic jest wystarczający. Nie ma TTL, ale to w zasadzie nie jest potrzebne i fajnie działa nawet w HSS (poprzez nadajnik). Mogę polecić z czystym sumieniem.

Podobne wątki

  1. Quadralite - Stroboss 60 (Godox TT685) vs YONGNUO 685
    By Niewin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 11:57
  2. zestaw lamp
    By Damian.P in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 19:44
  3. Wyzwalacz lamp Yongnuo RF-605N - D90 i Yongnuo 565ex
    By Prezo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 22:38
  4. Jakie radio - manualne ustawianie mocy każdej z lamp
    By marmajt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 06:06
  5. wyzwalanie dwóch lamp YONGNUO YN 460 II
    By pavel_9 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 15:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •