Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zegar w D750 i D850

    Jeden z zegarów w aparacie śpieszy mi się, lub opóźnia, po tygodniu zawsze jest różnica kilku sekund. Przez co mam później problem z selekcją zdjęć. Czy macie na to jakiś sposób?

    Dodam, że wcześniej mając D600 i D750 zegary pracowały co do sekundy.

  2. #2

    Domyślnie

    Przed sesja podłącz do kompa i aktualizuj godzinę.

    W C sama sie aktualizuje automatycznie w N powinno być podobnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jeden z zegarów w aparacie śpieszy mi się, lub opóźnia, po tygodniu zawsze jest różnica kilku sekund. Przez co mam później problem z selekcją zdjęć. Czy macie na to jakiś sposób?

    Dodam, że wcześniej mając D600 i D750 zegary pracowały co do sekundy.
    Mamy. Przed robotą ustawiasz sobie ten sam czas w obu puszkach i już nie ma problemu. Chyba, że nie umiesz - wtedy trzeba do serwisu słać, żeby ustawili. To jest w końcu sprzęt dla ludzi myślących.
    Jacek

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Mamy. Przed robotą ustawiasz sobie ten sam czas w obu puszkach i już nie ma problemu. Chyba, że nie umiesz - wtedy trzeba do serwisu słać, żeby ustawili. To jest w końcu sprzęt dla ludzi myślących.
    Forum tez jest dla myślących ludzi, jak masz problem z emocjami to są lepsze sposoby na wyładowanie się.


    @Zelber dzięki
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-05-2019 o 14:46

  6. #6

    Domyślnie

    Ja synchronizuje ustawiajac przed kazdym repo manualnie czasy, tyle ze na 3 puszkach. Przy czym o ile rozjazd jest jakos zauwazalny, parenascie sekund w ta czy w ta nie robi mi specjalnie roznicy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ja synchronizuje ustawiajac przed kazdym repo manualnie czasy, tyle ze na 3 puszkach. Przy czym o ile rozjazd jest jakos zauwazalny, parenascie sekund w ta czy w ta nie robi mi specjalnie roznicy.
    Najgorzej. Wcześniej tego nie musiałem robić, bo wszystko działo idealnie. Teraz czas się rozjeżdża.

  8. #8

    Domyślnie

    Przed każdym reportażem ustaw czas i tyle. Albo skontroluj, czy rozjazd po na przykład tygodniu jest większy niż 1-4 sekund. Tego który przyspiesza ustaw na -4 sekundy i będziesz miał więcej czasu zanim będzie to przeszkadzać. Nawet w dynamicznym repo nie robisz zdjęć dwoma aparatami razem, więc te +/-4 sekundy nie mają żadnego znaczenia. Gorzej jakbyś pracował na dwóch fotografów i ten drugi miałby przesunięcie czasowe

  9. #9

    Domyślnie

    W Nikonie to różnie bywa. Pracujemy równolegle na D610+D700+D850, ustawiamy manualnie przed każdym reportażem, z tolerancją max 1-2s. Zdążyło wejść w krew.

  10. #10

    Domyślnie

    WMU ma opcję synchronizacji zegara aparatu ze smartfonem. W SnapBridge tego nie ma?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 24-08-2019, 17:07
  2. D850 AF środkowe punkty vs d750/d810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2018, 18:51
  3. Sterowanie za pomocą qDslrDashboard Nikona D750 i D850
    By Angelo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2018, 17:25
  4. D750 vs D850
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 21:08
  5. Aparat na koncerty po D7100... D500, D750, a może D850?
    By Michał Sz. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 00:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •