Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D3100 18-105 a nowa puszka

    Witam,
    Posiadam aktualnie już prawie 9 letniego Nikona D3100 z obiektywem 18-105. Dotychczas nie było z nim problemów. Zdjęcia robił dobre jak na moje możliwości. Dużo się nauczyłem przez te lata. Natomiast licznik wskazuje już ponad 90k. Często wyjeżdżam w podróże i wyjazdy - boję się że nagle mi padnie i zostanę na ciekawym wyjeździe bez aparatu, dlatego chcę zakupić drugi aparat. Wstępnie testowałem przez tydzień Olympusa OM-D E-M10 MII ale nie sprawdził się wcale, więc powróciłem myślami do lustra. Akurat jest promocja na nikony. Zastanawiam się nad D3500, D5300, D5600 + kit. Kit przepnę do starej puszki a 18-105 powędruje do nowej. Jakie zdjęcia robię - głównie krajobrazy, góry, dzieci . Lubię też poeksperymentować z nocnymi zdjęciami, zachodami, wschodami słońca, HDR. Pytanie którą puszkę wybrać i dlaczego ? Ewentualnie zastanawiam się też nad jakimś lepszym obiektywem - ale tutaj nie mam wcale doświadczenia czy kupno innego obiektywu faktycznie poprawi zdjęcia w sposób zauważalny ?
    D3100 + N18-105 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Do HDR przyda się bracketing (dostępny w linii D5000, wprawdzie tylko 3 zdjęciowy, ale zawsze coś )
    Do dzieci przyda się 39 punktów AF.
    Przy cenie D5600 po rabacie podobnej jak D5300, wybrałbym D5600.
    D3500 jest niby znacznie tańszy, ale jest jeszcze bardziej okrojonym aparatem niż D3100, więc funkcjonalnie byłby to krok wstecz. Nie dotyczy to oczywiście samej jakości zdjęć, która jest porównywalna we wszystkich nowych Nikonach (z podanej przez Ciebie trójki prawdopodobnie D5600 będzie miał (minimalnie) najlepsze rawy, z drugiej strony D3500 może mieć najładniejsze jpegi "z puszki", bo w najniższej linii jpegi mają ustawione "mocniejsze" kolory).

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło a temat powraca.

    Raczej zdecyduję się na zakup nowego D5600 i do tego wypatrzyłem sobie obiektyw AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G.
    Pytanie czy to dobry pomysł ? Czy ten obiektyw będzie działać dobrze z D5600 ? i ewentualnie z D3100 którzy już posiadam ?
    Czy jakość zdjęć będzie wyraźnie lepsze w porównaniu do 18-105 ? Wydaje mi się że tak bo obiektyw znacznie jaśniejszy ?
    Czy ten obiektyw nadaje się do fotografowania krajobrazów podczas wypraw ? (głównie góry) ? oraz codziennych zdjęć dzieci ?

    A może jakieś inne lepsze propozycje ?
    D3100 + N18-105 VR

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do krajobrazu lepsze 18mm i jasność nie przydaje się, 35mm ustaw sobie na swoim obiektywie i zobacz czy taki kąt widzenia będzie ok, jasność 35-tki przyda się w ciemnych miejscach, do portretu itp.
    Jak chcesz skok jakości i uniwersalność to masz sigme 17-50 ale stałki to też dobry pomysł jeśli to wykorzystasz.
    Odczujesz wyrażnie przejście z D3100 na nowszą puszkę, D5300 to już świetna matryca, D5500/D5600 to detale do video, ekran dotykowy itp.

  5. #5

    Domyślnie

    Obiektyw AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G ma najgorszy AF ze wszystkich obiektywów jakie miałem. Jest bardzo wolny, nie nadaje się do zdjęć dzieci w ruchu. Do tego jego celność to też loteria. Testowałem starego Tamrona 17-50 f2,8 i tenże kładzie go na łopatki. 35mm do krajobrazu też lipa.

    Jeśli jednak chciałbyś kupić, to mam na sprzedaż mało używaną sztukę. Stan bardzo dobry, pierwszy właściciel itd... Wiem, że wielu ludzi go chwali, ale ja nie mam do niego cierpliwości, i leży biedak samotnie w szafie...


    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Do HDR przyda się bracketing (dostępny w linii D5000, wprawdzie tylko 3 zdjęciowy, ale zawsze coś )
    bracketing można zrobić ręcznie, a nawet powinno gdyz często 3 zdjęcia nie wystarczają tak duża jest rożnica ekspozycji. Daje na M i po kazdym klapnieciu zdjęcia kólkiem zmienia czas o połowe i tyle...w kilka sekund ma tyle ekspozycji ile chce. Owszem trwa to pare sekund dłużej ale ma tych klatek ile chce. Jedyny minus jak jest wiatr i chmury się szybko przesuwają. Wtedy między 1 a np. 7 klatką już ruch jest widoczny

Podobne wątki

  1. Nowe obiektyw (sigma 18-35 + Sigma 50) czy nowa puszka (nikon d750)
    By DamianKakietek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 23:36
  2. Sprzęt - czym uzupełnić ten zestaw? Nowa puszka czy obiektyw?
    By zielonek430 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 10:09
  3. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19
  4. Kłopoty z nową puszką Canona
    By roofman in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 00:23
  5. Ponoć Nowa puszka SONY
    By amator666 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 13-03-2007, 11:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •