Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Nowy komp z jednym 'ale' i czy warto

    Moj desktop (z malymi upgradeami) ma juz ponad 8 lat.

    W sumie smiga bezproblemowo, ale pomyslalem zeby zbudowac nowa bestie na kolejne 8 lat.

    Jest jednak jedno, ale. Otoz mam powody by na zewnatrz, czyli w internecie dla pewnych serwisow moj komputer wygladal tak jak w chwili obecnej. Chodzi mi glownie o cookies i wszystko inne co definiuje, ze juz wczesniej sie logowalem z okreslonych lokalizacji jako konkretny user.

    Pytanie czy moge te informacje przeniesc na nowy dysk (zakladam, ze wystarczy sklonowac obecny i wgrac na nowy), choc preferowalbym przeniesienie tych informacji na nowy OS (w tej chwili Win7). Pytanie czy mozna i jak to zrobic.

    Jak powyzsze sie da to mozemy przejsc do etapu HW.

    Co chcialbym zachowac z obecnego kompa:
    1. Obudowa Lian-Li - A71 full tower
    2. Zasilacz Corsair CP-9020073 Professional Platinum Series HX850i
    3. Sapphire Dual-X Radeon R9 270X OC 2GB GDDR5 (2 sztuki)
    4. Dyski twarde HDD (jako storage)
    5. Napedy (wcale ich nie uzywam)

    Co chce zmienic:
    1. Procek (obecnie i7-2600k)
    2. Plyta glowna
    3. RAM (obecnie 16GB)
    4. Dysk systemowy (obecnie SSD Samsung 256GB)

    Dodatkowo ma zostac monitor Eizo ColorEdge CG241W

    Zastosowanie kompa: wszystko oprocz gier i edycji wideo. duzo internetu, obrobka zdjec, etc.

    Co mi przeszkadza obecnie: powolna obrobka zdjec, duzo czasu na stackowanie setek zdjec, powolna konwersja video (np 4k do FHD)

    Ile moge wydac: powiedzmy z 6000zl na powyzsze czesci. Chyba, ze warto wymienic cos wiecej, albo na cos zdecydowanie wydajniejszego to moze jeszcze z 2000zl sie znajda.

    Prosze o konstruktywne sugestie
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2

    Domyślnie

    I9 9770K - 1 849,00 zł
    Gigabyte Z390 AORUS MASTER - 1 289,00 zł
    Corsair 16GB 3200MHz Vengeance RGB PRO CL16 (2x8GB) - 629,00 zł
    Samsung 1TB 970 EVO M.2 2280 NVMe - 1 019,00 zł

    Razem: 4 786 zł

    Przydałoby się, dobre chłodzenie tego pieca - np.:
    Fractal Design Celsius S36 Black - 649,00 zł
    be quiet! Silent Loop 360 - 649,00 zł
    NZXT Kraken X72 - 869,00 zł

    Kwesia wyboru rozmiaru 280mm czy 360 (te wyżej to 360mm), bo te chłodzenia muszą Ci się zmieścić do obudowy A najlepiej ją wywal i kup sobię nową dużą budę, jeśli taką potrzebujesz, np.
    Bark Base 900 V2 - 959,00 zł
    mniejsza (ja mam taką) Dark Base 700 - 689,00 zł

    Mocny zestaw bo budżet duuży także zaszalałem trochę. Procesor + chłodzenie + ta płyta główną pozwolą na bezproblemowe i bezpieczne podkręcenie tego procesora (świetna sekcja zasilania CPU na płycie głównej). RAM dałem 3200 CL16 ale można zamówić 3000 CL15.

    Ja bym się nie zastanawiał, tylko zamawiał i składał kompa
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za sugestie HW. Pominales jednak moje 'ale' ktore jest numerem 1 jeden jesli chodzi o rozbudowe. Da sie to zrobic tak jak opisalem (sklonowanie) lub jakos inaczej?
    Druga sprawa, ze nie chce wywalic na nowa bude 1kzl jesli stara daje rade (cos jej brakuje?).
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    klonowanie dysków jest możliwe, ale nie znam się na tym.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Jest jednak jedno, ale. Otoz mam powody by na zewnatrz, czyli w internecie dla pewnych serwisow moj komputer wygladal tak jak w chwili obecnej. Chodzi mi glownie o cookies i wszystko inne co definiuje, ze juz wczesniej sie logowalem z okreslonych lokalizacji jako konkretny user.
    Całość załatwia przecież przeglądarka i zachowanie ustawień, np w chrome działa to tak że ustawienia masz w chmurze i po zalogowaniu na nowym sprzęcie wszystko pamięta tak jakbyś nic nie zmieniał ( nie możesz być użytkownikiem anonimowym ).

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Pytanie czy moge te informacje przeniesc na nowy dysk (zakladam, ze wystarczy sklonowac obecny i wgrac na nowy), choc preferowalbym przeniesienie tych informacji na nowy OS (w tej chwili Win7). Pytanie czy mozna i jak to zrobic.
    Na starym dysku zrób update do win10, potem klonowanie na nowy dysk, stary dysk odpinasz, czyścisz go i dopiero podpinasz żeby nie robić zamieszania w nowym kompie.

    AMD Ryzen Threadripper 1920X ( lub 1950x )
    Gigabyte X399 AORUS PRO
    RAM 4x8GB ( quad chanel ) - kwestia sprawdzenia dokładni co poprawnie działa ale minimum 3200MHz CL15
    SSD M.2 NVMe PCie Corsair 510 lub Samsung EVO lub WD Black lub SanDisk Extreme PRO...
    DARK ROCK PRO TR4 lub coś podobnie wydajnego.

    Całość coś koło ~5200zł ( lub ~6200zł )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Co chce zmienic:
    1. Procek (obecnie i7-2600k)
    )
    On by chyba mi podpasował... musiałbym sprawdzić - daj znać jak będziesz sprzedawał

  7. #7

    Domyślnie

    Nie do zrobienia. Cookies to tylko mała część footprinta, po którym jest się rozpoznawanym. Liczy się właściwie wszystko - fonty zainstalowane w systemie, ustawienia ekranu, model procesora i karty graficznej, nawet poziom naładowania baterii. W przeglądarce to jakie są wtyczki używane itd.

  8. #8

    Domyślnie Nowy komp z jednym 'ale' i czy warto

    Update: w sumie jeśli chodzi tylko o to, żeby cię nie wylogowało, to może faktycznie cookies i kopia przeglądarki wystarczy - ktoś bardziej kompetentny by się musiał wypowiedzieć i szybki test wystarczy - przenieś to na inny komputer i zobacz. Ale to by miało znaczenie tylko, gdybyś nie miał haseł żeby się zalogować i dostępu do maila, na jaki są pozakładane konta. Ogólnie śledzenie użytkownika w necie i identyfikacja komputera to footprint, a nie sama przeglądarka z cookies.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 17-05-2019 o 19:06

  9. #9

    Domyślnie

    Kopia profilu przeglądarki i cache wystarczą do zachowania 98% logowań.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chrome po zmianie sprzętu na nowym systemie u mnie w 100% zachowuje personalizacje wszystkich stron jakim pozwalam na ciasteczka czy zachowanie ustawień i haseł, a to po pięciu latach od pierwszej instalacji win10 i kilka dni temu robiłem drugą instalacje.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy komp: Aple czy Standard
    By wilk325 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 16:37
  2. Nowy komp i problem z siecią
    By Michal_C in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 11:12
  3. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04
  4. nowy komp czy modernizacja?
    By Franeq in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 19:18
  5. Nowy komp :)
    By stig in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-09-2006, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •